Материалдар / «Бастауыш » пән бірлестігінің қабілетті оқушылармен жұмыс ЖОСПАРЫ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

«Бастауыш » пән бірлестігінің қабілетті оқушылармен жұмыс ЖОСПАРЫ

Материал туралы қысқаша түсінік
Мақсаты: Тілдік білім мен сөйлеу біліктілігін, дүниетанымы мен математикалық сауаттылығын жетілдіру арқылы дара тұлғаның қабілетін дамыту және ой-толғаныс қабілетін арттыру. Міндеттері: 1. Оқушыларда шығармашылық туғызу; 2. Шығармашылық кезең, қиял, әдемілікті сезіне білу, сөз ой қызметінің ұшқырлығы, шығармашылыққа деген ішкі құштарлық; 3. Өзіндік сын, бастаған істі аяғына дейін жеткізу, оның формаларын табу. Күтілетін нәтиже: Осы аталған мақсаттарға қол жеткізу үшін өзара сабақтасып жатқан тұтас білім мазмұны арқылы оқушылардың жалпы табиғи өсу қалпына сәйкес ұйымдастырылатын оқыту түрлері арқылы және әр тақырыптың кезеңдерінің ерекшелігімен қабысып жататын оқыту әдістері арқылы да жан-жақты нәтиже күтуге болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қараша 2022
235
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

« Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен » коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Бекітемін

мектеп директоры___________А.Б.Карибаева

« »_____________ 2021ж


«Бастауыш » пән бірлестігінің қабілетті оқушылармен жұмыс

ЖОСПАРЫ

Мақсаты:

Тілдік білім мен сөйлеу біліктілігін, дүниетанымы мен математикалық сауаттылығын жетілдіру арқылы дара тұлғаның қабілетін дамыту және ой-толғаныс қабілетін арттыру.

Міндеттері:

  1. Оқушыларда шығармашылық туғызу;

  2. Шығармашылық кезең, қиял, әдемілікті сезіне білу, сөз ой қызметінің ұшқырлығы, шығармашылыққа деген ішкі құштарлық;

  3. Өзіндік сын, бастаған істі аяғына дейін жеткізу, оның формаларын табу.

Күтілетін нәтиже:

Осы аталған мақсаттарға қол жеткізу үшін өзара сабақтасып жатқан тұтас білім мазмұны арқылы оқушылардың жалпы табиғи өсу қалпына сәйкес ұйымдастырылатын оқыту түрлері арқылы және әр тақырыптың кезеңдерінің ерекшелігімен қабысып жататын оқыту әдістері арқылы да жан-жақты нәтиже күтуге болады.

Р/с

Атқарылатын жұмыстар


Мерзімі

Жауапты

1

Бастауыш пәндері бойынша қабілетті оқушыларды іріктеу, іс-әрекет мүмкіншілігі мен жеке қабілеті арқылы анықтау, таңдап алу

қыркүйек

Б.Ажинурова Сынып жетекшілер

2

Бірлестік отырысында жүргізілетін жұмыс жоспарын бекітуге ұсыну

Қыркүйек

Б.Ажинурова

3

Ата-аналармен кездесу өткізу.

Желтоқсан

Сынып жетекшілер

4

Психологпен тығыз байланыста болу

Үнемі

Сынып жетекшілер

5

Оқушыға арналған портфолио жасау

қыркүйек

Сынып жетекшілер

6

Шығармашылық тақырып алу, дайындау

қыркүйек

Сынып жетекшілер

7

1-4 сыныптарда қабілетті баламен жұмыс жүргізу барысын бақылау

қаңтар

Б.Ажинурова

8

Пән бойынша сыныптан тыс іс-шараларға тарту

жыл бойы

Сынып жетекшілер

9

Пән бойынша қосымша сабақтар өткізу

жыл бойы

Сынып жетекшілер

10

1-4 сыныптарда қабілетті баламен жұмыс жүргізу барысын бақылау

наурыз

Б.Ажинурова

11

Мектепішілік олимпиадалық жарыстарға дайындау

жыл бойы

Сынып жетекшілер

12

Кітапханамен жұмыс жүргізу

жыл бойы

Сынып жетекшілер

13

Пән бойынша тың деректер іздеп жинақтау

жыл бойы

Сынып жетекшілер

14

Жылдық жұмыс қорытындысына мониторинг жүргізу

Оқу жылының соңында

Б.Ажинурова















« Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен » коммуналдық мемлекеттік мекемесі



Бекітемін

мектеп директоры___________А.Б.Карибаева

« »_____________ 2021ж


«Бастауыш » пән бірлестігінің білімінде олқылығы бар оқушылармен жүргізілетін жұмыс жоспары


Мақсаты:

  • Бастауыш сыныптағы негізгі пәндер бойынша оқушының білімін дамыту, сабақ үлгерімін жақсарту;

  • оқушының жекелеме тапсырмалар арқылы пәнге қызығушылығын ояту;

  • сабаққа белсенді қатысуын қамтамасыз ете отырып, шығармашылықпен ойлау,  есте сақтау қабілеттерін жетілдіру;

  • пәнге деген қызығушылығын арттыру арқылы мемлекеттік білім стандартын меңгерту;

  • Білімінде олқылығы бар оқушылармен  жыл бойы жұмыс жүргізе отырып, қабілеті төмен оқушылардың жеке тұлғалық мүмкіндіктерін ашуға көмектесу.

 Міндеттері:

  • әр сыныптағы білім олқылығы бар оқушыларды  анықтау

  • мемлекеттік білім стандартын менгере отырып, жыл бойы жұмыс жүргізу арқылы үлгерімін жоғарылату;

  • білімінде олқылығы бар оқушыларға  психологиялық-педагогикалық көмек көрсету.

 Күтілетін нәтиже:

  • оқу бағдарламасына сай білімді өз дәресенде меңгереді;

  • пән бойынша негізгі ұғымдар мен түсініктерді ажырата және салыстыра алады;

  • ұлттық сана сезімі жетілген және ішкі жан дүниесін тануға, өзін өзгелермен салыстыруға мүмкіндігі қалыптасқан тұлға.

 Негізгі принцип:

  • нақты баламен жеке сыйластық және сенімді қарым-қатынас орнату;

  • білімінде олқылығы бар оқушылардың  пән бойынша әр сыныптан анықтау, жүргізілетін жоспарды құру;

  • жазуға биылдықты жүргізілетін жұмыстар (көшіру, түсіндіру, шығармашылық, ерікті т.б.);

  • жазбаша жұмыстар, тесттер (ескерту, іріктеу, түсіндіру, шығармашылық, ерікті т.б.); сөздік жұмыстарын жүргізу; 



Іс -шара

Нысан

Мерзім

Жауапты

1

Бастауыш сынып оқушыларының даму деңгейін анықтау

1-4 сынып

Қыркүйек

Б.Ажинурова Сынып жетекшілер

2

Оқушының үлгере алмау себептерін ата-анамен , психологпен, логопедпен және пән мұғалімдерімен бірге анықтау.

1-4 сынып

қыркүйек

Б.Ажинурова Сынып жетекшілер

3

Білімінде олқылығы бар оқушының білімдегі олқылықты жою бойынша жеке жұмыс жоспарын құрып,бектуге ұсыну

Сынып жетекшілер

қыркүйек

Сынып жетекшілер

4

Сабақ барысында білімінде олқылығы бар оқушылармен жұмыс жүргізілуін бақылау

2 сыныптар

Қазан

желтоқсан

ақпан

наурыз

сәуір

Б.Ажинурова

3 сыныптар

4 сыныптар

1 сыныптар

5

Тапсырмалардың жүйелілігін бақылау,

1-4 сыныптар

15-18 қараша

Б.Ажинурова

6

білімінде олқылығы бар оқушылардың білім сапасына талдау жасау

1-4 сыныптар

Тоқсан сайын

Б.Ажинурова Сынып жетекшілер

7

Білімінде олқылығы бар оқушының білімдегі олқылықты жою бойынша жеке жұмыс жоспарының орындалуын бақылау

Сынып жетекшілер

Тоқсан сайын

Б.Ажинурова

8

білімінде олқылығы бар оқушылармен жүргізілген жұмысқа мониторинг жасау

Сынып жетекшілер

Оқу жылының соңында

Б.Ажинурова










Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!