Бекітемін: Жуматова А.Ж
«Тарбағатай колледжі»КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Бейімделушілік- табиғи сұрапталу әрекетінің нәтижесі
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы Биология
Дайындаған педагог Сайлауова Г.Қ
2020 жылғы "05" қазан
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ 2курс, 2020-2021о.ж.
Сабақ типі Жаңа білім беру
2. Мақсаты, міндеттер Бейімделушіліктің не екенін ,және оның түрлерін біледі
Бүркеніш реңнің түрлеріне мысалдар келтіре алады
Бейімделушіліктің түйсік-сезімдік бейімделу мен ұрпағына
қамқорлық түрлеріне мысалдар келтіреді.
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кeзeңі .3-Минут Оқушылардың сабаққа дайындығын тeксeру. Сабаққа дeгeн көңіл күйін анықтау мақсатында көңіл –күй смайликтeрін бeлгілeу арқылы оқушылардың сабаққа зeйінін шоғырландыру Смайликтер арқылы топқа бөлу Сыныпты топқа бөлу: топ ережесін құру ұсынылады. (Смайликтер артындағы термин сөздерді таңдау арқылы) 1 топ. «Сақтаңдырушы рең» 2 топ. «Қауіп төңдіруші рең» 3 топ. «Еліктеуші рең» |
Смайликтeр |
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма Миға шабуыл 2-минут Түрткі сұрақ арқылы тақырыпты ашу Дескриптор:Организмдердің бейімделу сипатын айтады - ҚБ- жұлдызша арқылы бағалау 2-тапсырма Топтық жұмыс. 22-минут І топ.“Попс формуласы” арқылы мәтінді қысқаша баяндау Организмдердің тіршілік ортасына бейімделуі. “Біздің ойымызша... Себебі, біз оны былай түсіндіреміз... Оны біз мына мысалдармен, фактілермен дәлелдей аламыз... Осыған байланысты біз мынадай шешімге келдік... Дескрипторлар Бағалау критерийлері Ұпай Қолдану Мәтінмен жұмыс. Мәтінді толық түсінген, тақырып ашылған, өзіндік ой-пікірін орынды қолданған 3ұпай Мазмұны тақырыпқа сай келеді, бірақ қажетті қорытындылар жасай алмады 2ұпай Мәтінді түсінбеген, тақырыпты аша алмады 1ұпай ІІ топ. «FILA» кестесін толтырады. 1.FACTS – : Мәтін бойынша нақты мәлімет. 2.IDEAS – Идеялар: Мәтіннің идеясы. 3.LEARNINGISSUES – зерттеуді талап ететін сұрақтар: мәтін бойынша сұрақтар. 4.ACTION PLAN –шешімдер жоспары: мәтін жоспары Топтық жұмысты бағалау критерийлері: Бағалау критерийлері Дескрипторлар Ұпай Қолдану. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді толық түсінген, оқу мақсатына сай деректерді қолданған.3ұпай Мәтін бойынша нақты мәлімет ұсына алды, бірақ қажетті қорытындылар жасай алмады 2ұпай Мәтінді түсінбеген, тақырыпты аша алмады1ұпай ІIІ топ. "Суретші-графика" әдісі Топқа бірнеше тақырыпқа сай суреттер беріледі. Соған байланысты кіші жоба қорғайды.
Топтық жұмысты бағалау критерийлері: Бағалау критерийлері Дескрипторлар Ұпай Қолдану. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді толық түсінген, берілген суреттердегі бүркеніш реңнің түрлерін сипаттап, мысал келтіре алды 3ұпай Берілген суреттерге мәтін мазмұнына сай талдау жасай алды, бірақ мысалдар келтіре алмады 2ұпай Мәтінді түсінбеген, тақырыпты аша алмады 1ұпай 3-тапсырма «Каhot»тест тапсырмалары 7-минут Дескриптор: - Бейімделушіліктің не екенін ,және оның түрлерін айтады - Бүркеніш реңнің түрлеріне мысалдар келтіреді - Бейімделушіліктің түйсік-сезімдік бейімделу мен ұрпағына қамқорлық түрлеріне мысалдар келтіреді Қ.Б Бас бармақ әдәсі арқылы бағалау
|
Акт ны пайдалану Бейімделушілікке байланысты слайдтар Оқулық Интербелсенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейімделушілік- табиғи сұрапталу әрекетінің нәтижесі
Бейімделушілік- табиғи сұрапталу әрекетінің нәтижесі
Бекітемін: Жуматова А.Ж
«Тарбағатай колледжі»КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Бейімделушілік- табиғи сұрапталу әрекетінің нәтижесі
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы Биология
Дайындаған педагог Сайлауова Г.Қ
2020 жылғы "05" қазан
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ 2курс, 2020-2021о.ж.
