Сабақтың тақырыбы: №7. Барсакелмес қорығы туралы аңыз
|
Күні: 17.09.2018ж |
Мұғалімнің аты жөні: Енсегенова А |
|
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспаған саны: |
|
|
Оқу мақсаттары:
|
Ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы таныту; |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтіннің негізгі ойын анықтайды, стилін ажыратады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген сөздерді нормаға сай жазады. Оқушылардың кейбірі орындай алады: алған ақпаратты қорытып эссе жазады. |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Ресурстар |
ОӘК материалдары, сабаққа қажетті құралдар |
||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||
|
Алдыңғы оқу |
Сауыр-Тарбағатай туралы біледі. |
||
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. Қызығушылықты ояту. Оқылымалды тапсырма. 1.Барсакелмес туралы естігендерің бар ма? 2.Ол туралы не білесіңдер? Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. |
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар |
||
|
Ортасы |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Берілген мәтінде кездесетін ауызекі сөйлеу стиліндегі сөйлемдерді анықтау. |
ОӘК материалдары |
||
|
Мәтіннің стилін ажыратады. |
Дескриптор |
|||
|
Стиль түрін анықтайды. |
||||
|
Сөзді орынды қолданады. |
||||
|
Ауызша, жазбаша стилді ажыратады. |
||||
|
Ойтүрткі сұрақтарына жауап беру. Тапсырма алды жауаптарымен салыстыру.
Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Дәптерге сөздерді бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатынын ажыратып, бағанға бөліп жазу.
Жеке жұмыс. 3-тапсырма.Қазақстанның көрікті жерлері туралы алған білімдерін қорытындылап,өздеріне ұнаған аймақ туралы сипаттамалық эссе жазады. |
||||
|
|
||||
|
Соңы |
Рефлекция. «Емен ағашы»сабақта, бөлім бойынша алған әсерлерін жапырақтарға жазып, ағашқа жабыстырады. Үйге тапсырма.Берілген сөздерді пайдаланып,қиялдардағы Барсакелмес аралы туралы ертегі құрастырады. |
Стикерлер, ОӘК материалдары
|
||
Қосымша ақпарат
Судың пайдасы туралы қосымша ресурстар
|
Саралау |
«Артық болмас білгенің»айдарымен берілген мәліметті толықтырып айтады. |
Пәнаралық байланыс: география,тарих. |
|
Рефлекция Сабақ/мақсаттары шынайы ма? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылап не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін қандай факторларды білдім? Тапсырмаларды уақыт мөлшеріне қарай таңдау, топтағы қарым-қатынасты бақылау. Жекеленген білім алушыларды топтық жұмыстарға тарту. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Барсакелмес қорығы туралы аңыз
Барсакелмес қорығы туралы аңыз
Сабақтың тақырыбы: №7. Барсакелмес қорығы туралы аңыз
|
Күні: 17.09.2018ж |
Мұғалімнің аты жөні: Енсегенова А |
|
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспаған саны: |
|
|
Оқу мақсаттары:
|
Ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы таныту; |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтіннің негізгі ойын анықтайды, стилін ажыратады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген сөздерді нормаға сай жазады. Оқушылардың кейбірі орындай алады: алған ақпаратты қорытып эссе жазады. |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Ресурстар |
ОӘК материалдары, сабаққа қажетті құралдар |
||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||
|
Алдыңғы оқу |
Сауыр-Тарбағатай туралы біледі. |
||
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. Қызығушылықты ояту. Оқылымалды тапсырма. 1.Барсакелмес туралы естігендерің бар ма? 2.Ол туралы не білесіңдер? Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. |
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар |
||
|
Ортасы |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Берілген мәтінде кездесетін ауызекі сөйлеу стиліндегі сөйлемдерді анықтау. |
ОӘК материалдары |
||
|
Мәтіннің стилін ажыратады. |
Дескриптор |
|||
|
Стиль түрін анықтайды. |
||||
|
Сөзді орынды қолданады. |
||||
|
Ауызша, жазбаша стилді ажыратады. |
||||
|
Ойтүрткі сұрақтарына жауап беру. Тапсырма алды жауаптарымен салыстыру.
Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Дәптерге сөздерді бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатынын ажыратып, бағанға бөліп жазу.
Жеке жұмыс. 3-тапсырма.Қазақстанның көрікті жерлері туралы алған білімдерін қорытындылап,өздеріне ұнаған аймақ туралы сипаттамалық эссе жазады. |
||||
|
|
||||
|
Соңы |
Рефлекция. «Емен ағашы»сабақта, бөлім бойынша алған әсерлерін жапырақтарға жазып, ағашқа жабыстырады. Үйге тапсырма.Берілген сөздерді пайдаланып,қиялдардағы Барсакелмес аралы туралы ертегі құрастырады. |
Стикерлер, ОӘК материалдары
|
||
Қосымша ақпарат
Судың пайдасы туралы қосымша ресурстар
|
Саралау |
«Артық болмас білгенің»айдарымен берілген мәліметті толықтырып айтады. |
Пәнаралық байланыс: география,тарих. |
|
Рефлекция Сабақ/мақсаттары шынайы ма? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылап не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін қандай факторларды білдім? Тапсырмаларды уақыт мөлшеріне қарай таңдау, топтағы қарым-қатынасты бақылау. Жекеленген білім алушыларды топтық жұмыстарға тарту. |
|
шағым қалдыра аласыз













