Материалдар / «Бауырсақ» ертегісі.

«Бауырсақ» ертегісі.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. 1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша , кезекпен ертегі айтады. « Мақта қыз бен мысық» ертегісі.
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Бауырсақ» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. 1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша , кезекпен ертегі айтады. « Мақта қыз бен мысық» ертегісі.

  1. «Бауырсақ» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.(балалардың өз білімдеріне сүйену)

  2. Тақтамен жұмыс: Ертегі кейіпкерлерінің суретін тақтаға кезекпен іліп,ертегіні көрсету.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Бауырсақты кім жасады ?

Бауырсақ не істеді?

Бауырсаққа не кездесті


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.


















Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы: «Әтеш пен ит»ертегісі

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиеле

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,кезекпен ертегі айтады. « Мақта қыз бен мысық» ертегісі.

  1. «Әтеш пен ит »ертегісінің мазмұнымен таныстыру.(балалардың өз білімдеріне сүйену)

  2. Тақтамен жұмыс: Ертегі кейіпкерлерінің суретін тақтаға кезекпен іліп,ертегіні көрсету.

3.Сергіту сәті: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Әтеш не істеді жасады ?

ит не істеді?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу) Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келуСабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.
















Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу 3.Дамытушылық:Аңдар,құстар туралы сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин)

Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,кезекпен ертегі айтады.

3.« Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» ертегісінің мазмұнын әңгімелету.

Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:

-Айдаһарға не болды?

- ауруына қандай ем керек болды?

- түлкі не істеді?

- маса не істеді?

-. қарлығаштың құйрығы неге айыр болды?

Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегіні ұайталап көру, «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


Ауызша жұмыс: Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.



Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы:Мақта қыз бен мысық.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

1.Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. «Мақта қыз бен мысық» ертегісінің мазмұнымен таныстыру

  2. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:

Мақта қыз не істеп жүрді?Мысықты не үшін шақырды?Мысық не істеді?

Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

  1. .Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегілер көру,


Сергіту: Ормандағы аю. қимыл – қозғалыс жасау


4.Ауызша жұмыс: ертегіні жеке балаларға әңгімелету

?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.




















Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы:Мақтаншақ қоян.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:мақтаншақ болмауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. «Мақтаншақ» ертегінің мазмұнымен таныстыру(Мақтаншақ қоян,Мақтаншақ ертегісін оқу, түсіндіру Көркем сөзәлемі-77-бет,85-бет)

Баяғыда орманды мекен етіп бір қоян тұрыпты.Жазда рахат орманда бәрі бар,ал қыс түссе ол әрдайым азықтан тапшылық көреді.Осындай сәттерде ол сұлы ұрлауға шаруалардың астық қоймасына барады.Бірде қоян біткеннің бәрі сол жерге жиналады,сонда әлгі қоян мақтанады:- Мұртым менің мойылдай,табандарым күректей,тістерім болат қанжардай –мен ешкімнен қорықпаймын!- деп,мұны естіген қояндар қарғаға айтады. Қарға мақтаншақ қоян іздеп тауып алады.

Қарғадан қорыққан қоян енді мақтанбаймын деп уәде береді,(ертегіні әңгімелеп беру, түсіндіру)

3.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегілер көру,

Сергіту: Ормандағы аю. қимыл – қозғалыс жасау

4.Сұрақ – жауап: - Қоян қандай?

Не деп мақтанды?

Неден қорықты?

Қоянның мақтанғаны дұрыс па? Қалай ойлайсыңдар?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.












Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы:Арыстан мен түлкі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

1.Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

« Арыстан мен түлкі» ертегісінің мазмұнымен таныстыру Бір күні арыстан аңдарға ауырып жатқаны туралы айтады. Аңдар кезекпен келіп қалын сұрайды.Қалын сұрап келгендерді арыстан жеп қояды. Соңында түлкі келеді,бірақ ол арыстан жатқан үңгірге кірмей,алыстан :-Асеке қалыңыз қалай?-деп айқайлайды,арыстан түлкіге :-неге жақын келмейсің,үңгірдің ішіне кір –дейді .Сонда түлкі:мен кірер едім ғой,бірақ сізге кірген із бар да ,шйққан із жоқ қой-депті.

  1. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:

Арыстан не істеді?Түлкі не істеді?

Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегілер көру,


Сергіту: Ормандағы аю. қимыл – қозғалыс жасау


4.Ауызша жұмыс: ертегіні жеке балаларға әңгімелет(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)Үй тапсырмасыЕртегілерді қайталап келуСабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.













Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы: «Шалқан» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық :жыл мезгілдері туралы сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Шалқан» ертегісінің мазмұнымен таныстыру Шал мен кемпір көктемде шалқан отырғызыпты.Шалқанды жаздай суғарып,күтіп баптапты. Шалқан күзде әбден пісіп,үлкен болады. Бір күні шал шалқанды жұлып алайын деп бақшаға барады. Ары тартады,бері тартады,бірақ жұлып ала алмайды . Шал кемпірін шақырады. Кемпірі шалдан ұстайды,шал шалқаннан ұстайды, ары тартады,бері тартады,бірақ жұлып ала алмайды.Кемпір кімді шақырады? Қалай ойлайсыңдар?

Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:

Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегілер көру,

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


4.Ауызша жұмыс: ертегіні жеке балаларға әңгімелету

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу) Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.



Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы: «Шалқан» ертегісі.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық :жыл мезгілдері туралы сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Шалқан» ертегісінің мазмұнын әңгімелету. Шал мен кемпір көктемде шалқан отырғызыпты.Шалқанды жаздай суғарып,күтіп баптапты. Шалқан күзде әбден пісіп,үлкен болады. Бір күні шал шалқанды жұлып алайын деп бақшаға барады. Ары тартады,бері тартады,бірақ жұлып ала алмайды . Шал кемпірін шақырады. Кемпірі шалдан ұстайды,шал шалқаннан ұстайды, ары тартады,бері тартады,бірақ жұлып ала алмайды.Кемпір кімді шақырады? Қалай ойлайсыңдар?

Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:



Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегілер көру,


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


4.Ауызша жұмыс: ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу5.«Шалқан» ертегісін қойылым ретінде көрсетҮй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма?























Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы: «Тігінші» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық :Мамандық туралы сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. «Тігінші» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу.Ертеде бір тігінші болыпты.Көйлек тігіп,киім тігіп күн көреді екен. Киімді өте әдемі тігеді екен. Бұны естіген Ай:-қашанғы жалаңаш жүремін ,менде өзіме тігіншіге көйлек тіккізіп алайын –деп, тігіншіге келеді.Тігінші Айға көйлек тігуге келіседі. Көйлегі біткенше Ай тола бастайды да,тігіншінің тіккен көйлегі Айға сымай қалады. Тігінші көйлекті қайта тігеді ,ол көйлегі де Айға сыймай қалады.

Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:

Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу. 3.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,«Тігінші»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)

4.Ауызша жұмыс:«Тігінші» ертегіні жеке балаларға әңгімелету

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.













Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Қу жауырын» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. «Тігінші» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу.

  2. Ертегіні әңгімелеу.Ертеде Алдар келе жатып бір қу жауырын тауып алады.Қу жауырынды қойнына тығып алып, байдың үйіне келеді . Байдың бәйбішесі ет асқалы жатыр екен,Алдар соны көре сала –менің етімді де пісіріп беріңізші-деп,қу жауырынды шапаныныңетегімен көлегейлеп тұрып , қазанға салып жібереді. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:



Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,«Тігінші»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Қу жауырын» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)




Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.





Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы: Қызыл телпек.(ертегісі)

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин)

Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.Өткен ертегілерді қайталап,еске түсіру, әңгімелеу

4.«Мақта қыз бен мысық», «Бауырсақ»,»Шалқан», ертегілерін рольдік қойылым ретінде көрсету. Балалардың барлығын ойнату.


Сергіту:Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Қу жауырын» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.















Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: Рольдік қойылым. Ертегілерді қайталау.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша , кезекпен ертегі айтады.

3.Өткен ертегілерді қайталап,еске түсіру, әңгімелеу

4.«Мақта қыз бен мысық», «Бауырсақ»,»Шалқан», ертегілерін рольдік қойылым ретінде көрсету. Балалардың барлығын ойнату.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Қу жауырын» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.













Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтың тақырыбы: Ертегілерді қайталау.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. .Өткен ертегілерді қайталап,еске түсіру, әңгімелеу


4.«Мақта қыз бен мысық», «Бауырсақ», « Шалқан», « Арыстан мен түлкі», «Жіпсіз байлау», «Қу жауырын» ертегілерін қайталау, кезекпен айтқызу.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Интерактивті тақтамен жұмыс: «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?», «Тігінші» ертегілерін көрсету, талдау.


