|
Білім беру ұйымының атауы |
«Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сагиева Жадыра Куанышбаевна |
|||||
|
Күні: |
26.01.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№74 сабақ. Барыс септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндерді салыстырып,түрлерін ажыратады, Барыс септіктердегі сөздерді табады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу Өткен тақырыпты қайталау «Ілік септік» тақырыбы «Қоржын» әдісі Қоржынның шашақтарында жасырылған сұрақтарға жауап беру
«Алтын сандық» Сандықты ашу арқылы жаңа тақырыппен танысу
ФС тапсырмасы Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс: 46-жаттығу. Мəтіндерді оқып, қандай мәтін екенін анықтау. Мәтін бойынша бейнебаян көру
«Торсық» әдісі Торсықтағы сүтті кеселерге құя отырып, астындағы сұрақтарға жауап беру
– Бірінші мəтін не туралы? – Боб туралы не білдіңдер? – Боб үйден кімді шығарады? – Мəтіннің авторы кім? – Екінші мəтін не туралы? – Өрт неден пайда болады? – Кішкене балаларға сіріңкені пайдалануға бола ма? Неге? – Өрт кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек? – Қай мəтін ғылыми-танымдық мəтін? – Ал көркем мəтін ше? Сергіту сәті
47-жаттығу Дәптермен жұмыс. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Адамның киімі өртенсе суға түскені дұрыс. Су болмаса топыраққа аунатып үстіне құм шашу керек. Неге?-суға,топыраққа Су -түбір,-ға жалғау Топырақ-түбір,-қа жалғау Ереже.Тақтамен жұмыс. Барыс септіктегі зат есімдер кімге? неге? кімдерге? нелерге? қайда? деген сұрақтарға жауап береді. Барыс септігі атау септіктегі сөзге -ға, -ге, -қа, -ке жалғаулары жалғану арқылы жасалады. Бұл жалғауларды барыс септік жалғаулары деп атайды. «Тайқазан» әдісі арқылы тақырыпты қортындылайды.
Топтық жұмыс Жасырынған тапсырманы табу арқылы сұрақты топта талқылап, жауап береді. Қай кезде қайда хабарласатынын жазу Дәптермен жұмыс 49-жаттығу К
Отқа түкірме С
Үйге тапсырма 48-жаттығу Жұмбақтың шешуін табу. Шешуі: өрт сөндіруші. . Кестені пайдаланып, өз пікірін дəлелдеу
|
Шаттық шеңберін жасайды Ілік септігін пысықтайды Жаңа тақырыпты ашады Мәтінді оқып, ,түрлерін ажыратады, сұрақтарға жауап береді. Бейнебаян көру Сұрақтарға жауап береді Сергіту жаттығуын жасайды Сөз құрамына талдайды Ережені түсініп алады. Сұрақтың дұрыс жауабын табады. Сұрақты топта талқылап, жауап береді. Қай кезде қайда хабарласатынын жазады Тыйым сөздерді жазады Жұмбақтың шешуін табады. Кестені пайдаланып, өз пікірін дəлелдейді Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескриптор: Қоржынның шашақтарында жасырылған сұрақтарға жауап береді-1Б Жаңа тақырыпты пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1Б Өрт қауіпсіздігі туралы ереже айтады-1Б ҚБ:оқушылардың жауаптарына, іс-əрекеттеріне бақылау жүргізіп, белгілеп алу арқылы бағалау Дескриптор: Сөйлемдерді тиісті тыныс белгісін қойып көшіріп жазады-1Б. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, сөз құрамына талдау.-1Б ҚБ:
Әр дұрыс жауапқа-1б Сұрақты топта талқылап, жауап береді-1б Дескриптор: Тыйым сөздерді біледі-1Б Барыс септігіндегі сөздерді тауып, сұрақ қояды-1Б |
Слайд
Слайд
Ереже жазылған плакат Суреттер Боб туралы бейнебаян
Суреттер Өрт туралы суреттер Ережелер жазылған плакат Өрт сөндірушінің суреті Видеоролик Суреттер Слвайд
Оқулық
Оқулық
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Барыс септік, 4 сынып
