Бекітемін
мектеп директорының
тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
________З.М.Бакиева
|
Тақырыбы |
«Бауырлар додасы» |
||
|
Күні |
|||
|
Пән мұғалімі: |
Жайылканова Ж.Г |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың математика пәніне деген қызығушылығын арттыру, таным-түсініктерін нығайту; Оқушыларды өз бетімен ізденіп, шығармашылық жұмыс пен алғырлыққа, шапшаңдыққа, тапқырлыққа баулу; Сайыс барысында ұжымдық комуникативтік дағдыларын қалыптастыру. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
-оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлеметсіздер ме? Құрметті ұстаздар,оқушылар! Бүгінгі апталық аясында өткізілгелі отырған «Бауырлар додасы» интеллектуалды ойынына қош келдіңіздер! Сайысқа қатысушыларды шақыру. Сайысқа төрт бауырлар жұбы қатысады. 1-жұп.Байбактиевалар 2-жұп.Абдуалиевтер 3-жұп.Алдонгаровтар 4-жұп. Маратовтар «Шиеленіскен жіптер» әдісі арқылы қатысушылар жағымды ахуал құрады. |
Сайысқа қатысушы оқушылар өз орындарына орналасады. |
Презентация |
|
Сабақ ортасы |
Сайыстың жоспары: 1. «Математикалық боулинг» әдісі 2. «Кім көп біледі? 3. Голосағат (Бақыт үйін құрастыру) 4. «Quick puzzle» 5. Қорытынды
2. «Кім көп біледі?» I жұп сұрақтары:
1. Кері сандардың көбейтіндісі? (оң
сан)
4. 17 жай сан ба, құрама сан ба? (жай
сан) 6. Айдынның Асқардан бойы ұзын, бірақ Жанаттан кіші. Кім ұзын? (Жанат) 7.Шаршының қабырғасын үш есе үлкейтсе, оның ауданы неше есе үлкейеді? (9 есе үлкейеді) II жұп сұрақтары: 1. Шеңбер бойындағы кез-келген нүктені қосатын кесінді?(радиус)
2.Ортақ бөлгіші 1-ге тең
сан? (өзара жай сан) 4. 17 жай сан ба, құрама сан ба? (жай сан) 5. 63= (216) 6.Санауда қолданылатын сан?(натурал сан) 7.Дәлелденбейтін тұжырымды недеп айтамыз? (аксиома) III жұп сұрақтары: 1.Бағытталған кесінді?(вектор) 2.640 саны 5-ке бөлінема? (иә) 3.Натурал сандар нешеден басталады? (1-ден) 4.Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі?(180) 5.64 қай санның квадраты? (8) 6.100 жылдың басқа атауы? (1 ғасыр) 7.Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы (180) IV жұп сұрақтары: 1.5 санына кері сан? (1/5) 2.Ең кіші 3 таңбалы сан? (100) 3.Таңбалары әр түрлі сандардың көбейтіндісі? (теріс сан) 4.Түбір астындағы 49 – ң мәні? (7) 5.Сағат тілі тәулігіне неше рет тік бұрыш жасайды? (4 рет) 6.Дәлелденбейтін тұжырымды недеп айтамыз? (аксиома) 7.Шаршының қабырғасын үш есе үлкейтсе, оның ауданы неше есе үлкейеді? (9 есе) 3. Голосағат (Бақыт үйін құрастыру)
4.«Quick puzzle»
|
Бұл сайыста 5 сынып оқушылары берілген есептерді орындайды. «Кім көп біледі?» Әр жұпқа 7 сұрақтан сұрақ қойылады. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Қатысушылар https://talkingco.de/ сайты арқылы жасалынған голосағат арқылы нұсқаулық алып,тапсырманы орындайды Сайыс ережесі бойынша оқушылар экранда берілген суретті қолданып, пазлдарды құрастыру керек. |
|
|
|
|||
|
Соңы |
Сайысты қорытындылау. Сайысқа қатысқан ұстаздар мен оқушыларға рақмет айтамыз. Оқушыларды марапаттау. |
Жинаған ұпайларына сәйкес оқушылар марапатталады. |
Әуен |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бауырлар додасы