Сабақ типі Жаңа білім беру
2. Мақсаты, міндеттер Бейімделушіліктің не екенін ,және оның түрлерін біледі
Бүркеніш реңнің түрлеріне мысалдар келтіре алады
Бейімделушіліктің түйсік-сезімдік бейімделу мен ұрпағына
қамқорлық түрлеріне мысалдар келтіреді.
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кeзeңі .3-Минут Оқушылардың сабаққа дайындығын тeксeру. Сабаққа дeгeн көңіл күйін анықтау мақсатында көңіл –күй смайликтeрін бeлгілeу арқылы оқушылардың сабаққа зeйінін шоғырландыру Смайликтер арқылы топқа бөлу Сыныпты топқа бөлу: топ ережесін құру ұсынылады. (Смайликтер артындағы термин сөздерді таңдау арқылы) 1 топ. «Сақтаңдырушы рең» 2 топ. «Қауіп төңдіруші рең» 3 топ. «Еліктеуші рең» |
Смайликтeр |
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма Миға шабуыл 2-минут Түрткі сұрақ арқылы тақырыпты ашу Дескриптор:Организмдердің бейімделу сипатын айтады - ҚБ- жұлдызша арқылы бағалау 2-тапсырма Топтық жұмыс. 22-минут І топ.“Попс формуласы” арқылы мәтінді қысқаша баяндау Организмдердің тіршілік ортасына бейімделуі. “Біздің ойымызша... Себебі, біз оны былай түсіндіреміз... Оны біз мына мысалдармен, фактілермен дәлелдей аламыз... Осыған байланысты біз мынадай шешімге келдік... Дескрипторлар Бағалау критерийлері Ұпай Қолдану Мәтінмен жұмыс. Мәтінді толық түсінген, тақырып ашылған, өзіндік ой-пікірін орынды қолданған 3ұпай Мазмұны тақырыпқа сай келеді, бірақ қажетті қорытындылар жасай алмады 2ұпай Мәтінді түсінбеген, тақырыпты аша алмады 1ұпай ІІ топ. «FILA» кестесін толтырады. 1.FACTS – : Мәтін бойынша нақты мәлімет. 2.IDEAS – Идеялар: Мәтіннің идеясы. 3.LEARNINGISSUES – зерттеуді талап ететін сұрақтар: мәтін бойынша сұрақтар. 4.ACTION PLAN –шешімдер жоспары: мәтін жоспары Топтық жұмысты бағалау критерийлері: Бағалау критерийлері Дескрипторлар Ұпай Қолдану. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді толық түсінген, оқу мақсатына сай деректерді қолданған.3ұпай Мәтін бойынша нақты мәлімет ұсына алды, бірақ қажетті қорытындылар жасай алмады 2ұпай Мәтінді түсінбеген, тақырыпты аша алмады1ұпай ІIІ топ. "Суретші-графика" әдісі Топқа бірнеше тақырыпқа сай суреттер беріледі. Соған байланысты кіші жоба қорғайды.
Топтық жұмысты бағалау критерийлері: Бағалау критерийлері Дескрипторлар Ұпай Қолдану. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді толық түсінген, берілген суреттердегі бүркеніш реңнің түрлерін сипаттап, мысал келтіре алды 3ұпай Берілген суреттерге мәтін мазмұнына сай талдау жасай алды, бірақ мысалдар келтіре алмады 2ұпай Мәтінді түсінбеген, тақырыпты аша алмады 1ұпай 3-тапсырма «Каhot»тест тапсырмалары 7-минут Дескриптор: - Бейімделушіліктің не екенін ,және оның түрлерін айтады - Бүркеніш реңнің түрлеріне мысалдар келтіреді - Бейімделушіліктің түйсік-сезімдік бейімделу мен ұрпағына қамқорлық түрлеріне мысалдар келтіреді Қ.Б Бас бармақ әдәсі арқылы бағалау
|
Акт ны пайдалану Бейімделушілікке байланысты слайдтар Оқулық Интербелсенді тақта |
шағым қалдыра аласыз
















