Қысқа мерзімді жоспар
Математика
|
Бөлім: |
Санды және әріптік өрнектер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Керимбекова Г.Т. |
|
|
Күні: |
03.03.2022жыл |
|
|
Сынып: 2 Ә |
Қатысушылар саны:19 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4 - санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; айырмалық салыстыруға, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және салыстыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығара алады. Көптеген оқушылар: бірнеше есе арттыру/кемітуге берілген есептерді шығару жолын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: таңдау тәсілі арқылы есепті шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді: -Тақтадағы математикалық жазулардың топтарын ата және оқы, олар туралы не айтуға болады? 34+15=49 58-35 3*7 25>9 40:х=8 с+10 34-с с-2=18+5 - Ендеше бүгінгі сабағымызда тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«От шашу» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 13 мин |
(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Мысалдарды бірінші болып орындап, төрге шық. 20:2=10 3*3=9 3*2=6 2*9=18 6*2=12 6:2=3 18:2=9 16:4=4 10*2=20 8*2=16 7*2=14 14:2=7 Ә) Есептерді шығар. 1) Алма-3 Алмұрт-?, 2 есе артық Ш:3*2=6 Ж:6 алмұрт бар. 2) сары -12 қызыл-?, 2 есе кем Ш:12:2=6 Ж:6 қызыл қызанақ. 3)Алма-6кг Алмұрт-12кг, ? есе артық Ш:12:6=2 Ж:2 есе алмұрт артық алды. Дескриптор: - Өрнектердің мәнін есептейді. -Есептердің шартын құрады. -Есептердің шешуін, жауабын табады. Сергіту сәті «Жаяу» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Қысқаша жазылуы мен шартына қарап есеп құрап шығар. Тоқаш-5 Пирог-?, 2 есе артық Ш: 5*2=10 Ж: пирог 10 дана Ә) Есептің сұрағын екі амалмен шығатындай етіп өзгерт. Т Пирог-?, 2 есе артық ? дана Ш: 5*2+5=15 Ж: барлығы 15 дана Б) Сурет пен сызба бойынша есеп құрастыр. 1)Ұсақ бауырсақ-2 Үлкен бауырсақ-?, 3 есе артық Ш: 2*3=6 Ж: үлкен бауырсақ 6 тәрелке 2 Үлкен бауырсақ-?, 3 есе артық ? т Ш: 2*3+2=8 Ж: барлығы 8 тәрелке бауырсақ Дескриптор: - Қысқаша жазылуы мен шартына қарап есеп құрап шығарады. - Есептің сұрағын екі амалмен шығатындай етіп өзгертеді. - Сурет пен сызба бойынша есеп құрастырып шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Таңдау тәсілі арқылы есепті шығар. |
- Өрнектердің мәнін есептейді. -Есептердің шартын құрады. -Есептердің шешуін, жауабын табады. Сергіту жаттығуын жасайды. - Қысқаша жазылуы мен шартына қарап есеп құрап шығарады. - Есептің сұрағын екі амалмен шығатындай етіп өзгертеді. - Сурет пен сызба бойынша есеп құрастырып шығарады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 4-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Бастауыш сынып оқушыларына арналған математика пәнінен тапсырмалар"
"Бастауыш сынып оқушыларына арналған математика пәнінен тапсырмалар"
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
|
Бөлім: |
Санды және әріптік өрнектер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Керимбекова Г.Т. |
|
|
Күні: |
03.03.2022жыл |
|
|
Сынып: 2 Ә |
Қатысушылар саны:19 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4 - санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; айырмалық салыстыруға, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және салыстыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығара алады. Көптеген оқушылар: бірнеше есе арттыру/кемітуге берілген есептерді шығару жолын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: таңдау тәсілі арқылы есепті шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді: -Тақтадағы математикалық жазулардың топтарын ата және оқы, олар туралы не айтуға болады? 34+15=49 58-35 3*7 25>9 40:х=8 с+10 34-с с-2=18+5 - Ендеше бүгінгі сабағымызда тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«От шашу» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 13 мин |
(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Мысалдарды бірінші болып орындап, төрге шық. 20:2=10 3*3=9 3*2=6 2*9=18 6*2=12 6:2=3 18:2=9 16:4=4 10*2=20 8*2=16 7*2=14 14:2=7 Ә) Есептерді шығар. 1) Алма-3 Алмұрт-?, 2 есе артық Ш:3*2=6 Ж:6 алмұрт бар. 2) сары -12 қызыл-?, 2 есе кем Ш:12:2=6 Ж:6 қызыл қызанақ. 3)Алма-6кг Алмұрт-12кг, ? есе артық Ш:12:6=2 Ж:2 есе алмұрт артық алды. Дескриптор: - Өрнектердің мәнін есептейді. -Есептердің шартын құрады. -Есептердің шешуін, жауабын табады. Сергіту сәті «Жаяу» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Қысқаша жазылуы мен шартына қарап есеп құрап шығар. Тоқаш-5 Пирог-?, 2 есе артық Ш: 5*2=10 Ж: пирог 10 дана Ә) Есептің сұрағын екі амалмен шығатындай етіп өзгерт. Т Пирог-?, 2 есе артық ? дана Ш: 5*2+5=15 Ж: барлығы 15 дана Б) Сурет пен сызба бойынша есеп құрастыр. 1)Ұсақ бауырсақ-2 Үлкен бауырсақ-?, 3 есе артық Ш: 2*3=6 Ж: үлкен бауырсақ 6 тәрелке 2 Үлкен бауырсақ-?, 3 есе артық ? т Ш: 2*3+2=8 Ж: барлығы 8 тәрелке бауырсақ Дескриптор: - Қысқаша жазылуы мен шартына қарап есеп құрап шығарады. - Есептің сұрағын екі амалмен шығатындай етіп өзгертеді. - Сурет пен сызба бойынша есеп құрастырып шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Таңдау тәсілі арқылы есепті шығар. |
- Өрнектердің мәнін есептейді. -Есептердің шартын құрады. -Есептердің шешуін, жауабын табады. Сергіту жаттығуын жасайды. - Қысқаша жазылуы мен шартына қарап есеп құрап шығарады. - Есептің сұрағын екі амалмен шығатындай етіп өзгертеді. - Сурет пен сызба бойынша есеп құрастырып шығарады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 4-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













