Информатика 7 сынып 7.2А Есептерді электрондық кестерлер көмегімен шешу Мәтіндік процессордағы кестелер Қысқа мерзімді жоспарлар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Бөлім 7.2 A: міндеттерді Шешу арқылы электрондық кестелер |
Мектеп: |
|
||
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
||
|
Сынып: |
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндік процессорда кестелер |
||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
7.2.2.1 пішімдеу элементтері кестенің мәтіндік процессорда |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы |
||||
|
Сөз процессор кестені жасаңыз. |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі |
|||||
|
Кестелерді құру үшін әр түрлі жолдарын пайдаланыңыз. |
|||||
|
Кейбір оқушылар |
|||||
|
Ұяшықтар одағын пайдаланып күрделі кестелерді құру. |
|||||
|
Жетістік критерийі |
Бірнеше жолмен сөз процессор кестені жасау жолын біледі; Бұл кестелерге шекарасын қосу және алып тастау мүмкіндігі болып табылады; Кесте түрінде ұсынылған қандай ақпарат түсінеді; Ол баған, жол, ұяшық анықтамасын біледі; |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар болады: • Уақытты сөздi үстел, үстел құру процесін компоненттерін сипаттайды. Тақырыбы лексика және терминология: Құрылымы, жасуша, жол, баған, шекара, кестеде. Structure, cell, row, column, border, table. Диалог / жазу үшін Пайдалы фразалар: Сөз процессор кестені құру қажет .... Ұяшыққа шекарасын қосу үшін қажет .... Келесі кестеде туралы ақпарат беріледі .... Кестені пайдалану үшін, қажет .... |
||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім беру, топтың жұмысы арқылы өзара құрмет. |
||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Біздің өңірде және бүкіл әлемде кестелердің өтінімдерді мысалдар сипатталған. |
||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Кестелерді жобалау сөз процессор пайдалану. |
||||
|
Өмірмен байланысы |
Өз өмірінің алынған кестелер пайдалану. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі - кестенің дұрыстығын, математика - жасушалар санының есептеу. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Зерттеу өткен жылдардың үстелдер білу. Алгоритмдер. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
|||
|
Сабақтың басталуы 00-08 |
Ұйымдастыру сәті: сәлемдесу, осы тексеру. әдісін және жіктеу сызу карточкаларын топқа бөліңіз. (Карталар, кестелер, мәтіндік және графикалық деректерді қамтитын) топтарда олардың карточкалары бойынша мәліметтерді визуализацияланған артықшылықтарын талқылайды. Біз әдісі ең ыңғайлы болып табылатын туралы қорытынды жасау. тақырып пен сабақтың мақсаттары мен сөздік деректерге кіріспе. Ақпаратты кестелік тұсаукесері бір өте маңызды артықшылығы бар: ол тек қана фактілер және одан ештеңе бар ... Уильям Росс Эшби кибернетика сарапшы |
|
|||
|
09-13 14-22 23-25 26-36 37-38 |
Әңгіме, бағдарламалар ұяшыққа, жолдың, бағанның ұғымдарды оларды таныстыруға, кестелермен жұмыс істейтін қолданылатын жерде үстел есімде. Кесте (а Табула Латын -. Басқарма) - деректерді құрылымдау тәсілі (өкілдік). топтарда, сөз процессор кестені жасау және оларды жасау үшін алгоритмдер қамтамасыз ету жолдарын ең көп санын табу үшін сұрайды. қажет болған жағдайда, әр топ бір алгоритмдер тыңдау, қосымшасы. (Қажет болған жағдайда ұяшықты біріктіру керектігін түсіндіреді) топтары үшін тапсырмалары, әрбір тобы мүшесі келесі тапсырмалардың біреуін орындайды: 1 (жеңіл): Электрондық кестені пайдаланып, өз күнделігінде кестесін әзірлеу сұраймыз. 2 (орта): Модель үстелге әзірлеу сұраймыз. 3 (кешенді): (ұяшық сурет) суретті көрінеді, ол өз кестеде ойлап кіріңіз Топтағы бір-бірінің жұмысын тексеру, жұмыс топтарының қорытындылар (әрбір студенттің жұмысы туралы тобының көшбасшысы айтып берсеңіз) |
|
|||
|
Сабақтың соңында 39-40 |
Көрініс өткізіңіз, (бор немесе тақтаны қолдану арқылы) басқарма өтіңіз және маркер сызу үшін жолды әрбір студенттің сұрай, ұзындығы өз іс-ұзындығына сәйкес болады, және қалыңдығы - материалды түсіну желісі, сабақ студенттер жұмыс істейтін көп уақыт (яғни, ұзақ және желілік қалың, көп, ол) материал түсіндім. |
|
|||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Күрделілігі әр түрлі деңгейдегі топтарда Тапсырмалар, алгоритмдер түсіндіру топтық орындау көшбасшылық. |
Оның жұмысына, топ жетекшісі мен оқытушының бағалау студенттері бағалау. |
Қозғалысы топтарда жұмыс. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Баяндама Физика пәнінде АКТ –ны пайдалана отырып оқушылардың танымдық қабілетін дамыту
