|
Бекітемін: Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: Мураталиева.А |
||||||||||||||||||||||
|
Мектеп |
А,Аманкелді атындағы зияткерлік мектеп-интернаты |
|||||||||||||||||||||
|
Күні : |
08.12.2025 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «а» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 23. Бауыржан- батыр |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?)құрастыру және оған жауап беру 3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтін жазу және постер құрастыру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?)құрастырады және оған жауап береді; тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтін жаза алады және постер құрастыра алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Оқылым Айтылым тапсырма Оқы. Қайтала. Тыңдалым Айтылым. 1-тапсырма Мәтінді тыңда.Сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті Оқылым Айтылым 2-тапсырма Жазылым 3 – тапсырма. Төмендегі сөздерді пайдаланып, өзара желілес сөйлемдер құру. 4-тапсырма Жазылым Айтылым Оқушылар топқа бөлініп, «Кім жылдам» ойыны негізінде жарысады. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді өздері қойып жазады. Тыңдалым. Мәтін екі рет тыңдалады. Тыңдалым мәтіні: Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Айтылым Қосымша тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Балуан-борец Батыр-герой Жазушы-писатель Тану-познание Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында уақыт, ещгілге қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер батырлар жайлы не айта аласыңдар? Айтайық
Айтайық • Бауыржан Момышұлы кім? • Ол қандай соғысқа қатысқан? • Қандай шайқасқа қатысқан? • Бауыржан Момышұлы жазушы ма? • Ал сен Бауыржан Момышұлы туралы тағы не білесің? Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым . Біз Бауыржан Момышұлын батыр ретінде танимыз. Ол көптеген өлең, кітаптар жазған. Бауыржан Момышұлы соғыс кезінде «Жазушыға», «Ана тілін ардақта», «Досыма» деген өлеңдер шығарған. Ол – «Мәскеу үшін шайқас», «Куба әсерлері» кітаптарының авторы. Жазайық
Айтылым
Тыңдалым Бауыржан Момышұлы – батыр, жазушы. Жас кезінде балуан болған. Ол Ұлы Отан соғысына қатысқан. Бауыржан Момышұлы – соңғы панфиловшы. Мәскеу түбіндегі шайқасқа қатысқан. Ол көптеген өлеңдер, кітаптар жазған. А) Мәтін кім немесе не туралы? Батыр туралы Жазушы туралы Балуан туралы Соғыс туралы Айтылым Суретті пайдаланып әңгіме құра. Сурет бойынша бірнеше сұрақ дайында. *Батыр қандай болған? |
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді.
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық
сөздік слайд
Слайд
слайд
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5 -тапсырма |
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер»
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Батыр-Бауыржан.
Батыр-Бауыржан.
|
Бекітемін: Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары: Мураталиева.А |
||||||||||||||||||||||
|
Мектеп |
А,Аманкелді атындағы зияткерлік мектеп-интернаты |
|||||||||||||||||||||
|
Күні : |
08.12.2025 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «а» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 23. Бауыржан- батыр |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?)құрастыру және оған жауап беру 3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтін жазу және постер құрастыру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?)құрастырады және оған жауап береді; тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып мәтін жаза алады және постер құрастыра алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Оқылым Айтылым тапсырма Оқы. Қайтала. Тыңдалым Айтылым. 1-тапсырма Мәтінді тыңда.Сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті Оқылым Айтылым 2-тапсырма Жазылым 3 – тапсырма. Төмендегі сөздерді пайдаланып, өзара желілес сөйлемдер құру. 4-тапсырма Жазылым Айтылым Оқушылар топқа бөлініп, «Кім жылдам» ойыны негізінде жарысады. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді өздері қойып жазады. Тыңдалым. Мәтін екі рет тыңдалады. Тыңдалым мәтіні: Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Айтылым Қосымша тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Балуан-борец Батыр-герой Жазушы-писатель Тану-познание Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында уақыт, ещгілге қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер батырлар жайлы не айта аласыңдар? Айтайық
Айтайық • Бауыржан Момышұлы кім? • Ол қандай соғысқа қатысқан? • Қандай шайқасқа қатысқан? • Бауыржан Момышұлы жазушы ма? • Ал сен Бауыржан Момышұлы туралы тағы не білесің? Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым . Біз Бауыржан Момышұлын батыр ретінде танимыз. Ол көптеген өлең, кітаптар жазған. Бауыржан Момышұлы соғыс кезінде «Жазушыға», «Ана тілін ардақта», «Досыма» деген өлеңдер шығарған. Ол – «Мәскеу үшін шайқас», «Куба әсерлері» кітаптарының авторы. Жазайық
Айтылым
Тыңдалым Бауыржан Момышұлы – батыр, жазушы. Жас кезінде балуан болған. Ол Ұлы Отан соғысына қатысқан. Бауыржан Момышұлы – соңғы панфиловшы. Мәскеу түбіндегі шайқасқа қатысқан. Ол көптеген өлеңдер, кітаптар жазған. А) Мәтін кім немесе не туралы? Батыр туралы Жазушы туралы Балуан туралы Соғыс туралы Айтылым Суретті пайдаланып әңгіме құра. Сурет бойынша бірнеше сұрақ дайында. *Батыр қандай болған? |
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді.
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық
сөздік слайд
Слайд
слайд
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5 -тапсырма |
|
||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер»
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














