|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шажалиева Г.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер. Менін Қазақстаным. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін(тұтас оқу,мәнерлеп оқу,түсініп оқу)қолдану 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.1.3 бас аріппен жазылатын сөздерді(kісі аттары,жер-су аттары,жануарларға арнайы қойылған аттар)анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу және түсіну. Қолдану. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «WORD WOLL» платформасын айналдыру арқылы жүзеге асырылады.Балаға қай сөз түседі сол сөзге байланысты қимылдар жасайды. Өткен сабаққа шолу «Сөйлем құра» ойыны Берілген тірек сөздермен сөйлем құра Көктем, күн, жаңбыр, найзағай, дала, гүл, ойнады, балалар.
|
түскен сөзге байланысты қимылдар жасайды Тірек сөздермен сөйлем құрайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Медаль» әдісі арқылы мадақтап отыру
|
Суреттер
|
||
|
Сабақ тың ортасы |
1-тапсырма Мәтін алды жұмыс «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы тақырыпты ашу. Тұрғылықты жердегі көрнекі орындар, таулар мен өзендер туралы айт. Мәтінмен жұмыс (ҰЖ) «Сөздер сөйлейді»әдісі Оқу түрі:Мәнерлеп оқу. Оқылым Менің Қазақстаным. Қазақстан- менің Отаным. Астанамыз-Астана қаласы.Бізде Алатау,Қаратау таулары бар. Каспий, Арал теңізі, Балқаш, Зайсан көлі, Сырдария, Есіл,Ертіс өзендері бар. Мен Отанымды сүйемін! ЕБҚ Аудиотындалымға лесіп оқиды(Бала баяу оқитындықтан аудиотыңдалымды қайталап оқиды) ЖБҚ: Мәтіннен өзің таңдаған жер-су атына шағын үнтаспа жаз. Жер-су аттарына байланысты өлеңдер беріледі,ішінен таңдап алған өлеңді мәнерлеп оқып үнтаспа жазады. |
Тапсырманы орындайды Алматы,Шымkент,Астана,Қарағанды Мәтіннен бас әріппен жаазылған сөздерді табады. |
БK:Мәтінді манерлеп оқиды Бас әріппен жазылған сөздерді табады. ОД:Білу жане түсіну. Дескриптор: Матінді манерлеп оқиды,дауыс еkпінін сақтайды. Тыныс белгілерін сақтап оқиды ҚБ:
|
https://kazgazeta.kz/news/15624 |
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
|
Би қимылдарын қайталайды |
|
|
||
|
|
ЖЖ: «Kөршіңмен ақылдас»әдісі 2-тапсырма Жазылым Берілген буындардан сөз құра. Оларды дәптеріңе жаз МА,ТЫ,АЛ, ТА,НА,АС, ҒАН,ДЫ, ҚА, РА, КЕНТ,ШЫМ. ЕБҚ: Сәйкестендіру арқылы орындалады. Орфографиялық қатесін тауып,буындарды сәйкестендір; шым ты қара kент алма тана ас ғанды ЖБҚ: Орфографиялық қатесін тауып айтқан бір қала туралы шағын әңгіме жаз. шым ты қара kент алма тана ас ғанды |
Берілген буындардан сөздер құрап жазады,тапсырма-ны орындайды Ш Қ А Ас ғанды |
БK:Сөздердің қатесін түзетіп жазады ОД: қолдану Дескриптор: Жер-су аттарын оқиды, оларды қатесін түзеп жазады. ҚБ:
|
Суреттер
Жұмыс дәптері МА,ТЫ,АЛ, ТА,НА,АС, ҒАН,ДЫ, ҚА, РА, КЕНТ,ШЫМ. Кеспе буындар
https://www.google.com/url?
https://www.google.com/ |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлеkсия
|
|
Балалардың ойлау,сөйлеу қабілетін кең,ауқымды етіп жеткізуін арттырады. |
|
||
Әдістемелік нұсқаулық
1-тапсырма

