|
Мектебі |
Д. Қонаев атындағы Binom school мектеп-лицейі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Әбжетова Айгүл Ақмәдиқызы |
|
|
Бөлім |
Сәулет өнері |
|
|
Сынып:3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
|
Күні |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем мүшелері. Бастауыш 52-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді; -Ашық және жабық сұрақтарға жауап береді; -Сөйлемнің тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерін ажыратады; |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық дайындық Позитивті ойлауды қалыптастыру. Мен неліктен қуаныштымын? |
Ұстазбен сәлемдеседі. |
Қошеметтеу сөздері Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау Өткен сабақ бойынша тапсырма тексеріледі. Жаңа тақырыпты ашу -Мен сөйлем құрамындағы нақты сұраққа жауап беретін толық мағыналы сөйлем мүшесінің бірімін. -Мен қимыл, іс-әрекеттің иесін білдіретін сөйлем мүшесімін. -Мен кім?, кімдер?, не?, нелер? сұрақтарына жауап беремін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жаңа сабақ бойынша бейнеролик көрсету. Жұптық жұмыс: (тыңдалым) «Сұрақ-жауап» әдісі Мәтінді тыңдап, мәтіндегі тірек сөздерді белгіле. -Тарихымыздағы ең алғашқы сәулеттік құрылыс қалай аталады? -Киіз үйдің негізгі бөлшектері қалай аталады? -Киіз үйдің негізгі қаңқасын ата: -Киіз үй неден жасалады? Жеке жұмыс: «Ұшты-қонды» әдісі М
Жеке жұмыс: «Ашық микрофон» әдісі -Киіз үйдің көшіп-қонуға ыңғайлы болуының себептері қандай? -Киіз үйдің негізгі бөлшектерінің рөлін қалай түсіндіресіз?
Топтық жұмыс: 1.«Кесте толтыру» әдісі Берілген сөйлемдердегі тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді тауып, кестеге орналастыр.
Жеке жұмыс: Кестеде берілген тұрлаулы мүшелердің түрлерін ажырат және ойыңды дәлелде.
ЕБҚО. Сәйкестендір. Бастауыш киіз үй жасалады Баяндауыш есептеледі кереге
|
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты ашады
Бейнеролик тамашалайды.
Мәтінді тыңдайды. Мәтін бойынша қойылған сұрақтар арқылы тірек сөздерді анықтап белгілейді.
Мәтін бойынша қойылған сұрақтың жауабы «иә» болса, орындарынан тұрады. «Жоқ» болса, орындарына отырады.
Сұрақтар бойынша өз пікірлерін білдіреді.
Сөйлемдегі тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді ажыратып, кестеге орналастырады.
Бастауыш пен баяндауышты тауып, өз ойларын дәлелдейді.
Бастауыш пен баяндауышты тауып сәйкестендіреді.
|
Қошеметтеу сөздері Жарайсыңдар!
Дескриптор: -Мәтіндегі тірек сөздерді белгілейді-1б;
Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді-1б;
Дескриптор: - Киіз үйдің көшіп-қонуға ыңғайлы болуының себебін айтады-1б; -Киіз үйдің негізгі бөлшектерінің рөлін түсіндіреді-1б;
Дескриптор: - Бірінші сөйлемдегі тұрлаулы мүшелерді табады-1б; -Бірінші сөйлемдегі тұрлаусыз мүшелерді табады -1б; - Екінші сөйлемдегі тұрлаулы мүшелерді табады-1б; -Екінші сөйлемдегі тұрлаусыз мүшелерді табады -1б;
Дескриптор: -Бастауышты тауып, өз ойын дәлелдейді-1б;
Баяндауышты тауып, өз ойларын дәлелдейді-1б;
Дескриптор: -Бастауышты тауып, сәйкестендіреді -1б;
Баяндауышты тауып, сәйкестендіреді-1б; |
youtube.com/ watch?v=tdoiEx ED36Q
Тыңдалым мәтіні
микрофон
Кесте
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау: «ВЕЕР» әдісі Бүгінгі өтілген тақырып бойынша, сұрақ құрастырып, топтағы оқушыларға береді.
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 8-жаттығу. Нақыл сөзді көшіріп, алғашқы сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды. |
Өтілген тақырып бойынша сұрақ құрастырады және жауап береді.
