Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
||
Күні: |
18.03.2026ж |
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Роботқа арналған бағдарлама |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.3. роботқа бағдарламаны жүктеу және іске асыру;
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботқа бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Ақылды робот" әдісі қолданылады. Экрандағы робот оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, жұмбақтар қояды. Көңіл-күйлерін көтереді. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау: Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ыстық орындық" ойынын қолдану. Оқушылар орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Оқушы қойылған сұрақтарға тез жауап беруі керек, әйтпесе ол күйіп кетеді. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбымен таныстырады, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады
Сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа материалды меңгеру
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - терезе элементтерін анықтайды, сәйкестікті орнатады
- 1,2-моторлардың жылдамдығын, қозғалыс уақытын анықтайды
- интерактивті тапсырманы орындайды
Сергіту жаттығуларын орындайдыу
Дескриптор: - жасырын сөзді табады;
- роботқа арналған бағдарламаны құрады
- нүктелер бойынша роботты салады
|
Мақтау
ФБ
|
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботты нүктелер бойынша сызыңыз және бояңыз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Бағалау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бастауыш сыныптарға арналған роботтарға бағдарлама
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
||
Күні: |
18.03.2026ж |
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Роботқа арналған бағдарлама |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.3. роботқа бағдарламаны жүктеу және іске асыру;
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботқа бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Ақылды робот" әдісі қолданылады. Экрандағы робот оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, жұмбақтар қояды. Көңіл-күйлерін көтереді. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау: Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ыстық орындық" ойынын қолдану. Оқушылар орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Оқушы қойылған сұрақтарға тез жауап беруі керек, әйтпесе ол күйіп кетеді. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбымен таныстырады, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады
Сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа материалды меңгеру
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: - терезе элементтерін анықтайды, сәйкестікті орнатады
- 1,2-моторлардың жылдамдығын, қозғалыс уақытын анықтайды
- интерактивті тапсырманы орындайды
Сергіту жаттығуларын орындайдыу
Дескриптор: - жасырын сөзді табады;
- роботқа арналған бағдарламаны құрады
- нүктелер бойынша роботты салады
|
Мақтау
ФБ
|
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботты нүктелер бойынша сызыңыз және бояңыз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Бағалау |
шағым қалдыра аласыз


