Бақшаға серуен

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бақшаға серуен

Материал туралы қысқаша түсінік
Балалардың таным түсініктерін қалыптастыра отырып,логикалық ойлау қабілетін дамыту, Жыл көлемінде алған білім-біліктерін дамыту. Балалардың сөздік қорын байыту, тәрбиешіні тыңдай отырып өздігінен байланыстыра жауап беруге жетелеу.Балалардың саусақ моторикасын дамыту Балаларды топта жұмыс жасай отырып,салыстыру,дәлелдей білу түсініктерін ойын арқылы ойлай білуге тәрбиелеу. Балаларды адам мен табиғат арасындағы қарым-қатынас арқылы еңбексүйгіштікке, татулыққа, бірлікке тәрбиелеу.
Материалдың қысқаша нұсқасы
















Ашық сабақ



І- сәбилер тобы










Тәрбиеші: Д.С Габбасова






















Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы


Білім беру саласы: «Таным»,« «Қарым қатынас», Шығармашылық»

Тақырыбы: «Бақшаға серуен»

Бөлімдері: «Сенсорика»,« «Тіл дамыту» , «Сурет» «Экология»

Мақсаты:  

Білімділік: Балалардың таным түсініктерін қалыптастыра отырып,логикалық ойлау қабілетін дамыту, белсенділігін арттыру.

Дамытушылық: Жыл көлемінде алған білім-біліктерін дамыту. Балалардың сөздік қорын байыту, тәрбиешіні тыңдай отырып    өздігінен     байланыстыра    жауап    беруге жетелеу.Балалардың  саусақ  моторикасын  дамыту

Тәрбиелік: Балаларды топта жұмыс жасай отырып,салыстыру,дәлелдей білу түсініктерін ойын арқылы ойлай білуге тәрбиелеу. Балаларды адам    мен    табиғат    арасындағы    қарым-қатынас   арқылы еңбексүйгіштікке, татулыққа, бірлікке тәрбиелеу.


Қостілділік компоненті: цветы- гүлдер, ойыншықтар – игрушки, көбелек- бабочка.


Іс-әрекет кезеңдері

Тәрбиеші әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушылық

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Музыка әуені.

Тәрбиеші: -Балалар кәне қонақтармен амандасайық.

Сендердің қолдарыңда не.

Қолдарыңда неше ойыншықтан бар


Кәне сендер қонақтарға қолдарыңдағы ойыншықтар туралы өлең айтып берейікші.

Біздерде бар қуыршақ

Бұзау, қозы , құлыншақ

Ойыншықтар тыңдайды

Ақыл айтсақ бұйырсақ.


Қуыршақтар уйықтайды,

Айтқаныңнан шықпайды.

Ал, қозы мен құлыншақ

Ұйықта десең ұқпайды.

Тыңдамайды ұрысса

Осылары дұрыс па?

Тентектігін қоймаса,

Тұрғызамын бұрышқа!


Балалар қуыршақпен ортаға кіреді ортаға шеңбер болып тұрады.


-Ойыншық


біреу.


Өлеңді балалар қимылдармен көрсетіп орындайды

1 Ойыншықтарды қолдарына алып айтады

2. Ойыншықтармен билейді


3. Отырғызып ақыл айтады.

Ұйымдастыру шылық ізденіс

--Ой балар енді қараңдаршы енді ойыншықтарымызды жинап едік неше ойыншық болды?

Балалар ойыншықтар енді дем ала тұрсын мына жанымыздағы бақшаға қараңдаршы төбелеріңе көбелектер ұшып жүр .

Олар бірақ көңілсіз неге деп сұрасам , мына бақшада өсіп тұрған гүлдерді бұзық балалар жұлып тастапты. Ол дұрыспа, сендерде жұласыңдар ма


.

Олай болса балалар мына жұлып тастаған гүлдерді дұрыстап қайта отырғызайық.

Қандай тамаша бағымыз жайнап кетті


Сергіту жаттығуы

1.Олай болса кәне көбелектерге қарай аузымызбен ауа үрлейікші не болады екен


2. Ал кәне көбелектерді ұстап алайықшы


3. Ал біздің көбелектер қалай ұшады

Көбелектер сияқты ұшу


4. Көбелектер гүлге қалай қонады


2.Ал мына көбелектер гүлдерге қонғысы келіп отыр екен әрқайсың көбелектерді алып түстеріне қарай қондырыңдар.


Қараңдаршы біздің бақшамызда қандай гүлдер бар екен?


Балалар сендер табиғаттқа қанша қамқорлық жасап жатқандарыңды баған а бері сендердің ойыншықтарың бақылап отыр. Кәне біз оларға да қандай ақылды бала екенімізді көрсеттік енді қандай өнерлі бала екенімізді көрсетіп гүлдеген ағаштың суретін салайықшы .




Балалар – Көп.




  • көбелектер


  • Балалардың жауабы Жоқ егеміз, оған су құямыз


Алдын ала дайындалған гүлдердің ортасына түстеріне қарай қақпақты бұрап кигізіп бақшаға барып отырғызады.




Ауа шығару



Секіру.



Ұшу



Тыныс алып дем алып отыру.



Балалар тсттеріне қарай көбелектерді апарып отырғызады.



- Сары, көк . жасыл, қызыл



Сурет салу.

Штамппен сурет салу

Рефлексивті-түзетушілік

Мінекей балалар біз бүгін көп жұмыс жасадық, сендер өздерің қандай балалар екендеріңді көрсете алдыңдар. Сабақты қорыту.

Ойыншықтарыңда риза болып отыр. Сендерге мына отырған қонақтар сыйлық алып келіпті.

Рахмет сау болыңдар





Жаауап береді.

Балалар қонақтарға рахмет айтып, ойыншықтарын алады.


Күтілетін нәтижие:

Білу керек: Табиғаттқа қамқорлық жасау керектігін.

Игеру керек: Түстерді ажырата білуді, өлеңді қосылып айтуды.

Меңгеру керек: Сурет салудың жаңа техникаларын.









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
18.12.2017
889
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі