|
Бөлім |
Статистика элементтері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омарова Римма Жұмаханқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.12.2023 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
Сынып: 7 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Вариациялық қатар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.3.3.1 басты жиынтық, кездейсоқ таңдама, вариациялық қатар, нұсқалық ұғымдарын меңгеру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Басты жиынтық, кездейсоқ таңдама, вариациялық қата ұғымдарын меңгеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Талап құндылығы: Жеке және топпен жұмыс істей білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресус тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Жағымды ахуал орнату. Үй жұмысын сұрау №3.151 –есеп Кері пропорционалдық аргументтің 3-ке тең мәніне функцияның 3-ке тең мәнін сәйкес қояды. Пропорционалдық коэффициентін табыңдар. Ой қозғау
Балалар, бүгінгі өтетін тақырыбымыз «у= |
Оқушылар бір-бірінің дәптерін алып, үй жұмысын тексереді |
Бас бармақ арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 минут 13 минут 7 минут |
Айталық, қайсыбір біртекті обьектілер жиынтығына ортақ санды белгілері бойынша статистикалық зерттеулер жүргізу қажет болсын. Мұндай жиынды бас жиынтық деп атайды. Жалпы жиынтықтың кездейсоқ таңдап алынған бөлігін кездейсоқ таңдама деп атайды. Зерттелетін обьектілер жиынтығы- жалпы жиынтық. Зерттеуге кездейсоқ іріктеп алынған обьектілер жиыны-кездейсоқ таңдама. Мысалы: Аяққиім фабрикасы менеджері 7-сыныпта оқитын кездейсоқ алынған 50 ер баланың аяқкиімдерә өлшемдерін сұрастырып, мынадай мәліметтер алды: 38,36,36,37,34,40,39,35,35,35,37,37,38,39,38,38,37,40,38,37,36,37,38,37,38,34,33,39,34,40,35,38,37,36,39,36,36,40,40,35,33,39,34,36,37,38,38,36,37,35,39. п=50-таңдама көлемі. Жиіліктер кестесі бойынша таңдаманың модасы мен медианасын анықтау жеңіл. Санның медианасы- берілген сандар тақ болса, яғни бес,жеті, тоғыз сан берілсе, қақ ортасындағы санды алады Санның модасы-берілген сандардың ішіндегі ең көп қайталанған сан. Ұжымдық жұмыс: №4.1-есеп
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. №4.2-есеп
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. №4.3-есеп
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. Жеке жұмыс:
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. |
Статистика элементтері, кездейсоқ таңдама, вариациялық қатар ұғымдары туралы түсінік алады
Модасы-8 Медианасы-8
Модасы-4 Медианасы-7
Модасы-6 Медианасы-4 |
Дескриптор: -кестені сызады -кестедегі мәліметтерді пайдаланады -арифметика лық орта мәнін анықтайды -модасын анықтайды -медианасын анықтайды -шешімін табады Дескриптор: -кестені сызады-1 -кестедегі мәліметтерді пайдаланады-2 -арифметика лық орта мәнін анықтайды-2 -модасын анықтайды-2 -медианасын анықтайды-2 -шешімін табады-1 |
Алгебра -7 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cабақ тың соңы 3 минут 2 минут |
Бекіту Статистика саласы нені зерттейді ? Бас жиынтық дегеніміз не ? Кездейсоқ таңдама деген не ? Оның көлемі деп нені айтамыз ?
Рефлексия: Менің түсінгенім ... Маған түсінуге қиын болғаны ... Менің ұсыным ... Үйге тапсырма: 4.4-есеп |
|
Сабақ бойын ша қоры тынды лап формативті бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бас жиынтық және таңдама
Бас жиынтық және таңдама
|
Бөлім |
Статистика элементтері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омарова Римма Жұмаханқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.12.2023 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
Сынып: 7 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Вариациялық қатар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.3.3.1 басты жиынтық, кездейсоқ таңдама, вариациялық қатар, нұсқалық ұғымдарын меңгеру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Басты жиынтық, кездейсоқ таңдама, вариациялық қата ұғымдарын меңгеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Талап құндылығы: Жеке және топпен жұмыс істей білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресус тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Жағымды ахуал орнату. Үй жұмысын сұрау №3.151 –есеп Кері пропорционалдық аргументтің 3-ке тең мәніне функцияның 3-ке тең мәнін сәйкес қояды. Пропорционалдық коэффициентін табыңдар. Ой қозғау
Балалар, бүгінгі өтетін тақырыбымыз «у= |
Оқушылар бір-бірінің дәптерін алып, үй жұмысын тексереді |
Бас бармақ арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 минут 13 минут 7 минут |
Айталық, қайсыбір біртекті обьектілер жиынтығына ортақ санды белгілері бойынша статистикалық зерттеулер жүргізу қажет болсын. Мұндай жиынды бас жиынтық деп атайды. Жалпы жиынтықтың кездейсоқ таңдап алынған бөлігін кездейсоқ таңдама деп атайды. Зерттелетін обьектілер жиынтығы- жалпы жиынтық. Зерттеуге кездейсоқ іріктеп алынған обьектілер жиыны-кездейсоқ таңдама. Мысалы: Аяққиім фабрикасы менеджері 7-сыныпта оқитын кездейсоқ алынған 50 ер баланың аяқкиімдерә өлшемдерін сұрастырып, мынадай мәліметтер алды: 38,36,36,37,34,40,39,35,35,35,37,37,38,39,38,38,37,40,38,37,36,37,38,37,38,34,33,39,34,40,35,38,37,36,39,36,36,40,40,35,33,39,34,36,37,38,38,36,37,35,39. п=50-таңдама көлемі. Жиіліктер кестесі бойынша таңдаманың модасы мен медианасын анықтау жеңіл. Санның медианасы- берілген сандар тақ болса, яғни бес,жеті, тоғыз сан берілсе, қақ ортасындағы санды алады Санның модасы-берілген сандардың ішіндегі ең көп қайталанған сан. Ұжымдық жұмыс: №4.1-есеп
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. №4.2-есеп
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. №4.3-есеп
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. Жеке жұмыс:
1) Арифметикалық орта мәнін; 2) модасы мен медианасын табыңдар. |
Статистика элементтері, кездейсоқ таңдама, вариациялық қатар ұғымдары туралы түсінік алады
Модасы-8 Медианасы-8
Модасы-4 Медианасы-7
Модасы-6 Медианасы-4 |
Дескриптор: -кестені сызады -кестедегі мәліметтерді пайдаланады -арифметика лық орта мәнін анықтайды -модасын анықтайды -медианасын анықтайды -шешімін табады Дескриптор: -кестені сызады-1 -кестедегі мәліметтерді пайдаланады-2 -арифметика лық орта мәнін анықтайды-2 -модасын анықтайды-2 -медианасын анықтайды-2 -шешімін табады-1 |
Алгебра -7 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cабақ тың соңы 3 минут 2 минут |
Бекіту Статистика саласы нені зерттейді ? Бас жиынтық дегеніміз не ? Кездейсоқ таңдама деген не ? Оның көлемі деп нені айтамыз ?
Рефлексия: Менің түсінгенім ... Маған түсінуге қиын болғаны ... Менің ұсыным ... Үйге тапсырма: 4.4-есеп |
|
Сабақ бойын ша қоры тынды лап формативті бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
=15,75
=19













