|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№53сабақ. Баяндауыш |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-жаттығу Мына нақыл сөздерді көркем жаз. 1. Шаңырағың шайқалмасын. 2. Керегең кең, екі босағаң тең болсын Нақыл сөздердің мағынасын қалай түсінетініңді айт. Киіз үйге қатысты тағы қандай нақыл сөздерді білесің? Алғашқы сөйлемді сөйлем мүшесіне талда. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру ФС тапсырмасы 9-жаттығу « Сұрақтар аллеясы» әдісі Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой. 1) Киіз үйді құру үшін алдымен неден бастау керек? ( кереге) 2) Керілген керегенің сыртына не тартылады? (басқұр) 3) Шаңырақты қалай ұстатамыз? ( үйдің тура ортасына шаңырақты көтеріп тұрып, уықтарды шаншылайды) 4) Киіз үй қаңқасын орнатқаннан кейін киіз үй толық тігілу үшін не істеу керек? (киіз жабып, арқанмен бастыра тарту қажет) Мәтіннен өзің бұрын естімеген жаңа сөздерді тап. Басқұр- киіз үйдің ішін безендіру үшін, әрі уық пен керегенің түйіскен жерін сыртынан бастырып таңатын өрнекті жалпақ құр. Бақан-киіз үй тіккенде шаңырақ көтеруге, үзіктер мен түндікті көтеріп жабуға пайдаланатын ұзындау келген ағаш. ЕБҚ Тапқан сөздеріңнің мағынасын сөздіктен біліп ал. Сұрақтар қой. Тігілді-қайтті? Байланды-не істейді? Орнатылды-қайтті? Тартылды-қайтті? Көтереді-не істейді? ФС тапсырмасы 10-жаттығу «Көркем жазу» әдісі Сөйлемдерді көркем жаз. Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады. Баяндауыштарды тауып, астын сыз. Бұл сөздер сөйлемнің қай мүшесіне қатысты екенін сызып көрсет. Сергіту сәті
11-жаттығу «Ойлан,тап» ойыны Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздер тауып айт. Оқушы Су Оқып отыр ақты Жүгірді тасыды Тамақтанды тамшылады Келе жатыр төгілді Бұл сөздер сөйлемде қандай мүше болып тұр? Баяндауыш ЕҚБ Сөйлем құрап жаз.Баяндауышты тауып сұрақ қой. Сөздердің байланысын сызбамен көрсет. Үй тапсырмасы 12-жаттығу Құрамында б және л дыбыстары бар сөздер құрастырып айт. Бұлан Бұлан орманда мекендейді. Бұлақ Бұлақтан су алды. Балық Балықтар ағынға қарай жүзді. Сол сөздерді қатыстырып сөйлем құрап жаз. Бастауыштың астын – бір, баяндауыштың астын екі сызықпен сыз.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Көркем жазады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Нақыл сөздерді көркем жазады-1б ҚБ:«Банкомат» әдісі Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қояды -1б
Жарайсыңдар! Сен мықтысың! Дескриптор: Сөйлемдерді көркем жазады-1б Баяндауыштарды тауып, астын сызады-1б . Бұл сөздер сөйлемнің қай мүшесіне қатысты екенін сызып көрсетеді-1б
Дескриптор: Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздер тауып айтады-1б
Керемет!
«Екі жұлдыз,бір тілек»» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс парағы Жұмыс парағы оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Баяндауыш
Баяндауыш
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№53сабақ. Баяндауыш |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-жаттығу Мына нақыл сөздерді көркем жаз. 1. Шаңырағың шайқалмасын. 2. Керегең кең, екі босағаң тең болсын Нақыл сөздердің мағынасын қалай түсінетініңді айт. Киіз үйге қатысты тағы қандай нақыл сөздерді білесің? Алғашқы сөйлемді сөйлем мүшесіне талда. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру ФС тапсырмасы 9-жаттығу « Сұрақтар аллеясы» әдісі Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой. 1) Киіз үйді құру үшін алдымен неден бастау керек? ( кереге) 2) Керілген керегенің сыртына не тартылады? (басқұр) 3) Шаңырақты қалай ұстатамыз? ( үйдің тура ортасына шаңырақты көтеріп тұрып, уықтарды шаншылайды) 4) Киіз үй қаңқасын орнатқаннан кейін киіз үй толық тігілу үшін не істеу керек? (киіз жабып, арқанмен бастыра тарту қажет) Мәтіннен өзің бұрын естімеген жаңа сөздерді тап. Басқұр- киіз үйдің ішін безендіру үшін, әрі уық пен керегенің түйіскен жерін сыртынан бастырып таңатын өрнекті жалпақ құр. Бақан-киіз үй тіккенде шаңырақ көтеруге, үзіктер мен түндікті көтеріп жабуға пайдаланатын ұзындау келген ағаш. ЕБҚ Тапқан сөздеріңнің мағынасын сөздіктен біліп ал. Сұрақтар қой. Тігілді-қайтті? Байланды-не істейді? Орнатылды-қайтті? Тартылды-қайтті? Көтереді-не істейді? ФС тапсырмасы 10-жаттығу «Көркем жазу» әдісі Сөйлемдерді көркем жаз. Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады. Баяндауыштарды тауып, астын сыз. Бұл сөздер сөйлемнің қай мүшесіне қатысты екенін сызып көрсет. Сергіту сәті
11-жаттығу «Ойлан,тап» ойыны Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздер тауып айт. Оқушы Су Оқып отыр ақты Жүгірді тасыды Тамақтанды тамшылады Келе жатыр төгілді Бұл сөздер сөйлемде қандай мүше болып тұр? Баяндауыш ЕҚБ Сөйлем құрап жаз.Баяндауышты тауып сұрақ қой. Сөздердің байланысын сызбамен көрсет. Үй тапсырмасы 12-жаттығу Құрамында б және л дыбыстары бар сөздер құрастырып айт. Бұлан Бұлан орманда мекендейді. Бұлақ Бұлақтан су алды. Балық Балықтар ағынға қарай жүзді. Сол сөздерді қатыстырып сөйлем құрап жаз. Бастауыштың астын – бір, баяндауыштың астын екі сызықпен сыз.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Көркем жазады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Нақыл сөздерді көркем жазады-1б ҚБ:«Банкомат» әдісі Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қояды -1б
Жарайсыңдар! Сен мықтысың! Дескриптор: Сөйлемдерді көркем жазады-1б Баяндауыштарды тауып, астын сызады-1б . Бұл сөздер сөйлемнің қай мүшесіне қатысты екенін сызып көрсетеді-1б
Дескриптор: Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздер тауып айтады-1б
Керемет!
«Екі жұлдыз,бір тілек»» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс парағы Жұмыс парағы оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