Баяндама Физика пәнінде АКТ –ны пайдалана отырып оқушылардың танымдық қабілетін дамыту
Информатика 7 сынып 7.2А Есептерді электрондық кестерлер көмегімен шешу Мәтіндік процессордағы кестелер Қысқа мерзімді жоспарлар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Бөлім 7.2 A: міндеттерді Шешу арқылы электрондық кестелер |
Мектеп: |
|
||
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
||
|
Сынып: |
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндік процессорда кестелер |
||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
7.2.2.1 пішімдеу элементтері кестенің мәтіндік процессорда |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы |
||||
|
Сөз процессор кестені жасаңыз. |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі |
|||||
|
Кестелерді құру үшін әр түрлі жолдарын пайдаланыңыз. |
|||||
|
Кейбір оқушылар |
|||||
|
Ұяшықтар одағын пайдаланып күрделі кестелерді құру. |
|||||
|
Жетістік критерийі |
Бірнеше жолмен сөз процессор кестені жасау жолын біледі; Бұл кестелерге шекарасын қосу және алып тастау мүмкіндігі болып табылады; Кесте түрінде ұсынылған қандай ақпарат түсінеді; Ол баған, жол, ұяшық анықтамасын біледі; |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар болады: • Уақытты сөздi үстел, үстел құру процесін компоненттерін сипаттайды. Тақырыбы лексика және терминология: Құрылымы, жасуша, жол, баған, шекара, кестеде. Structure, cell, row, column, border, table. Диалог / жазу үшін Пайдалы фразалар: Сөз процессор кестені құру қажет .... Ұяшыққа шекарасын қосу үшін қажет .... Келесі кестеде туралы ақпарат беріледі .... Кестені пайдалану үшін, қажет .... |
||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім беру, топтың жұмысы арқылы өзара құрмет. |
||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Біздің өңірде және бүкіл әлемде кестелердің өтінімдерді мысалдар сипатталған. |
||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Кестелерді жобалау сөз процессор пайдалану. |
||||
|
Өмірмен байланысы |
Өз өмірінің алынған кестелер пайдалану. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі - кестенің дұрыстығын, математика - жасушалар санының есептеу. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Зерттеу өткен жылдардың үстелдер білу. Алгоритмдер. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
|||
|
Сабақтың басталуы 00-08 |
Ұйымдастыру сәті: сәлемдесу, осы тексеру. әдісін және жіктеу сызу карточкаларын топқа бөліңіз. (Карталар, кестелер, мәтіндік және графикалық деректерді қамтитын) топтарда олардың карточкалары бойынша мәліметтерді визуализацияланған артықшылықтарын талқылайды. Біз әдісі ең ыңғайлы болып табылатын туралы қорытынды жасау. тақырып пен сабақтың мақсаттары мен сөздік деректерге кіріспе. Ақпаратты кестелік тұсаукесері бір өте маңызды артықшылығы бар: ол тек қана фактілер және одан ештеңе бар ... Уильям Росс Эшби кибернетика сарапшы |
|
|||
|
09-13 14-22 23-25 26-36 37-38 |
Әңгіме, бағдарламалар ұяшыққа, жолдың, бағанның ұғымдарды оларды таныстыруға, кестелермен жұмыс істейтін қолданылатын жерде үстел есімде. Кесте (а Табула Латын -. Басқарма) - деректерді құрылымдау тәсілі (өкілдік). топтарда, сөз процессор кестені жасау және оларды жасау үшін алгоритмдер қамтамасыз ету жолдарын ең көп санын табу үшін сұрайды. қажет болған жағдайда, әр топ бір алгоритмдер тыңдау, қосымшасы. (Қажет болған жағдайда ұяшықты біріктіру керектігін түсіндіреді) топтары үшін тапсырмалары, әрбір тобы мүшесі келесі тапсырмалардың біреуін орындайды: 1 (жеңіл): Электрондық кестені пайдаланып, өз күнделігінде кестесін әзірлеу сұраймыз. 2 (орта): Модель үстелге әзірлеу сұраймыз. 3 (кешенді): (ұяшық сурет) суретті көрінеді, ол өз кестеде ойлап кіріңіз Топтағы бір-бірінің жұмысын тексеру, жұмыс топтарының қорытындылар (әрбір студенттің жұмысы туралы тобының көшбасшысы айтып берсеңіз) |
|
|||
|
Сабақтың соңында 39-40 |
Көрініс өткізіңіз, (бор немесе тақтаны қолдану арқылы) басқарма өтіңіз және маркер сызу үшін жолды әрбір студенттің сұрай, ұзындығы өз іс-ұзындығына сәйкес болады, және қалыңдығы - материалды түсіну желісі, сабақ студенттер жұмыс істейтін көп уақыт (яғни, ұзақ және желілік қалың, көп, ол) материал түсіндім. |
|
|||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Күрделілігі әр түрлі деңгейдегі топтарда Тапсырмалар, алгоритмдер түсіндіру топтық орындау көшбасшылық. |
Оның жұмысына, топ жетекшісі мен оқытушының бағалау студенттері бағалау. |
Қозғалысы топтарда жұмыс. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