Бауырлар додасы
Бекітемін
мектеп директорының
тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
________З.М.Бакиева
|
Тақырыбы |
«Бауырлар додасы» |
||
|
Күні |
|||
|
Пән мұғалімі: |
Жайылканова Ж.Г |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың математика пәніне деген қызығушылығын арттыру, таным-түсініктерін нығайту; Оқушыларды өз бетімен ізденіп, шығармашылық жұмыс пен алғырлыққа, шапшаңдыққа, тапқырлыққа баулу; Сайыс барысында ұжымдық комуникативтік дағдыларын қалыптастыру. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
-оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлеметсіздер ме? Құрметті ұстаздар,оқушылар! Бүгінгі апталық аясында өткізілгелі отырған «Бауырлар додасы» интеллектуалды ойынына қош келдіңіздер! Сайысқа қатысушыларды шақыру. Сайысқа төрт бауырлар жұбы қатысады. 1-жұп.Байбактиевалар 2-жұп.Абдуалиевтер 3-жұп.Алдонгаровтар 4-жұп. Маратовтар «Шиеленіскен жіптер» әдісі арқылы қатысушылар жағымды ахуал құрады. |
Сайысқа қатысушы оқушылар өз орындарына орналасады. |
Презентация |
|
Сабақ ортасы |
Сайыстың жоспары: 1. «Математикалық боулинг» әдісі 2. «Кім көп біледі? 3. Голосағат (Бақыт үйін құрастыру) 4. «Quick puzzle» 5. Қорытынды
2. «Кім көп біледі?» I жұп сұрақтары:
1. Кері сандардың көбейтіндісі? (оң
сан)
4. 17 жай сан ба, құрама сан ба? (жай
сан) 6. Айдынның Асқардан бойы ұзын, бірақ Жанаттан кіші. Кім ұзын? (Жанат) 7.Шаршының қабырғасын үш есе үлкейтсе, оның ауданы неше есе үлкейеді? (9 есе үлкейеді) II жұп сұрақтары: 1. Шеңбер бойындағы кез-келген нүктені қосатын кесінді?(радиус)
2.Ортақ бөлгіші 1-ге тең
сан? (өзара жай сан) 4. 17 жай сан ба, құрама сан ба? (жай сан) 5. 63= (216) 6.Санауда қолданылатын сан?(натурал сан) 7.Дәлелденбейтін тұжырымды недеп айтамыз? (аксиома) III жұп сұрақтары: 1.Бағытталған кесінді?(вектор) 2.640 саны 5-ке бөлінема? (иә) 3.Натурал сандар нешеден басталады? (1-ден) 4.Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі?(180) 5.64 қай санның квадраты? (8) 6.100 жылдың басқа атауы? (1 ғасыр) 7.Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы (180) IV жұп сұрақтары: 1.5 санына кері сан? (1/5) 2.Ең кіші 3 таңбалы сан? (100) 3.Таңбалары әр түрлі сандардың көбейтіндісі? (теріс сан) 4.Түбір астындағы 49 – ң мәні? (7) 5.Сағат тілі тәулігіне неше рет тік бұрыш жасайды? (4 рет) 6.Дәлелденбейтін тұжырымды недеп айтамыз? (аксиома) 7.Шаршының қабырғасын үш есе үлкейтсе, оның ауданы неше есе үлкейеді? (9 есе) 3. Голосағат (Бақыт үйін құрастыру)
4.«Quick puzzle»
|
Бұл сайыста 5 сынып оқушылары берілген есептерді орындайды. «Кім көп біледі?» Әр жұпқа 7 сұрақтан сұрақ қойылады. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Қатысушылар https://talkingco.de/ сайты арқылы жасалынған голосағат арқылы нұсқаулық алып,тапсырманы орындайды Сайыс ережесі бойынша оқушылар экранда берілген суретті қолданып, пазлдарды құрастыру керек. |
|
|
|
|||
|
Соңы |
Сайысты қорытындылау. Сайысқа қатысқан ұстаздар мен оқушыларға рақмет айтамыз. Оқушыларды марапаттау. |
Жинаған ұпайларына сәйкес оқушылар марапатталады. |
Әуен |
шағым қалдыра аласыз

