https://kazgazeta.kz/news/15624
2-тапсырма

Жұмыс дәптері
МА,ТЫ,АЛ, ТА,НА,АС, ҒАН,ДЫ, ҚА, РА, КЕНТ,ШЫМ.
Кеспе буындар
https://www.google.com/url?
https://www.google.com/
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер.
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер.
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шажалиева Г.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер. Менін Қазақстаным. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін(тұтас оқу,мәнерлеп оқу,түсініп оқу)қолдану 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.1.3 бас аріппен жазылатын сөздерді(kісі аттары,жер-су аттары,жануарларға арнайы қойылған аттар)анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу және түсіну. Қолдану. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «WORD WOLL» платформасын айналдыру арқылы жүзеге асырылады.Балаға қай сөз түседі сол сөзге байланысты қимылдар жасайды. Өткен сабаққа шолу «Сөйлем құра» ойыны Берілген тірек сөздермен сөйлем құра Көктем, күн, жаңбыр, найзағай, дала, гүл, ойнады, балалар.
|
түскен сөзге байланысты қимылдар жасайды Тірек сөздермен сөйлем құрайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Медаль» әдісі арқылы мадақтап отыру
|
Суреттер
|
||
|
Сабақ тың ортасы |
1-тапсырма Мәтін алды жұмыс «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы тақырыпты ашу. Тұрғылықты жердегі көрнекі орындар, таулар мен өзендер туралы айт. Мәтінмен жұмыс (ҰЖ) «Сөздер сөйлейді»әдісі Оқу түрі:Мәнерлеп оқу. Оқылым Менің Қазақстаным. Қазақстан- менің Отаным. Астанамыз-Астана қаласы.Бізде Алатау,Қаратау таулары бар. Каспий, Арал теңізі, Балқаш, Зайсан көлі, Сырдария, Есіл,Ертіс өзендері бар. Мен Отанымды сүйемін! ЕБҚ Аудиотындалымға лесіп оқиды(Бала баяу оқитындықтан аудиотыңдалымды қайталап оқиды) ЖБҚ: Мәтіннен өзің таңдаған жер-су атына шағын үнтаспа жаз. Жер-су аттарына байланысты өлеңдер беріледі,ішінен таңдап алған өлеңді мәнерлеп оқып үнтаспа жазады. |
Тапсырманы орындайды Алматы,Шымkент,Астана,Қарағанды Мәтіннен бас әріппен жаазылған сөздерді табады. |
БK:Мәтінді манерлеп оқиды Бас әріппен жазылған сөздерді табады. ОД:Білу жане түсіну. Дескриптор: Матінді манерлеп оқиды,дауыс еkпінін сақтайды. Тыныс белгілерін сақтап оқиды ҚБ:
|
https://kazgazeta.kz/news/15624 |
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
|
Би қимылдарын қайталайды |
|
|
||
|
|
ЖЖ: «Kөршіңмен ақылдас»әдісі 2-тапсырма Жазылым Берілген буындардан сөз құра. Оларды дәптеріңе жаз МА,ТЫ,АЛ, ТА,НА,АС, ҒАН,ДЫ, ҚА, РА, КЕНТ,ШЫМ. ЕБҚ: Сәйкестендіру арқылы орындалады. Орфографиялық қатесін тауып,буындарды сәйкестендір; шым ты қара kент алма тана ас ғанды ЖБҚ: Орфографиялық қатесін тауып айтқан бір қала туралы шағын әңгіме жаз. шым ты қара kент алма тана ас ғанды |
Берілген буындардан сөздер құрап жазады,тапсырма-ны орындайды Ш Қ А Ас ғанды |
БK:Сөздердің қатесін түзетіп жазады ОД: қолдану Дескриптор: Жер-су аттарын оқиды, оларды қатесін түзеп жазады. ҚБ:
|
Суреттер
Жұмыс дәптері МА,ТЫ,АЛ, ТА,НА,АС, ҒАН,ДЫ, ҚА, РА, КЕНТ,ШЫМ. Кеспе буындар
https://www.google.com/url?
https://www.google.com/ |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлеkсия
|
|
Балалардың ойлау,сөйлеу қабілетін кең,ауқымды етіп жеткізуін арттырады. |
|
||
Әдістемелік нұсқаулық
1-тапсырма

https://kazgazeta.kz/news/15624
2-тапсырма

Жұмыс дәптері
МА,ТЫ,АЛ, ТА,НА,АС, ҒАН,ДЫ, ҚА, РА, КЕНТ,ШЫМ.
Кеспе буындар
https://www.google.com/url?
https://www.google.com/
шағым қалдыра аласыз
















