|
Мектеп |
№82 «Дарын»мамандандырылған лицейі |
||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Боскумбаева Ж.И |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.10.2024 |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «Б» Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бақыт » деген- не?(түрік халқының ертегісі) |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
4.2.6.1 Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
Сүйіспеншілік,өзін өзі бағалау,қанағатшылдыққа |
||||||||||||||||||||||||
|
Қасиеттері: |
еңбекқорлық, қамқорлық, шыдамдылық,сыйластыққа |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Кейіпкердің іс-әрекетін бағалай алады. Оқиғалардың маңызды тұстарын талдауға, салыстыруға қатыса алады. Көптеген оқушылар: Талдау жасай отырып, мәтіннің негізгі ойын анықтай алады. Кейбір оқушылар: Өзі үшін құнды заттардың (нәрселердің) атауын жаза алады, не үшін құнды екенін дәлелдей алады |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
қазақ тілі,жаратылыстану,математика,музыка. |
||||||||||||||||||||||||
|
АКТқолдану дағдылары |
БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану; Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу; |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жалпы құндылық туралы ұғымдары қалыптасқан, өз-өзіне, өз іс- әрекетіне баға бере алады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Жаңа топ құру «Асықтар» арқылы топқа бөлінеді. Оқушыларды қалаған асықтарын алып, 1,2,3 ,4 топқа бөлініп отырады. 1-топ «Сары түс» 2-топ «Ақ түс» 3-топ «Көк түс» 4-топ «Жасыл түс Асық түстерін табиғат затымен үйлестіріп, көркем сөздер арқылы өздерінің арманын,қиялынын жеткізеді. Мысалы: Біз сумыз, таумыз,гүлміз, күнбіз
|
-Топқа бөліндік. - Топ басшысымен таныстырамыз. –Топта жұмыс істеуде алған қағидаларын айтып өтеді. Жұмыс ережесін келісу Бірімізді -біріміз сыйлаймыз, құрметтейміз, тыңдаймыз, көмек береміз үйренеміз, үйретеміз, топта талқылаймыз. |
|
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Өткенге шолу (әңгімеле) (10 мин) |
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 1-топ Әңгімеле. (Бала Абай) (3599+901):100 2-топ Пікіріңді айт(Бес дұшпан,бес асыл іс,үш –ақ нәрсе адамның қасиеті) 2005:5+1444 3-топ Жатқа оқы (Жасымда ғылым бар деп ескермедім. 15-қара сөзі) 40000:10-1980 4-топ Қортындыла (Абай кім?) 5000000:500000 Дескрипторы: 1.Абайдың балалық шағын әңгімелейді-1балл 2.Адам бойындағы жағымды,жағымсыз қасиеттердің мәнін ашады-1 балл 3.Шығармасын жатқа оқиды-1 балл 4.Абайдың жан-жақты қырын көрсетеді-1 балл 5.Абайға қатысты деректі санмен байланыстыра біледі-1 балл |
|
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ой қозғау 3 мин Негізгі бөлім (15минут) |
Миға шабуыл. Математика түрде тақырыпты шығарып алу 1санының -1 ші әрпі ,6санының -1 әрпі ,40 санының -5әрпі ,6 санының 4 әрпі ,9 санының -1 әпіптерін тап . Бақыт сөзі шықты. Сұрақ :Бақыт деген сөзді қалай түсінесіңдер? (ұғымын ашу ) Мәтінмен жұмыс
«Кір жайғыш әдісі» Әр топқа кір ілгіште тұрған тапсырмалардан ала отырып әр топ бірлесіп орындайды. «Микрафон әдісі» арқылы сұрақтар -Неліктен денсаулықты сатып алуға болмайтынына дәлелдер келтіріңдер 2 топ. Мәтінді «Рөльдік ойын» әдісі арқылы оқыту -Екі кейіпкердің кездесу сәтінен бастап рольге бөліп оқыңыздар
3 топ. «Нақыл сөздер шебері » -Денсаулық, бақыт, байлық туралы мақал мәтелдер жазу .
4 топ «Вен диаграмасы» -Тас қашағыш шебер мен бозбаланың мінез құлқын салыстыр
Дескриптор : 1. Оқу мақсатына сәйкес іштей, дауыстап түсініп ,мәнерлеп оқу дағдысы қалыптастыру-1 бал 2.Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды.-1 бал 3.Оқиғалардың маңызды тұстарын талдауға, салыстыруға қатысады.-1 балл 4.Талдау жасай отырып, мәтіннің негізгі ойын анықтайды.-1 балл 5. Екі кейіпкер мінез құлқын салыстыра алады-1 балл |
Постер айтылады. Әр топ берілген тапсырмаларды топта ақылдаса тырып орындайды Топтар бірін -бірі смайликтермен бағалайды,ой қосады Осы тапсырма арқылы мәтінді қаншалықты түсінгендерін аңғаруға болады |
ҚБ әр жауап айтып қатысқан оқушы бағаланады |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың қорытынды сәті (2минут) |
Бақыт деген не? Видиосын көрсету |
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы (2 минут) |
Өз денсаулығыңды күтуге арналған ереже құрастыр. Денсаулық туралы мақал-мәтелдер жинақтап жаз. |
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 8 минут |
Рефлексия Сұрақ –жауап .
Шығарма жанрын атаңыз?
| ||||||||||||||||||||||||