Барыс септік, 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сагиева Жадыра Куанышбаевна |
|||||
|
Күні: |
26.01.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№74 сабақ. Барыс септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндерді салыстырып,түрлерін ажыратады, Барыс септіктердегі сөздерді табады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу Өткен тақырыпты қайталау «Ілік септік» тақырыбы «Қоржын» әдісі Қоржынның шашақтарында жасырылған сұрақтарға жауап беру
«Алтын сандық» Сандықты ашу арқылы жаңа тақырыппен танысу
ФС тапсырмасы Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс: 46-жаттығу. Мəтіндерді оқып, қандай мәтін екенін анықтау. Мәтін бойынша бейнебаян көру
«Торсық» әдісі Торсықтағы сүтті кеселерге құя отырып, астындағы сұрақтарға жауап беру
– Бірінші мəтін не туралы? – Боб туралы не білдіңдер? – Боб үйден кімді шығарады? – Мəтіннің авторы кім? – Екінші мəтін не туралы? – Өрт неден пайда болады? – Кішкене балаларға сіріңкені пайдалануға бола ма? Неге? – Өрт кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек? – Қай мəтін ғылыми-танымдық мəтін? – Ал көркем мəтін ше? Сергіту сәті
47-жаттығу Дәптермен жұмыс. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Адамның киімі өртенсе суға түскені дұрыс. Су болмаса топыраққа аунатып үстіне құм шашу керек. Неге?-суға,топыраққа Су -түбір,-ға жалғау Топырақ-түбір,-қа жалғау Ереже.Тақтамен жұмыс. Барыс септіктегі зат есімдер кімге? неге? кімдерге? нелерге? қайда? деген сұрақтарға жауап береді. Барыс септігі атау септіктегі сөзге -ға, -ге, -қа, -ке жалғаулары жалғану арқылы жасалады. Бұл жалғауларды барыс септік жалғаулары деп атайды. «Тайқазан» әдісі арқылы тақырыпты қортындылайды.
Топтық жұмыс Жасырынған тапсырманы табу арқылы сұрақты топта талқылап, жауап береді. Қай кезде қайда хабарласатынын жазу Дәптермен жұмыс 49-жаттығу К
Отқа түкірме С
Үйге тапсырма 48-жаттығу Жұмбақтың шешуін табу. Шешуі: өрт сөндіруші. . Кестені пайдаланып, өз пікірін дəлелдеу
|
Шаттық шеңберін жасайды Ілік септігін пысықтайды Жаңа тақырыпты ашады Мәтінді оқып, ,түрлерін ажыратады, сұрақтарға жауап береді. Бейнебаян көру Сұрақтарға жауап береді Сергіту жаттығуын жасайды Сөз құрамына талдайды Ережені түсініп алады. Сұрақтың дұрыс жауабын табады. Сұрақты топта талқылап, жауап береді. Қай кезде қайда хабарласатынын жазады Тыйым сөздерді жазады Жұмбақтың шешуін табады. Кестені пайдаланып, өз пікірін дəлелдейді Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескриптор: Қоржынның шашақтарында жасырылған сұрақтарға жауап береді-1Б Жаңа тақырыпты пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1Б Өрт қауіпсіздігі туралы ереже айтады-1Б ҚБ:оқушылардың жауаптарына, іс-əрекеттеріне бақылау жүргізіп, белгілеп алу арқылы бағалау Дескриптор: Сөйлемдерді тиісті тыныс белгісін қойып көшіріп жазады-1Б. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, сөз құрамына талдау.-1Б ҚБ:
Әр дұрыс жауапқа-1б Сұрақты топта талқылап, жауап береді-1б Дескриптор: Тыйым сөздерді біледі-1Б Барыс септігіндегі сөздерді тауып, сұрақ қояды-1Б |
Слайд
Слайд
Ереже жазылған плакат Суреттер Боб туралы бейнебаян
Суреттер Өрт туралы суреттер Ережелер жазылған плакат Өрт сөндірушінің суреті Видеоролик Суреттер Слвайд
Оқулық
Оқулық
|
||
шағым қалдыра аласыз






үнге,Айға қолыңды
шошайтпа.



