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.













Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Екі дос» ертегісі.


Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Дос туралы білу, ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Досын құрметтеуге,досына көмектесуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Екі дос» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу.

Ертеде екі бала дос болыпты. Біреуі ауырған,сырқат екен. Екеуі орман арасымен келе жатса,алдарынана бір аю шығады . Аюды көрген сау бала ауру баланы тастап ,ағаштың басына шығып кетеді. Не істерін білмеген ауру бала жерге жара қалып, өлген адам бала қалады. Аю жатқан баланың қасына еліп иіскелеп,өз жөнімен кетіп қалады.әңгімелеу. Ағаш басындағы бала барлығын көріп тұрады.

Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: .

Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,Аюдың,балардың суреттерін көрсету.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)

5.Ауызша жұмыс:«Екі дос» ертегіні жеке балаларға әңгімелету

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу) Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес



екені туралы .Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.










Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Тапқыр қоян» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Тапқырлық туралы білу, ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Тапқырлыққа тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Екі дос» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу,қайталау. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу.



4. «Тапқыр қоян» ертегісін әңгімелеп беру. Бір күні аң «патшасы» арыстан аңдарды жинап алып, кім мыны бір қазан қайнап тұрған ыстық суды ішсе, соған сыйлық беремін –депті.Аңдардың барлығы абдырап тұрып қаоады.Сонда,қоян –мен ішемін –дейді. Қоян бір қазан қайнап тұрған ыстық суды,аңдарға көрсетіп,аралап шығады да ,ішіп алады.-Балалар сендер қалай ойлайсыңдар?-Қоян суды қалай ішті?Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

Интерактивті тақтамен жұмыс. Арыстан,қоян,басқа да аңдардың суреттерін көрсету.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Тапқыр қоян» ертегіні жеке балаларға әңгімелету

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)



Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: қоянның тапқырлығы туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.






Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: Қожа мен Алдар көсе.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Қожа мен Алдар көсе туралы айтып,таныстыру, ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Алдамауға,өтірік айтпауға,тапқырлыққа тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Тапқыр қоян» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу,қайталау. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу.



4. «Қожа мен Алдар көсе »туралы әңгімелеп беру. Қожанасыр аңғал адам болғанын айту,түсіндіру.Бір күні Қожаның әйелі базардан май сатып әкел –деп жібереді. Қожанасыр апарған ыдысына май симай қалса,төңкеріп түбіне құйғызып алады. Үйіне келгенде кемпірі майдың неге аз екенін айтады ,сонда Қожанасыр ыдысты төңкеріп жіберіп ,мұнда да бар деген екен. Сендер қалай ойлайсыңдар ,ары қарай не болды?Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау) 5.Ауызша жұмыс:«Қожанасыр қонаққа шақырады».70-74-беттер,Көркем әдебиет. «Қу жауырын» Алдаркөсенің хикаялары туралы оқып беру,талдау.


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: тапқырлықты қалай түсінетіндері туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.



Сабақтың тақырыбы: Қожа мен Алдар көсе.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Қожа мен Алдар көсе туралы айтып,таныстыру, ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Алдамауға,өтірік айтпауға,тапқырлыққа тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Тапқыр қоян» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу,қайталау. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу.



4. «Қожа мен Алдар көсе »туралы әңгімелеп беру. Қожанасыр аңғал адам болғанын айту,түсіндіру.Бір күні Қожаның әйелі базардан май сатып әкел –деп жібереді. Қожанасыр апарған ыдысына май симай қалса,төңкеріп түбіне құйғызып алады. Үйіне келгенде кемпірі майдың неге аз екенін айтады ,сонда Қожанасыр ыдысты төңкеріп жіберіп ,мұнда да бар деген екен. Сендер қалай ойлайсыңдар ,ары қарай не болды? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.



Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс: Өздері дайындап келген әңгімелерін айту.«Қожанасыр қонаққа шақырады», «Қу жауырын» Алдаркөсенің хикаялары әңгімелеп беру,талдау.


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: тапқырлықты қалай түсінетіндері туралы .


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.
















Күні:

Ертегілер елінде


Сабақтың тақырыбы: «Түлкі мен ешкі» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Қулық туралы білу, ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Тапқырлыққа тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,интерактивті тақта, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.Қожа мен Алдар көсе туралы әңгіменің мазмұнын әңгімелеу,қайталау. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу. - Алдар кім?

