Материалдар / Барыс септік.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Барыс септік.

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқы мерзімді жоспар.Барыс септігі тақырыбында 4-сыныпқа өткізген сабағым.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2023
353
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Ж.Бәрібаев атындағы орта мектебі МДШО» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 76-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні

Тойбаева Г.

Күні:

24.01.23ж

Сынып: 4

Қатысушылар саны:13

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Барыс септік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.6.1 белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін (мақала, репортаж, жаңалық, өмірбаян, мінездеме, жарнама, хабарландыру) салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау

Сабақтың мақсаты


  • Мәтінді салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды;

  • Сөйлемдерден барыс септіктегі сөздерді табады;

  • Барыс септік жалғауларын білетін болады;


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру

5 мин



Сабақтың дәйексөзі:

Туған тілде сыры терең жаным бар,

Туған тілде әнім менен сәнім бар

Туған тілім тіл болудан қалса егер,

Жүрегімді суырып-ақ алыңдар.

  1. «Санау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- Топқа ат қойыңдар.

- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.

Өткен сабаққа шолу:

-Қазақ тілінде неше септік бар?

-Атау септігі дегеніміз не?

-Атау септігіне мысал келтір.

-Ілік септігі дегеніміз не?

-Ілік септігіне мысал келтір.

Ребус шешу. (Барыс септік)

-Бүгінгі сабақта барыс септігінің сұрақтарын, жалғауларын анықтауға

арналған тапсырмалар орындайтын боламыз.

Сабақ мақсатын хабарлау.

Өлең жолын оқиды.



Саналады.

Топқа бірігеді.

Топ басшысын сайлайды.

Топ ережесін еске түсіреді.

Тапсырма тексертеді.



Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды











Дескриптор:Сұрақтарға жауап береді-1 балл





Слайд, суреттер, кесте,ребус



Жаңа білім

10 мин













10 мин













2 мин










15 мин















Жаңа сабақ.

(Т) 1-тапсырма - 46-жаттығу.

Мәтінді оқып, өзара салыстырыңдар.

-Қайсысы ғылыми-танымдық,қайсысы көкем мәтін?

-Өрт қауіпсіздігі ережелерін білесіңдер ме?

-Өздерің өрт қауіпсіздігі туралы ереже құрап жазыңдар.


(Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс.

47-жаттығу.

Тиісті тыныс белгілерін қойып, көшіріп жазыңдар.

Адамның киімі өртенсе, суға түскені дұрыс. Су болмаса топыраққа аунатып, үстіне құм шашу керек.

-Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойыңдар.

Неге? қайда?

Суға, топыраққа

Бұл сөздерді сөз құрамына талдап, олардың жалғауына назар аударыңдар.

Сергіту сәті.


48-жаттығу.

Жұмбақтың шешуін табыңдар.

-Барыс септігіндегі сөздерді табыңдар.

-Сызбаны пайдаланып, пікірлеріңді дәлелдеңдер.

(Ж) 3-тапсырма –«Баскетбол» ойыны.

Атау септік

Ілік септік

Барыс септік



Саралау тапсырмасы:

«Табиғат құбылыстары»





( Оқушылардың таңдауы арқылы тапсырма орындалады.Бұршақ тапсырмасы:күрделі тапсырма,қар тапсырмасы: орташа тапсырма, жаңбыр тапсырмасында: жеңіл тапсырма беріледі)

Тапсырмамен жұмыс жасайды.














Тапсырма орындайды.









Жаттығу жасайды



Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.



Дескриптор:

- Мәтінді оқып, өзара салыстырады-1балл.

Ғылыми-танымдық мәтінді анықтайды-1балл.

Өрт қауіпсіздігі ережелерін құрайды-1балл.

Тиісті тыныс белгілерін қойып, қатесіз көшіріп жазады-1балл.


Жұмбақтың шешуін табады,

барыс септігіндегі сөздерді табады-1балл.

Сызбаны пайдаланып, пікірлерін дәлелдейді-1балл.

Допты тиісті қақпаға салады-1 балл





Бұршақ,қар, жаңбырда берілген тапсырмаларды орындайды-2балл

Қазақ тілі 4 сынып оқулығы

2-бөлім













Қорытынды

3 мин


Кері байланыс - «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі.

https://wordwall.net/ru/resource/37314650




  • - Бүгінгі сабақтан алған білімдеріңді бағалаңдар.


Үй тапсырмасы: 49-жаттығу,25-бет.Ереже жаттау

Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды.



Күнделікке тапсырма жазып алады.

ҚБ қойылады.


































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!