|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы №33 орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жикенқызы Шәрбат |
|||||
|
Күні: |
18.04.2025 |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
70. Бас әріптен басталып жазылатын сөздер Бурабай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.1.3.бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар) анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады және мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді, бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар) анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал Айналамыз бәріміз, Орнымызды табамыз. Сәлемдеіп досыммен Досым енді менімен, 1 2 3 сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. Сабаққа деген дайындығын бастайды |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
Умаигра сілтемесімен өткен сабақты пысықтау. "Қараторғайдың ұясы" мәтіні «Алма-кезек оқу» Сұрақтарға жауап беру:
Мәтін мазмұны бойынша жұптарыңа сұрақ қойыңдар.
Адамның аты-жөні бас әріптен басталып жазылады: Досан, Әсем, Асқаров. |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 3 минут 6минут 4 минут 2минут 2минут 4 минут 4минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Жоғары деңгейдегі өқушыларды, балалар өздері бағалау арқылы, оқушылардың парталарының астынан тақырыпты табуы және пазл. Автор туралы. Құл-Керім Елемес1963жылы ҚХР Шыңжаң өлкесі Қызылүй деген жерде туған. Қазір «Балдырған» журналында бөлім редакторы. «Ақ жалын» атты тұңғыш жыр жинағы 1988 жылы шыққан. Бурабай туралы мәлімет. 1-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқы.
Дәптермен жұмыс Сауатты, көлбеу, көркем жазуға дағдыланады. (Мұғалім оқушының орындықта түзу, орнықты отыруына назар аударады.) Көркем жазу Көркем жазу жұмысын орындайды: Бурабай Бурабай Бурабай Жайық Жайық Жайық Сергіту сәті
Ритмикалық сергіту
сәтті ЕБҚ Берілген сөздерге сөйлем құрап жаз. Сабын, тазалық, көбелек 2-жаттығу.Сөйлемдердді қатесін түзеп, көшіріп жаз. Бурабай - көркем өлке. Бұл өлкеде көлдер көп. Бурабай көлінің ортасында жұмбақтас бар. 3-жаттығу.Берілген буындардан өзен, көл аттарын құрастырып айт.
Ер – тіс Бал – қаш Шығармашылық жұмыс. Қала, тау, өзен, теңіз атауларын сызықтармен байланыстырып көрсет. Қалалар: Қарағанды, Ақтау, Ақтөбе. Таулар: Алатау, Қаратау, Алтай. Өзендер: Ертіс, Есіл, Сырдария. Теңіздер: Каспий, Арал. |
ЖИ платформасы Автор жайлы мағлұмат алады. Өлеңді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Дәптермен жұмыс жасайды. Сауатты, көркем жазады. Сергіту сәтін қимылмен көрсетеді Сөйлемдердді қатесін түзеп, көшіріп жазады. Берілген буындардан өзен, көл аттарын құрастырып айтады. Тапсырманы орындайды. |
Жарайсың! Тамаша! Дескриптор Өлеңді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Жарайсың! Тамаша!
Дескриптор Дәптермен жұмыс жасайды. Сауатты, көркем жазады. Сен мықты оқушы екенсің!
Керемет жазасың! Дескриптор Сөйлемдердді қатесін түзеп, көшіріп жазады. Жарайсыңдар! Тамаша жауап! Дескриптор Берілген буындардан өзен, көл аттарын құрастырып айтады. Кереметсің Тамаша жауап! Дескриптор Тапсырманы орындайды. |
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау Жұптық жұмыс Жұлдыз құрт әдісі арқылы (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Кері байланыс Қуаттау |
Оқушылыарға жұлдызқұрт таратылып оған қала атауларының дұрыс ретпен орналастыру Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады |
Мадақтау сөздерін айту
|
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер Бурабай
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер Бурабай
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы №33 орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жикенқызы Шәрбат |
|||||
|
Күні: |
18.04.2025 |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
70. Бас әріптен басталып жазылатын сөздер Бурабай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.1.3.бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар) анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады және мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді, бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар) анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал Айналамыз бәріміз, Орнымызды табамыз. Сәлемдеіп досыммен Досым енді менімен, 1 2 3 сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. Сабаққа деген дайындығын бастайды |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
Умаигра сілтемесімен өткен сабақты пысықтау. "Қараторғайдың ұясы" мәтіні «Алма-кезек оқу» Сұрақтарға жауап беру:
Мәтін мазмұны бойынша жұптарыңа сұрақ қойыңдар.
Адамның аты-жөні бас әріптен басталып жазылады: Досан, Әсем, Асқаров. |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 3 минут 6минут 4 минут 2минут 2минут 4 минут 4минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Жоғары деңгейдегі өқушыларды, балалар өздері бағалау арқылы, оқушылардың парталарының астынан тақырыпты табуы және пазл. Автор туралы. Құл-Керім Елемес1963жылы ҚХР Шыңжаң өлкесі Қызылүй деген жерде туған. Қазір «Балдырған» журналында бөлім редакторы. «Ақ жалын» атты тұңғыш жыр жинағы 1988 жылы шыққан. Бурабай туралы мәлімет. 1-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқы.
Дәптермен жұмыс Сауатты, көлбеу, көркем жазуға дағдыланады. (Мұғалім оқушының орындықта түзу, орнықты отыруына назар аударады.) Көркем жазу Көркем жазу жұмысын орындайды: Бурабай Бурабай Бурабай Жайық Жайық Жайық Сергіту сәті
Ритмикалық сергіту
сәтті ЕБҚ Берілген сөздерге сөйлем құрап жаз. Сабын, тазалық, көбелек 2-жаттығу.Сөйлемдердді қатесін түзеп, көшіріп жаз. Бурабай - көркем өлке. Бұл өлкеде көлдер көп. Бурабай көлінің ортасында жұмбақтас бар. 3-жаттығу.Берілген буындардан өзен, көл аттарын құрастырып айт.
Ер – тіс Бал – қаш Шығармашылық жұмыс. Қала, тау, өзен, теңіз атауларын сызықтармен байланыстырып көрсет. Қалалар: Қарағанды, Ақтау, Ақтөбе. Таулар: Алатау, Қаратау, Алтай. Өзендер: Ертіс, Есіл, Сырдария. Теңіздер: Каспий, Арал. |
ЖИ платформасы Автор жайлы мағлұмат алады. Өлеңді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Дәптермен жұмыс жасайды. Сауатты, көркем жазады. Сергіту сәтін қимылмен көрсетеді Сөйлемдердді қатесін түзеп, көшіріп жазады. Берілген буындардан өзен, көл аттарын құрастырып айтады. Тапсырманы орындайды. |
Жарайсың! Тамаша! Дескриптор Өлеңді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Жарайсың! Тамаша!
Дескриптор Дәптермен жұмыс жасайды. Сауатты, көркем жазады. Сен мықты оқушы екенсің!
Керемет жазасың! Дескриптор Сөйлемдердді қатесін түзеп, көшіріп жазады. Жарайсыңдар! Тамаша жауап! Дескриптор Берілген буындардан өзен, көл аттарын құрастырып айтады. Кереметсің Тамаша жауап! Дескриптор Тапсырманы орындайды. |
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау Жұптық жұмыс Жұлдыз құрт әдісі арқылы (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Кері байланыс Қуаттау |
Оқушылыарға жұлдызқұрт таратылып оған қала атауларының дұрыс ретпен орналастыру Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады |
Мадақтау сөздерін айту
|
|
||

шағым қалдыра аласыз


