- Қожанасыр қандай адам?

4. «Түлкі мен ешкі»» ертегісін әңгімелеп беру. Бір күні, жаздың ыстық күнінде түлкі шөлдеп, су іздеп келе жатып, үлкен шұңқырға түсіп кетеді. Шөлдеп,су іздеп келе жатқан ешкі шұңқырдағы түлкіні көріп қалады. Түлкі ол жерде не істеп жүрсің?- дейді ,түлкі болса ,қуанып кетіп, -Бұл жерде салқын су бар, салқын жер ,сондықтан салқындап ,демалып жатырмын ,-дейді .Мұны естіген

ешкі :-мен де салқындап алайын деп ,секіріп түседі.

  • Балалар сендер қалай ойлайсыңдар?-Түлкі шұңқырдан қалай шықты?Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

Интерактивті тақтамен жұмыс. Түлкі,ешкінің,басқа да аңдардың суреттерін көрсету.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Түлкі мен ешкі» ертегісін қойылым ретінде көрсету. Балалардың барлығын ойнату.


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: тапқырлықты қалай түсінетіндері туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.





Күні:

Ертегілер елінде.

Сабақтын тақырыбы: «Сотқар бәтеңке» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Сонқар туралы білу, ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Ұқыптылыққа тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,интерактивті тақта, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Түлкі мен ешкі» туралы әңгіменің мазмұнын әңгімелеу,қайталау. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу.

4. «Сотқар бәтеңке» ертегісін әңгімелеп беру. Арманның аяғындағы бәтеңкелері дауласыпты:мен мыөтымын,мен жылдыммын,мен допты қатты тебемін-деп бір аяқтың сыңар бәтеңкесі,өзі өте сотқар,тентек екен . Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар?

  • Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.Интерактивті тақтамен жұмыс. Киімдердің суреттерін көрсету.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу 5.Ауызша жұмыс:«Сотқар бәтеңке»» ертегісін қойылым ретінде көрсету. Балалардың барлығын ойнату.

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: тапқырлықты қалай түсінетіндері туралы .Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.















Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Жыл қайыру турулы білімдерін ертегіні тыңдауарқылы түсіндіріп, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Өзінің жылын біліпжүруге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,интерактивті тақта, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

Балалардың өздері білетін ертегілерді әңгімелту,қайталау.

3. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу.

4. «Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісін әңгімелеп беру. Ертеде хайуанаттар жиналып, кім жыл басы болатынына таласыпты . Содан дауласып-дауласып,бір шешімге келіп:Кім күнді бірінші болып көрсе,сол жыл басы болсын ,-деп келіснді. . Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар?

  • Балаларға жалғастырып, ой бөлісу. Балалардың өз білімдеріне сүене ,әңгімелеу.

Интерактивті тақтамен жұмыс. Киімдердің суреттерін көрсету.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісін қойылым ретінде көрсету. Балалардың барлығын ойнату. Ертегі мазмұнына сурет салу.


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: тапқырлықты қалай түсінетіндері туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.









Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Жыл қайыру турулы білімдерін ертегіні тыңдауарқылы түсіндіріп, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:Өзінің жылын біліп жүруге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын,тілін дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,интерактивті тақта, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

Балалардың өздері білетін ертегілерді әңгімелту,қайталау.

3. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою: Балаларға сұрақ қойғызу.

4. «Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісін әңгімелеп беру. Ертеде хайуанаттар жиналып, кім жыл басы болатынына таласыпты . Содан дауласып-дауласып,бір шешімге келіп:Кім күнді бірінші болып көрсе,сол жыл басы болсын ,-деп келіснді. . Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар?

  • Балаларға жалғастырып, ой бөлісу. Балалардың өз білімдеріне сүене ,әңгімелеу.

Интерактивті тақтамен жұмыс. Киімдердің суреттерін көрсету.

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегісін қойылым ретінде көрсету. Балалардың барлығын ойнату. Ертегі мазмұнына сурет салу.


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу: тапқырлықты қалай түсінетіндері туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.


Сабақтың тақырыбы: Рольдік қойылым. Ертегілерді қайталау.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. .Өткен ертегілерді қайталап,еске түсіру, әңгімелеу


4.«Мақта қыз бен мысық», «Бауырсақ»,»Шалқан», ертегілерін рольдік қойылым ретінде көрсету.«Жыл басына таласқан хайуанаттар»ертегілерін рольдік қойылым көрсету. Балалардың барлығын ойнату.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:Өткен ертегілерді жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.























Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Дастархан» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. « Мақта қыз бен мысық» ертегісі.

Дастархан» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.(балалардың өз білімдеріне сүйену) Үйдегі жайылатын дастархан туралы айту.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс: Ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Үй иелері не жасады ?

Қонақтар не істеді?

Кімдердікі дұрыс,кімдер дұрыс істемелді?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Құйыршық» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Дастархан » ертегісі.

Құйыршық» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.(балалардың өз білімдеріне сүйену)

3.Интерактивті тақтамен жұмыс: Ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Шал мен кемпір не жасады ?

Қасқыр не істеді?

Кімдердікі дұрыс,кімдер дұрыс істемелді?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.
















Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Ақсақ құлан» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Құйыршық» ертегісі.

2 «Ақсақ құлан»» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.(балалардың өз білімдеріне сүйену) Құлан - жануар екенін түсіндіру.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс: Ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Құланды кім атты ?

Құлан не істеді?

Кімдердікі дұрыс,кімдер дұрыс істемелді?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Қаңбақ шал мен Дәу» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Ақсақ құлан» ертегісі.

2 «Ақсақ құлан»» ертегісін әңгімелеу.(балалардың өз білімдеріне сүйену) Құлан - жануар екенін түсіндіру.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс:«Қаңбақ шал мен Дәу» ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Қаңбақ шал не істеді?

Дәу не істеді?

Кімдердікі дұрыс,кімдер дұрыс істемеді?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Үш шебер» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Қаңбақ шал мен Дәу» ертегісі.

2 «Үш шебер» ертегісін әңгімелеу.(балалардың өз білімдеріне сүйену) Құлан - жануар екенін түсіндіру.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс:«Үш шебер» ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Шебер не істеді?

Екі шебер не істеді?

Кімдердікі дұрыс,кімдер дұрыс істемеді?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Қожанасыр құрылысшы» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Үш шебер» ертегісі.

2 «Үш шебер» ертегісін әңгімелеу.(балалардың өз білімдеріне сүйену) Құрылысшы кім екенін түсіндіру,әңгімелеу.

3.Интерактивті тақтамен жұмыс:«Қожанасыр құрылысшы» ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Қожанасыр не істеді?

Қандай үй салды?

Соңында не болды?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Борсық пен Ай» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Қожанасыр құрылысшы» ертегісі.

2 «Борсық пен Ай» ертегісін әңгімелеу.(балалардың өз білімдеріне сүйену) .

3.Интерактивті тақтамен жұмыс:«Борсық пен Ай» ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: -Борсық не істеді?

Ай не істеді?


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу















Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Қоян мен көртышқан» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады«Борсық пен Ай» ертегісі.

2 «Борсық пен Ай» ертегісін әңгімелеу.(балалардың өз білімдеріне сүйену) .

3.Интерактивті тақтамен жұмыс:«Қоян мен көртышқан» ертегіні көрсету,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: -Қоян не істеді?

Борсық не істеді?


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.















Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: Рольдік қойылым. Ертегілерді қайталау.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. .Өткен ертегілерді қайталап,еске түсіру, әңгімелеу


4.«Мақта қыз бен мысық», «Бауырсақ»,»Шалқан», ертегілерін рольдік қойылым ретінде көрсету.«Жыл басына таласқан хайуанаттар»ертегілерін рольдік қойылым көрсету. Балалардың барлығын ойнату.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:Өткен ертегілерді жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Тігінші мен Ай» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық :Мамандық туралы сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Тігінші» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу. Ертеде бір тігінші болыпты.Көйлек тігіп,киім тігіп күн көреді екен. Киімді өте әдемі тігеді екен. Бұны естіген Ай:-қашанғы жалаңаш жүремін ,менде өзіме тігіншіге көйлек тіккізіп алайын –деп, тігіншіге келеді. Тігінші Айға көйлек тігуге келіседі. Көйлегі біткенше Ай тола бастайды да,тігіншінің тіккен көйлегі Айға сымай қалады. Тігінші көйлекті қайта тігеді ,ол көйлегі де Айға сыймай қалады.

Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:



Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,«Тігінші»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)

5.Ауызша жұмыс:«Тігінші» ертегіні жеке балаларға әңгімелетубалалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуінмүмкіндіктуғызу)Ертегінімазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.









Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Көзілдірікті қоян» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : Сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Көзілдірікті қоян» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:



Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,«Көзілдірікті қоян»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Көзілдірікті қоян» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.













Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Түсті іздеу» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға,еңбектенуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық :Сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Көзілдірікті қоян» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу,қайталау. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:



Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,«Түсті іздеу»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Түсті іздеу» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде


Сабақтың тақырыбы: «Мақтаншақ қоян» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : Сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

3.«Мақтаншақ қоян» ертегісінің мазмұнын әңгімелеу. Ертегінің мазмұнына байланысты сұрақтар қою:



Ары қарай не болды деп ойлайсыңдар? Балаларға жалғастырып, ой бөлісу.

4.Интерактивті тақтамен жұмыс. Ертегі көру,«Мақтаншақ қоян»

Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:«Мақтаншақ қоян» ертегіні жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.













Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Қожанасырдың базарға баруы» ертегісі.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік: ертегіні тыңдап,ретімен әңгімелеуге тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық.

1.Өткен ертегілерді қаыталау.Балалар қалаулары боынша ,

кезекпен ертегі айтады. «Мақтаншақ қоян» ертегісі.

2. Мақтаншақ қоян» ертегісін әңгімелеу.(балалардың өз білімдеріне сүйену) Мақтаншақ кім екенін түсіндіру,әңгімелеу.

3.«Қожанасырдың базарға баруы » ертегіні айту,талдау.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Жуып-жуып алайық,

Ауызымызға салайық.(қимыл – қозғалыс жасау)


3.Сұрақ – жауап: - Қожанасыр не істеді?

базардан не алды?

Соңында не болды?

(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)


Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап келу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.














Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: Рольдік қойылым. Ертегілерді қайталау.

Сабақтың типі: қайталау сабақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: ертегіні тыңдау, әңгімелеу білімдерін тыянақтау;

2.Тәрбиелік:ертегінің желісін есте сақтауға тәрбиелеу

3.Дамытушылық : сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың әдісі: таныстыру,электрондық оқулық, сұрақ -жауап

Көрнекілігі: ертегі мазмұнына сәйкес суреттер,интерактивті тақтамен жұмыс

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.Ерте,ерте,ертеде ,ешкі жүні бөртеде – деп сабағымызды бастайық. Ертегі сабағы туралы түсіндіру.

2..Өздері білетін ертегілерді қайталау.Балалар қалаулары бойынша ,

кезекпен ертегі айтады.

  1. .Өткен ертегілерді қайталап,еске түсіру, әңгімелеу


4.«Тігінші мен Ай», «Мақтаншақ қоян»,» «Түсті іздеу», ертегілерін рольдік қойылым ретінде көрсету.«Жыл басына таласқан хайуанаттар»ертегілерін рольдік қойылым көрсету. Балалардың барлығын ойнату.


Сергіту: Ормандағы аюдың

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Ауызымызға салайық.( қимыл – қозғалыс жаттығу жасау)


5.Ауызша жұмыс:Өткен ертегілерді жеке балаларға әңгімелету


(балалардың жауабын тыңдау.барлығының сөйлеуіне мүмкіндік туғызу)

Ертегінің мазмұнына байланысты ой бөлісу:кімдікі дұрыс,кімдікі дұрыс емес екені туралы .

Үй тапсырмасы: Ертегілерді қайталап,сурет салып келу.


Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? пікірлесу.







































































Күні:

Ертегілер елінде

Сабақтың тақырыбы: «Жеті қазынаның бірі»

Сабақтың мақсаты: Балаларды жеті санының киелі екенін, мысалдар арқылы, жеті суреті бойынша ажырату. Жеті қазынаны атауға, еліне елеулі қызмет жасайтын азамат болуға, айтылған ертегі бойынша анық сұраққа жауап беруге дағдыландыру, ертегі арқылы анық, мәнерлі сөйлеуге үйрету. Қазақ халқының салт - дәстүрін, әдет - ғұрпын қастерлеп, дәріптеуге тәрбиелеу.

ІІІ. Сабақтың әдіс - тәсілдері: сөздік, көрнекілік,, әңгімелеу, сахналау.

ІҮ. Көрнекі - құралдар: Жеті қазынаның суреті, ойыншықтар, цифрлар

Ү. Сөздік жұмыс: берен мылтық, тазы ит, жүйрік ат т. б.