Сабақ бойынша кері байланыс береді
|
Қошеметтеу сөздері |
Кері байланыс парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бастауыш 3-сынып
Бастауыш 3-сынып
|
Мектебі |
Д. Қонаев атындағы Binom school мектеп-лицейі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Әбжетова Айгүл Ақмәдиқызы |
|
|
Бөлім |
Сәулет өнері |
|
|
Сынып:3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
|
Күні |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем мүшелері. Бастауыш 52-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді; -Ашық және жабық сұрақтарға жауап береді; -Сөйлемнің тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерін ажыратады; |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық дайындық Позитивті ойлауды қалыптастыру. Мен неліктен қуаныштымын? |
Ұстазбен сәлемдеседі. |
Қошеметтеу сөздері Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау Өткен сабақ бойынша тапсырма тексеріледі. Жаңа тақырыпты ашу -Мен сөйлем құрамындағы нақты сұраққа жауап беретін толық мағыналы сөйлем мүшесінің бірімін. -Мен қимыл, іс-әрекеттің иесін білдіретін сөйлем мүшесімін. -Мен кім?, кімдер?, не?, нелер? сұрақтарына жауап беремін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жаңа сабақ бойынша бейнеролик көрсету. Жұптық жұмыс: (тыңдалым) «Сұрақ-жауап» әдісі Мәтінді тыңдап, мәтіндегі тірек сөздерді белгіле. -Тарихымыздағы ең алғашқы сәулеттік құрылыс қалай аталады? -Киіз үйдің негізгі бөлшектері қалай аталады? -Киіз үйдің негізгі қаңқасын ата: -Киіз үй неден жасалады? Жеке жұмыс: «Ұшты-қонды» әдісі М
Жеке жұмыс: «Ашық микрофон» әдісі -Киіз үйдің көшіп-қонуға ыңғайлы болуының себептері қандай? -Киіз үйдің негізгі бөлшектерінің рөлін қалай түсіндіресіз?
Топтық жұмыс: 1.«Кесте толтыру» әдісі Берілген сөйлемдердегі тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді тауып, кестеге орналастыр.
Жеке жұмыс: Кестеде берілген тұрлаулы мүшелердің түрлерін ажырат және ойыңды дәлелде.
ЕБҚО. Сәйкестендір. Бастауыш киіз үй жасалады Баяндауыш есептеледі кереге
|
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты ашады
Бейнеролик тамашалайды.
Мәтінді тыңдайды. Мәтін бойынша қойылған сұрақтар арқылы тірек сөздерді анықтап белгілейді.
Мәтін бойынша қойылған сұрақтың жауабы «иә» болса, орындарынан тұрады. «Жоқ» болса, орындарына отырады.
Сұрақтар бойынша өз пікірлерін білдіреді.
Сөйлемдегі тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді ажыратып, кестеге орналастырады.
Бастауыш пен баяндауышты тауып, өз ойларын дәлелдейді.
Бастауыш пен баяндауышты тауып сәйкестендіреді.
|
Қошеметтеу сөздері Жарайсыңдар!
Дескриптор: -Мәтіндегі тірек сөздерді белгілейді-1б;
Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді-1б;
Дескриптор: - Киіз үйдің көшіп-қонуға ыңғайлы болуының себебін айтады-1б; -Киіз үйдің негізгі бөлшектерінің рөлін түсіндіреді-1б;
Дескриптор: - Бірінші сөйлемдегі тұрлаулы мүшелерді табады-1б; -Бірінші сөйлемдегі тұрлаусыз мүшелерді табады -1б; - Екінші сөйлемдегі тұрлаулы мүшелерді табады-1б; -Екінші сөйлемдегі тұрлаусыз мүшелерді табады -1б;
Дескриптор: -Бастауышты тауып, өз ойын дәлелдейді-1б;
Баяндауышты тауып, өз ойларын дәлелдейді-1б;
Дескриптор: -Бастауышты тауып, сәйкестендіреді -1б;
Баяндауышты тауып, сәйкестендіреді-1б; |
youtube.com/ watch?v=tdoiEx ED36Q
Тыңдалым мәтіні
микрофон
Кесте
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау: «ВЕЕР» әдісі Бүгінгі өтілген тақырып бойынша, сұрақ құрастырып, топтағы оқушыларға береді.
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 8-жаттығу. Нақыл сөзді көшіріп, алғашқы сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды. |
Өтілген тақырып бойынша сұрақ құрастырады және жауап береді.
Сабақ бойынша кері байланыс береді
|
Қошеметтеу сөздері |
Кері байланыс парақшасы |
шағым қалдыра аласыз
әтін бойынша
қойылған сұрақтарға жауап бер.













