|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Бейне контент құру |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 А |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейне монтаждаудың ережесі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 бейнемонтаж және бейнежазбаның негізгі қағидаларын қадағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
- кемсітіушілік пен теңсіздікке жол бермеу; - өз іс-әрекетің үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңберін құру. Қушылар шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа байланысты бір біріне тілек тілейді.
Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Цифрлық видеоның негізгі сипаттамалары қандай? 2. видеомен жұмыс істеуге арналған программаларды қандай критерийлері бойынша таңдауға болады?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру. Сабақтың тақырыбы: Бейнемонтаждаудың ережесі Оқу мақсаты: 10.2.2.3 бейнемен жұмыс істеу үшін бағдарламалардың мүмкіндіктерін салыстыру |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Медальар арқылы бірін-бірі бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма: • Бірінші бейнені көріңіз және дайын үлгілерді қосып көріңіз. • сіздің компьютеріңізден (немесе қазір көріп отырған бейнеңізді) «Video Movavi Editor» бағдарламасына пайдалана аласыз. • Нәтижесін мұғалімге көрсетіңіз. Мұғалім нұсқаулығы: Сыныпта бейнені пайдалану қарқындылық пен шеберлікті өзгерте алады. Сіз қолданатын сегменттер тым ұзақ болмауы керек. Фильмнің бірнеше минуты тіл жұмысымен сүйемелденді, бір жарым сағат бұрын теледидарды мақсатсыз қарап отырғаннан әлдеқайда қызықты және тиімді болуы мүмкін.
2-тапсырма: Интернеттен әртүрлі бейнежазбаларды қарап, оларды бейнемонтаждау кезінде ережелердің сақталған-сақтал-мағандығы туралы ой бөлісіңдер. |
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: -бейнедегі барлық мәтіндік мазмұнды тауып, бейнеде не айтқанын түсіндіреді
|
Медальдар арқылы өзін-өзі бағалау Мұғалімнің кері баланысы Ауызша мадақтау, ынталандыру |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Сұрақ-жауап: 1.Бейнемонтаждауға арналған қанай бағдарламаларды білесің? 2. Бейнемонтаждау ережесі қандай? 3. Бейнемонтаждау үшін қандай қағидаларды есте сақтау керек? Бағалау: «Бағдаршам» әдісі Кері байланыс:
|
Дескриптор:
Өздерін бағалайды кері байланыс жүргізеді |
Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Бейнемонтаждаудың ережесі
|
Жазып алады |
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейне монтаждаудың ережесі 10 сынып ҚГ 6 сабақ қмж
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Бейне контент құру |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 А |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейне монтаждаудың ережесі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 бейнемонтаж және бейнежазбаның негізгі қағидаларын қадағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
- кемсітіушілік пен теңсіздікке жол бермеу; - өз іс-әрекетің үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңберін құру. Қушылар шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа байланысты бір біріне тілек тілейді.
Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Цифрлық видеоның негізгі сипаттамалары қандай? 2. видеомен жұмыс істеуге арналған программаларды қандай критерийлері бойынша таңдауға болады?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру. Сабақтың тақырыбы: Бейнемонтаждаудың ережесі Оқу мақсаты: 10.2.2.3 бейнемен жұмыс істеу үшін бағдарламалардың мүмкіндіктерін салыстыру |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Медальар арқылы бірін-бірі бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма: • Бірінші бейнені көріңіз және дайын үлгілерді қосып көріңіз. • сіздің компьютеріңізден (немесе қазір көріп отырған бейнеңізді) «Video Movavi Editor» бағдарламасына пайдалана аласыз. • Нәтижесін мұғалімге көрсетіңіз. Мұғалім нұсқаулығы: Сыныпта бейнені пайдалану қарқындылық пен шеберлікті өзгерте алады. Сіз қолданатын сегменттер тым ұзақ болмауы керек. Фильмнің бірнеше минуты тіл жұмысымен сүйемелденді, бір жарым сағат бұрын теледидарды мақсатсыз қарап отырғаннан әлдеқайда қызықты және тиімді болуы мүмкін.
2-тапсырма: Интернеттен әртүрлі бейнежазбаларды қарап, оларды бейнемонтаждау кезінде ережелердің сақталған-сақтал-мағандығы туралы ой бөлісіңдер. |
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: -бейнедегі барлық мәтіндік мазмұнды тауып, бейнеде не айтқанын түсіндіреді
|
Медальдар арқылы өзін-өзі бағалау Мұғалімнің кері баланысы Ауызша мадақтау, ынталандыру |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Сұрақ-жауап: 1.Бейнемонтаждауға арналған қанай бағдарламаларды білесің? 2. Бейнемонтаждау ережесі қандай? 3. Бейнемонтаждау үшін қандай қағидаларды есте сақтау керек? Бағалау: «Бағдаршам» әдісі Кері байланыс:
|
Дескриптор:
Өздерін бағалайды кері байланыс жүргізеді |
Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Бейнемонтаждаудың ережесі
|
Жазып алады |
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз



