|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
03.12.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 12-жаттығу 102 –бет Құрамында б және л дыбыстары бар сөздер құрастырып айт
«Жылдам жауап» әдісі -Сөйлем мүшелері дегенміз не? -Бастауыш дегеніміз не? -Бастауыш қандай сұрақтарға жауап береді? -Баяндауыш дегеніміз не? -Баяндауыш қандай сұрақтарға жауап береді?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда. Өз өлкеңде қандай ескерткіштер бар? Мәтіндегі қарамен жазылған сөйлемдерді көшіріп жазып, сөйлем мүшесіне талда. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: - Мәтіннен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың? -Ол ақпараттар саған ұнай ма? Ұнаса, неліктен? |
Құрамында б және л дыбыстары бар сөздер құрастырып айтады
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
Сөздерді сөйлем мүшесіне талдайды Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -сөздер құрастырады(1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б) - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -сөйлем мүшесіне талдайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Аудиотыңдалым Оқулық 13-жаттығу 102,103-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Сөйлемдерді оқы Екі бағандағы сөйлемдердің баяндауышын тауып, оларға сұрақ қой. Екі бағандағы сөйлемдердің баяндауышын салыстыр. ЕББҚ Сөйлемдерді оқы. Талқылау сұрақтары: 1.Бастауыштан кейін сызықша қай кезде қойылады? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
сөйлемдердің баяндауышын салыстырады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - сөйлемдердің баяндауышын табады(1б) -оларға сұрақ қояды(1б) - сөйлемдердің баяндауышын салыстырады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 14-жаттығу 103 –бет |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Мақалдардың қатесін түзеп, көшіріп жаз. Отан-қуат, отбасы – шуақ Мектеп – кеме, білім –теңіз Ас атасы - нан
ЕББҚ Мақалдарды көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1. Бастауыштан кейін сызықша қай кезде қойылады? |
мақалдардың қатесін түзеп, жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -бірінші мақалдың қатесін түзеп, жазады(1б) -екінші мақалдың қатесін түзеп, жазады(1б) -үшінші мақалдың қатесін түзеп, жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 15-жаттығу 103-бет дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма 16-жаттығу 104 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша. ҚМЖ 3 сынып
Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша. ҚМЖ 3 сынып
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
03.12.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 12-жаттығу 102 –бет Құрамында б және л дыбыстары бар сөздер құрастырып айт
«Жылдам жауап» әдісі -Сөйлем мүшелері дегенміз не? -Бастауыш дегеніміз не? -Бастауыш қандай сұрақтарға жауап береді? -Баяндауыш дегеніміз не? -Баяндауыш қандай сұрақтарға жауап береді?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді тыңда. Өз өлкеңде қандай ескерткіштер бар? Мәтіндегі қарамен жазылған сөйлемдерді көшіріп жазып, сөйлем мүшесіне талда. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: - Мәтіннен өзіңе қандай жаңа ақпарат алдың? -Ол ақпараттар саған ұнай ма? Ұнаса, неліктен? |
Құрамында б және л дыбыстары бар сөздер құрастырып айтады
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
Сөздерді сөйлем мүшесіне талдайды Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -сөздер құрастырады(1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б) - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -сөйлем мүшесіне талдайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Аудиотыңдалым Оқулық 13-жаттығу 102,103-бет Дәптер қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Сөйлемдерді оқы Екі бағандағы сөйлемдердің баяндауышын тауып, оларға сұрақ қой. Екі бағандағы сөйлемдердің баяндауышын салыстыр. ЕББҚ Сөйлемдерді оқы. Талқылау сұрақтары: 1.Бастауыштан кейін сызықша қай кезде қойылады? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
сөйлемдердің баяндауышын салыстырады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - сөйлемдердің баяндауышын табады(1б) -оларға сұрақ қояды(1б) - сөйлемдердің баяндауышын салыстырады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 14-жаттығу 103 –бет |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Мақалдардың қатесін түзеп, көшіріп жаз. Отан-қуат, отбасы – шуақ Мектеп – кеме, білім –теңіз Ас атасы - нан
ЕББҚ Мақалдарды көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1. Бастауыштан кейін сызықша қай кезде қойылады? |
мақалдардың қатесін түзеп, жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -бірінші мақалдың қатесін түзеп, жазады(1б) -екінші мақалдың қатесін түзеп, жазады(1б) -үшінші мақалдың қатесін түзеп, жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 15-жаттығу 103-бет дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма 16-жаттығу 104 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













