|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
25.09.24ж |
|||||
|
Сынып: |
3 « Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№11. Бау – бақша аясында.Жеміс бағында. Бейсебай Кірісбайұлы. Жүзім жегісі келген қасқыр. (Ертегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1. Кейіпкерлердің іс- әрекеті ,мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкердің әс-әрекетіне баға береді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы №10. Мен қалада тұрамын. Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев. Таң. Ертай Ашықбаев Жаңа тақырып Сабақ мақсатын хабарлау Бағалау критерийін түсіндіру « Сұрақ-жауап» әдісі Автор туралы түсінік беру
Бейсебай Кірісбаев (12 қыркүйек, 1955-2003) – ақын-сатирик. -Өлеңді оқу -Өлеңдегі атайдың тапсырмасы 2-тапсырма (ҰЖ) Суреттегі жемістерді айқындайтын эпитет ойластыр Үлгі: 1 . Алма-кеседей үлкен 2. Шие-шоқтай қызыл 3.Өрік –алтындай жарқыраған 4 . Жүзім-алақанға жиылған моншақтай Ұжымдық жұмыс «Галереяны шарлау»әдісі Суретке қарап, ертегіні әңгімелеу 3-тапсырма «youtube» әдісі Ертегіні зейін қойып тыңда. Ертегіні басқаша қалай атар едің? Стоп кадр әдісі арқылы мәтінді мұқият оқиды. Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады. 1) «Жүзім жегісі келген қасқыр » ертегісін оқиды 2) Мәтінді оқып отырған кезде «Стоп кадр »деген белгі беріледі. Тоқтаған жеріндегі кейіпкердің іс-әрекетін айтады. 3) Мәтін аяқталғанша осылай жалғасады Сергіту сәті «Жаңбыр » әдісі Топтық жұмыс 6-тапсырма
Дәптермен жұмыс. -Әр жемісті сипаттайтын 5 сөз жазады. «Сұрақ-жауап» әдісі 1)Түлкі қасқырдың іс әрекетіне қандай баға берді? Сен оған келісесің бе? 2) Қасқырға қандай кеңес берер едің? Үй тапсырмасы «Жүзім жегісі келген қасқыр» ертегісінің мазмұнын айтуға дайындал Кейіпкерлерді сомдап көр. Кері байланыс: «Жемістерді жина»
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді Үй тапсырмасы қорытындылайды Тапсырмалар ды орындайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Эпитет ойластырады Суретпен жұмыс жасайды Ертегімен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Дәптер жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтін мен өлеңді оқып салыстырады 1б Сұрақтарға жауап береді-1 б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1 б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1 б Дескриптор: Суреттегі жемістерді айқындайтын эпитет ойластырады-1б Дескриптор: Суретке қарап, ертегіні әңгімелейді-1б Дескриптор: Ертегіні тыңдап, мазмұнымен жұмыс жасайды-1б Мәтінді қатесіз оқиды-1б ДескриптоР: Ынтымақта бірлікте жұмыс жасап, білгенін жолдастарымен бөліседі-1б Тапсырмаларды талапқа сай орындайды-1б Дескриптор: Кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді-1б Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады-1б Тамаша! «Жемістерді жина» әдісі |
Оқу құралдары Слайд Слайд Сурет
Оқулық Жүзім жегісі келген қасқыр! https://www.youtube.com/watch?v=8fxjlxjMqJA
Қимылдар Суреттер Оқулық Кері байланыс |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бау – бақша аясында.Жеміс бағында. Бейсебай Кірісбайұлы. Жүзім жегісі келген қасқыр. (Ертегі
Бау – бақша аясында.Жеміс бағында. Бейсебай Кірісбайұлы. Жүзім жегісі келген қасқыр. (Ертегі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
25.09.24ж |
|||||
|
Сынып: |
3 « Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№11. Бау – бақша аясында.Жеміс бағында. Бейсебай Кірісбайұлы. Жүзім жегісі келген қасқыр. (Ертегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1. Кейіпкерлердің іс- әрекеті ,мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкердің әс-әрекетіне баға береді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы №10. Мен қалада тұрамын. Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев. Таң. Ертай Ашықбаев Жаңа тақырып Сабақ мақсатын хабарлау Бағалау критерийін түсіндіру « Сұрақ-жауап» әдісі Автор туралы түсінік беру
Бейсебай Кірісбаев (12 қыркүйек, 1955-2003) – ақын-сатирик. -Өлеңді оқу -Өлеңдегі атайдың тапсырмасы 2-тапсырма (ҰЖ) Суреттегі жемістерді айқындайтын эпитет ойластыр Үлгі: 1 . Алма-кеседей үлкен 2. Шие-шоқтай қызыл 3.Өрік –алтындай жарқыраған 4 . Жүзім-алақанға жиылған моншақтай Ұжымдық жұмыс «Галереяны шарлау»әдісі Суретке қарап, ертегіні әңгімелеу 3-тапсырма «youtube» әдісі Ертегіні зейін қойып тыңда. Ертегіні басқаша қалай атар едің? Стоп кадр әдісі арқылы мәтінді мұқият оқиды. Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады. 1) «Жүзім жегісі келген қасқыр » ертегісін оқиды 2) Мәтінді оқып отырған кезде «Стоп кадр »деген белгі беріледі. Тоқтаған жеріндегі кейіпкердің іс-әрекетін айтады. 3) Мәтін аяқталғанша осылай жалғасады Сергіту сәті «Жаңбыр » әдісі Топтық жұмыс 6-тапсырма
Дәптермен жұмыс. -Әр жемісті сипаттайтын 5 сөз жазады. «Сұрақ-жауап» әдісі 1)Түлкі қасқырдың іс әрекетіне қандай баға берді? Сен оған келісесің бе? 2) Қасқырға қандай кеңес берер едің? Үй тапсырмасы «Жүзім жегісі келген қасқыр» ертегісінің мазмұнын айтуға дайындал Кейіпкерлерді сомдап көр. Кері байланыс: «Жемістерді жина»
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді Үй тапсырмасы қорытындылайды Тапсырмалар ды орындайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Эпитет ойластырады Суретпен жұмыс жасайды Ертегімен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Дәптер жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтін мен өлеңді оқып салыстырады 1б Сұрақтарға жауап береді-1 б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1 б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1 б Дескриптор: Суреттегі жемістерді айқындайтын эпитет ойластырады-1б Дескриптор: Суретке қарап, ертегіні әңгімелейді-1б Дескриптор: Ертегіні тыңдап, мазмұнымен жұмыс жасайды-1б Мәтінді қатесіз оқиды-1б ДескриптоР: Ынтымақта бірлікте жұмыс жасап, білгенін жолдастарымен бөліседі-1б Тапсырмаларды талапқа сай орындайды-1б Дескриптор: Кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді-1б Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады-1б Тамаша! «Жемістерді жина» әдісі |
Оқу құралдары Слайд Слайд Сурет
Оқулық Жүзім жегісі келген қасқыр! https://www.youtube.com/watch?v=8fxjlxjMqJA
Қимылдар Суреттер Оқулық Кері байланыс |
||
шағым қалдыра аласыз



















