|
Мекеме атауы |
«Әл-Фараби» мектеп-лицейі |
|||||
|
Бөлім атауы |
Махаббат пен абырой |
|||||
|
Педагогтің ТАӘ |
Серік Аяжан Маратқызы |
|||||
|
Күні |
23.01.2025 ж. |
|||||
|
Сыныбы: 8 Ә (қазақ әдебиеті) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бақытсыз Жамал». Тарихи оқиғалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырады, жаңашылдығына баға береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. ІІ. Үй жұмысын тексеру. 1-тапсырма Барабан әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. Қазан қаласында қандай кітап басылып шығарылды?( Оян қазақ) Қандай газеттерде қызмет атқарды? ( Ақжол, Еңбекші қазақ) Проза үлгісінде жазылған шығармасы қандай?(Бақытсыз Жамал) Міржақып Дулатұлы қай жылдары өмір сүрген?(1885-1935) Ғали қандай медреселерде оқыды?(Қызылжар, Троицкий) Ғалиді қандай зиратқа жерледі?(Көккен моласы) Жамалдың анасының есімі?(Шолпан) Шығармадағы кейіпкерлерді ата? Соңғы бөлімінің атауы қандай? Неліктен сондай атау берді деп ойлайсың? Қай жылы ОГПУ коллегиясының үкімі бойынша ату жазасына кесілді?(1930) 2-тапсырма ПОПС формуласы арқылы сұрақтарға жауап беру: Бүгінгі күнде әйел құқығы қаншалықты қорғалған? Қазіргі замандағы әйел затының қоғамдағы рөлі қандай? Шығармамен салыстырып, пікір айтыңдар. 3- тапсырма Шығармаға шолу жасау әдісі арқылы тапсырма орындау.
Бекіту тапсырмасы:
IV. Үй жұмысын беру. Бақытсыз Жамал романы бойынша 5 ребус құрастыру Padlet платформасы арқылы кері байланыс. |
Оқушылар амандасып орындарына отырады. 1-тапсырма Барабан әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Қазан қаласында қандай кітап басылып шығарылды?( Оян қазақ) Қандай газеттерде қызмет атқарды? ( Ақжол, Еңбекші қазақ) Проза үлгісінде жазылған шығармасы қандай?(Бақытсыз Жамал) Міржақып Дулатұлы қай жылдары өмір сүрген?(1885-1935) Ғали қандай медреселерде оқыды?(Қызылжар, Троицкий) Ғалиді қандай зиратқа жерледі?(Көккен моласы) Жамалдың анасының есімі?(Шолпан) Шығармадағы кейіпкерлерді ата? Соңғы бөлімінің атауы қандай? Неліктен сондай атау берді деп ойлайсың? Қай жылы ОГПУ коллегиясының үкімі бойынша ату жазасына кесілді?(1930) 2-тапсырма ПОПС формуласы арқылы сұрақтарға жауап береді: Бүгінгі күнде әйел құқығы қаншалықты қорғалған? Қазіргі замандағы әйел затының қоғамдағы рөлі қандай? Шығармамен салыстырып, пікір айтыңдар. 3- тапсырма Шығармаға шолу жасау әдісі арқылы тапсырма орындайды.
Бекіту тапсырмасы:
|
Бір-біріне ауызша кері байланыс береді Керемет!Жарайсың! «Бас бармақ » әдісі арқылы бағалау «Қол шапалақ» әдісі арқылы бағалау Бір-біріне ауызша кері байланыс береді Керемет!Жарайсың! |
Интерактивті тақта, Жұмыс дәптері, оқулық Жұмыс дәптері, интерактивті тақта Жұмыс дәптері, интерактивті тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Бақытсыз Жамал». Тарихи оқиғалар
«Бақытсыз Жамал». Тарихи оқиғалар
|
Мекеме атауы |
«Әл-Фараби» мектеп-лицейі |
|||||
|
Бөлім атауы |
Махаббат пен абырой |
|||||
|
Педагогтің ТАӘ |
Серік Аяжан Маратқызы |
|||||
|
Күні |
23.01.2025 ж. |
|||||
|
Сыныбы: 8 Ә (қазақ әдебиеті) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бақытсыз Жамал». Тарихи оқиғалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырады, жаңашылдығына баға береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. ІІ. Үй жұмысын тексеру. 1-тапсырма Барабан әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. Қазан қаласында қандай кітап басылып шығарылды?( Оян қазақ) Қандай газеттерде қызмет атқарды? ( Ақжол, Еңбекші қазақ) Проза үлгісінде жазылған шығармасы қандай?(Бақытсыз Жамал) Міржақып Дулатұлы қай жылдары өмір сүрген?(1885-1935) Ғали қандай медреселерде оқыды?(Қызылжар, Троицкий) Ғалиді қандай зиратқа жерледі?(Көккен моласы) Жамалдың анасының есімі?(Шолпан) Шығармадағы кейіпкерлерді ата? Соңғы бөлімінің атауы қандай? Неліктен сондай атау берді деп ойлайсың? Қай жылы ОГПУ коллегиясының үкімі бойынша ату жазасына кесілді?(1930) 2-тапсырма ПОПС формуласы арқылы сұрақтарға жауап беру: Бүгінгі күнде әйел құқығы қаншалықты қорғалған? Қазіргі замандағы әйел затының қоғамдағы рөлі қандай? Шығармамен салыстырып, пікір айтыңдар. 3- тапсырма Шығармаға шолу жасау әдісі арқылы тапсырма орындау.
Бекіту тапсырмасы:
IV. Үй жұмысын беру. Бақытсыз Жамал романы бойынша 5 ребус құрастыру Padlet платформасы арқылы кері байланыс. |
Оқушылар амандасып орындарына отырады. 1-тапсырма Барабан әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Қазан қаласында қандай кітап басылып шығарылды?( Оян қазақ) Қандай газеттерде қызмет атқарды? ( Ақжол, Еңбекші қазақ) Проза үлгісінде жазылған шығармасы қандай?(Бақытсыз Жамал) Міржақып Дулатұлы қай жылдары өмір сүрген?(1885-1935) Ғали қандай медреселерде оқыды?(Қызылжар, Троицкий) Ғалиді қандай зиратқа жерледі?(Көккен моласы) Жамалдың анасының есімі?(Шолпан) Шығармадағы кейіпкерлерді ата? Соңғы бөлімінің атауы қандай? Неліктен сондай атау берді деп ойлайсың? Қай жылы ОГПУ коллегиясының үкімі бойынша ату жазасына кесілді?(1930) 2-тапсырма ПОПС формуласы арқылы сұрақтарға жауап береді: Бүгінгі күнде әйел құқығы қаншалықты қорғалған? Қазіргі замандағы әйел затының қоғамдағы рөлі қандай? Шығармамен салыстырып, пікір айтыңдар. 3- тапсырма Шығармаға шолу жасау әдісі арқылы тапсырма орындайды.
Бекіту тапсырмасы:
|
Бір-біріне ауызша кері байланыс береді Керемет!Жарайсың! «Бас бармақ » әдісі арқылы бағалау «Қол шапалақ» әдісі арқылы бағалау Бір-біріне ауызша кері байланыс береді Керемет!Жарайсың! |
Интерактивті тақта, Жұмыс дәптері, оқулық Жұмыс дәптері, интерактивті тақта Жұмыс дәптері, интерактивті тақта |
||
шағым қалдыра аласыз















