|
Қазақ тілі |
Күні: 15.01.2019ж 4 « Ә » сынып |
||
|
Сабақтың атауы |
Барыс септік |
||
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
||
|
Сабақтың мақсаты: Оқыту нәтижесі: Қолданылған әдіс—тәсілдер: Орындалған тапсырмалар: Ақпарат көздері: |
Барыс септігі туралы (сұрақтары, жалғаулары) туралы мағлұмат беру, сөйлемде етістіктен болған мүшемен тікелей байланысатынын, толықтауыш, пысықтауыш қызметтерін атқаратынын түсіндіру, зат есімнің септелуі туралы білімдерін жетілдіру; <<Өзіңді тексер!>>,<<Сана аллеясы>>, <<Қағып ал!>> Топтық, жұптық,деңгейлік тапсырмалар Ғаламтор желісі,әдістемелік оқулық,<<Бастауыш сынып >> журналы |
||
|
Ынтымақтастық атмосферасы Топқа бөлу |
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық. <<Сана аллеясы>> әдісі арқылы оқушылар 4 септікті қайталап кезекпен айта отырып,өздері атаған тобына барып жайғасады. 1-топ << Атау септік>> 2 – топ << Ілік септік>> 3 - топ <<Барыс септік>> 4 - топ <<Табыс септік>> Бағалау критериімен таныстыру. Әр топың топбасшысына бағалау парақшасы таратылады. Топбасшы тобындағы әр оқушыны бағалап отырады.
Мұғалімнің бағалауы Әр оқушы жауабы үшін мұғалім тақтадағы бағалау парақшасына смайликтер арқылы бағалайды. |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
|
|
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
<<Өзіңді тексер!>> әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1 оқушы дауыстап үй тапсырмасын оқытып,әр оқушыға өз тапсырмаларын тексерту. |
||
|
Қызығушылықты ояту Миға шабуыл жасау |
Ребус шешкізе отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Шешуі:Барыс септік Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс Мұғалім түсіндірмесі
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. 1-жаттығу Тақтада орындалады. Порстер қорғау. 4 топ торт жаттығуды постерге түсіреді. 2-3–4-5- жаттығуды топтар постерге түсіреді
Сергіту сәті Әуенге қосылып билеу. <<Мәңгілік ел>> идеясы жайлы видеоролик корсетіледі |
||
|
Мағынаны тану |
|||
|
Ой толғаныс Кері байланыс |
Деңгейлік тапсырмамен өзіндік жұмыс орындау. Жеке жұмыс.
... ....... құмар бала, ........... келгеніме өкінбеймін
<< Қағып ал!>> ойыны арқылы оқушы үнін тыңдау. Оқушылар допты лақтыра отырып сұрақ қояды.Қағып алған оқушы қойылған сұраққа жауап беріп,келесі оқушыға допты лақтыра отырып,сұрақ қояды.Ойын солай жалғасады. |
||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 6-жаттығуды орындау,ереже жаттау |
Күнделіктеріне жазады |
|
|
Бағалау |
Бағалау парақшаларын толтыру. Мұғалімнің қорытынды бағалауы |
||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Барыс септігі
Барыс септігі
|
Қазақ тілі |
Күні: 15.01.2019ж 4 « Ә » сынып |
||
|
Сабақтың атауы |
Барыс септік |
||
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
||
|
Сабақтың мақсаты: Оқыту нәтижесі: Қолданылған әдіс—тәсілдер: Орындалған тапсырмалар: Ақпарат көздері: |
Барыс септігі туралы (сұрақтары, жалғаулары) туралы мағлұмат беру, сөйлемде етістіктен болған мүшемен тікелей байланысатынын, толықтауыш, пысықтауыш қызметтерін атқаратынын түсіндіру, зат есімнің септелуі туралы білімдерін жетілдіру; <<Өзіңді тексер!>>,<<Сана аллеясы>>, <<Қағып ал!>> Топтық, жұптық,деңгейлік тапсырмалар Ғаламтор желісі,әдістемелік оқулық,<<Бастауыш сынып >> журналы |
||
|
Ынтымақтастық атмосферасы Топқа бөлу |
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық. <<Сана аллеясы>> әдісі арқылы оқушылар 4 септікті қайталап кезекпен айта отырып,өздері атаған тобына барып жайғасады. 1-топ << Атау септік>> 2 – топ << Ілік септік>> 3 - топ <<Барыс септік>> 4 - топ <<Табыс септік>> Бағалау критериімен таныстыру. Әр топың топбасшысына бағалау парақшасы таратылады. Топбасшы тобындағы әр оқушыны бағалап отырады.
Мұғалімнің бағалауы Әр оқушы жауабы үшін мұғалім тақтадағы бағалау парақшасына смайликтер арқылы бағалайды. |
||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
|
|
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
<<Өзіңді тексер!>> әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1 оқушы дауыстап үй тапсырмасын оқытып,әр оқушыға өз тапсырмаларын тексерту. |
||
|
Қызығушылықты ояту Миға шабуыл жасау |
Ребус шешкізе отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Шешуі:Барыс септік Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс Мұғалім түсіндірмесі
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. 1-жаттығу Тақтада орындалады. Порстер қорғау. 4 топ торт жаттығуды постерге түсіреді. 2-3–4-5- жаттығуды топтар постерге түсіреді
Сергіту сәті Әуенге қосылып билеу. <<Мәңгілік ел>> идеясы жайлы видеоролик корсетіледі |
||
|
Мағынаны тану |
|||
|
Ой толғаныс Кері байланыс |
Деңгейлік тапсырмамен өзіндік жұмыс орындау. Жеке жұмыс.
... ....... құмар бала, ........... келгеніме өкінбеймін
<< Қағып ал!>> ойыны арқылы оқушы үнін тыңдау. Оқушылар допты лақтыра отырып сұрақ қояды.Қағып алған оқушы қойылған сұраққа жауап беріп,келесі оқушыға допты лақтыра отырып,сұрақ қояды.Ойын солай жалғасады. |
||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 6-жаттығуды орындау,ереже жаттау |
Күнделіктеріне жазады |
|
|
Бағалау |
Бағалау парақшаларын толтыру. Мұғалімнің қорытынды бағалауы |
||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













