|
Бөлім |
Табиғат құбылыстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Бержанова Ж.Г. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
2 ...01.2024 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 «А » |
Қатысушылар саны:22 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Барыс септік. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндерді оқып,өзара салыстырады. Кейбір оқушылар: тыйым сөздерді оқып,жатқа жазып, байланысып тұрған сөзін сызбамен көрсетеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
мәтіндерді оқып,өзара салыстырады. тыйым сөздерді оқып,жатқа жазып, байланысып тұрған сөзін сызбамен көрсетеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Баға лау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Ширату:Күннің шуағы жылы,ананың құшағы жылы.(қимыл қозғалыспен жасайды 2-рет қайталау) Бұл өте дұрыс айтылған даналық.Табиғат құбылыстарының бірі қыстың суығына қарсы бізге осы екі ұғым жылулық сыйлап тұрады екен. -Ал осы күннің,ананың сөздері нені аңғартып тұр.- Өткен сабағымызға қатысы бар ма? Үй тапсырмасын сұрау. «Ақсүйек» ойыны Шарты:Бірінші отырған оқушы қолына ақсүйек беріліеді.Кері қарап тұрып қол шапалақтау арқылы ойынды тоқтату.Әрі қарай жалғастыру. Кімнің қолында ақсүйек болса сол оқушы үй тапсырмасын айтады. -жаттығу бет Мәтіннен зат есімдерді теріп жаз. Ілік септігінің қосымшасын жалғап,жалғану себебін анықта. Сабақ тақырыбын ашып алу. «Кім жылдам?» ойыны Сөздерді оқы,қандай сөз шықты. Банан, алма, радио, ыдыс сағат. Мақсаты:Оқушы зейіні мен ынтасын арттыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Мәтіндерді салыстырып,түрлерін ажыратасың. Сөйлемдерден барыс септіктегі сөздерді табасың,барыс септік жалғауларын білесің. |
Баланың назарын сабаққа аудару Сұраққа жауап береді. Өз пікірін білдіреді. Мәтіннен зат есімдерді теріп жазады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сөздерді оқып,сабақ тақырыбын ашады. |
Дескриптор: мәтіннен зат есімдерді теріп жазады -1балл Берілген сөздерден сабақ тақырыбын ашады. 1балл |
Оқулық 23-26 бет Интербелсенді тақта ПРЕЗЕНТАЦИЯ
Фишкалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 10 минут
10 минут
|
1- тапсырма Топтық жұмыс.46-жаттығу. 1-топ «Зат есім» Мәтіндерді оқып,өзара салыстыр. Топқа мәтіндер қима түрде беріледі. Кестеге салыстырады.
2-топ «Ілік септік» Өрт қауіпсіздігі туралы ереже құрастыр. ҮЛГІ: Ереже: 1. 2. 3. 3-топ «Барыс септік» «Барыс септік» кластер құру
Барыс септік
К
Зат есімдер нелерге?
н
ға,ге қа,ке жалғаулар
«өртсөндіруші»сөзі қалай жазылады.(ескерту)
2- тапсырма.Тақтамен жұмыс 47-жаттығу.Тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой,олардың жалғауына назар аудар.(екі оқушы қатар шығып жазады,сұрақ қояды.),(екі оқушы қатар шығып жазады,сөз құрамына талдайды.)
Есіңде сақта! ЕРЕЖЕ Барыс септігіндегі зат есімдер кімге? неге? кімдерге? нелерге?қайда? деген сұрақтарға жауап береді. Барыс септігі атау септігіндегі сөзге –ға,ге,-қа, -ке қосымшалары жалғану арқылы жасалады.Бұл жалғауларды барыс септік жалғаулары деп атайды. Сергіту сәті: «Аспан,жер, мұрын» ойыны Шарты:Оқушылаларды өзіңіз аспан, жер, мұрын деп басқарып тұрасыз бірнеше қайталаған соң,аспан деп мұрныңызды ,немсе жерді көрсету арқылы оқушыларды жаңылдырасыз. Оқушылар көңілді боп ойнайды. 3 тапсырма Жұппен жұмыс: Ф/С«Жылдам жұп»ойыны 49-жаттығу.(Дайын парақшаға жазады.) Алдымен бірінеше рет оқытасыз. Соң тыйым сөздерді оқып,жатқа жазады..Б.септігіндегі.сөзге сұрақ қой. 2минут.
К
Осы шаблонға жазады.Жұбымен бірге
5 ҰЖЫМДЫҚ ЖҰМЫС. |
Мәтіндерді оқып,өзара салыстырады.
Өрт қауіпсіздігі туралы ереже құрастырады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бержанова Жумагул ГудебаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Барыс септік
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Барыс септікМатериал туралы қысқаша түсінік
4-сынып Қазақ тілі Барыс септігі.
Ашық сабаққа пайдалануға өте тиімді.Өйткені дидактикалық материалдары толық берілген дайын қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
0-жаттғғу ауызша
орындалады.