Мектепалды даярлық сыныбындағы ұйымдастырылған оқу іс - әрекетінің технологиялық картасы

Іс - әрекет кезеңдері

Мотивациялық қозғаушы

Тосын сый сәті

Ұйымдастыру іздестіру

Тәрбиешінің іс - әрекеті

- Бүгінгі күнімізді бір - бірімізге жақсы тілек айтудан бастайық

Армысың көк аспан, Армысың асыл жер

Армысың алтын күн, Армысың қонақтар,

Армысың жан досым, Жылуыма, жылуқос


Міне менің қолым.

1. Өткенді пысықтау

Біраптаданешекүн бар (санайық)

Дүйсенді, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі. Яғни, жетікүн бар. Балаларға слайд арқылысергітусәтінкөрсету. Суреттегіорналастырылғанбөлшектерінсанату. Кемпірқосақтыңнешетүсі бар? Оныңішіндекөгілдіртүсненіңтүсі? Ту, Елтаңба, Әнұран - бұлардыжалпықалайатаймыз? Албіз математика сабағынан 7 санынадейінсанамақжаттағанбызсоныайтайық.


2. Жаңасабақ: Бізгебүгінжабайыаңдарқонаққакеліпті. Сендеролардытанисыңдарма? Оларсендергебүгінгісабаққабайланыстысуретәкеліпжәнесендергеертегінісахналауғакеліпотырекен. Балаларбіздіңқазақхалқыжетісанын «қасиеттікиелі сан» - депесептейді. Көркемсуретарқылы «Жетіқазынаны» түсіндіру. Олардыңатауы мен қасиеттерінетоқталу. «Жетіқазынаныңбірі» ертегіәлемінесаяхат.(Сахналықкөрініс) оқыпберемін. Арыстанбарлықаңдардыжинап, кімніңкүшті, ақылды, ептіекенінбілгісікеледі. Барлықаңдарөзпікірлерінайтып, еңкүштіақылдыдепарыстандыайтады. Бірақитүндемейді. Оғанарыстан сен неге үндемейсіңдепті, итоғанеңақылды, қайратты – адамдепті. Арыстаноғанашуланады. Итосылайаңдарданбөлініпті. Соданберіитадамныңдосы, серігі, қорғаушысыболыпты.

Бертінкеле «Итжетіқазынаныңбірі»дегенқанаттысөзқалыптасыпты.


3. Сергітусәті: Анамсамсапісірді,

Әкемсөрежинады, Атам газет оқыды

Әжемкүртетоқыды, Әпкем еден жуады

Осыны мен ұғынып, Сыйладым мен гүлшоғын

1. Ертегіқалайаталады?

2. Арыстанөзітуралыне білгісікелді?

3. Түлкіарыстандықалаймақтады?

4. Арыстанитке не деді?

5. Итарыстанғақандайжауапқайтарды?

6. Неге итті «жетіқазынаныңбірі»депатайдыекенбіз?

7. Осы ертегідеарыстан, итжәнетүлкінің не айтқанынәңгімелепкімқайталапбереді?


Көрдіңдерме, балалар, «Ит – жетіқазынаныңбірі»екен. Соданберіитадамныңдосы, қорғаушысы, серігіболыпты.

Балалардымадақтау. Келгенқонақтарғарахметайтып, шығарып салу.


Балалардыңіс - әрекеті

Балалархорменқайталайды. Іс - қимылменкөрсетеді

Балаларөздерітолықжауапбереді

Жетітүсі бар

ҚРтуыныңтүсі

ҚРрәміздері

Сандардыкөрсетеотырып, санайды.

Аңдардыңаттарынатайды


Балалартыңдайды

Қимыл - әрекетпенқайталайотырыпорындайды

«Жетіқазынаныңбірі»

Әлемдееңқайратты, еңақылды, әріептікімекенінбілгісікелді. Бұлөмірдсізденқайратты, ақылды, епті, теңдесіжанжоқ.

Мен үшін дүниедегі қайратты ең ақылды, ол тек - адамзат! Өйткені ит адамның адал досы

Балалар ертегіні айтыпбереді.

Балаларқоштасады.

Күтілетін нәтиже:

Білуі: Балалар қазақ халқында жеті саны «қасиетті, киелі сан» екенін білді.

Меңгеруі: Жеті қазынаны атауға, олардың жеке қасиеттерімен танысып, ертегі арқылы тақырыпты толық меңгерді





Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі