Материалдар / Бейнежазбаны өңдеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бейнежазбаны өңдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады Жаңа тақырыпты түсіндіру. VideoPad редакторында видеоны өңдеу барысында қажет емес бөлігін кесіп алып тастауға болады. VideoPad редакторында Файлды кірістіру батырмасы арқылы суреттерді кірістіріп орналастырамыз.. Сонымен қатар дыбыстар жазуға немесе Интернеттен арнайы дыбыстар, әуендер жүктеуге болады. VideoPad реадкторында видеожазбаны сақтау үшін Жобаны сақтау (Сохранить проект) командасын орындаймыз
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қараша 2024
157
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

Бейне жасау (ортақ тақырыбы: «Табиғат құбылыстар»)

Педагогтің аты-жөні:

Адикенова Жанат Ермекбаевна

Күні:

24.01.2024ж

Сыныбы: 4 Б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бейнежазбаны өңдеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

VideoPad редакторды іске қосады;

Көптеген оқушылар:

Видеоны өңдейді;

Кейбір оқушылар:

Бейнеклиптерді жасайды;

Құндылықтарға баулу


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)


1. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Психологиялық көңіл күй сыйлау


Топқа бөлу

1-топ Сурет

2-топ Бейне


2.Өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау.

Learning Apps бағдарламасында оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.

ҚБ: «Стикер» әдісі



Интерактивті тақтада









Learning Apps бағдарламасында оқушылар компьютерде тапсырма орындайды

«Ауа-райы» әдісі

(термометр, стикер)


Мадақтау







https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/

https://learningapps.org/watch?v=pt3aqv99j23

интерактивті тапсырмалар сайты

Жаңа сабақ

(10 минут)


3.«Төрт сурет бір жауап» әдісі арқылы тақырыпты ашу.

4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Жаңа сабаққа кіріспе

Сөздікпен жұмыс: Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

VideoPad редакторында видеоны өңдеу барысында қажет емес бөлігін кесіп алып тастауға болады.

VideoPad редакторында Файлды кірістіру батырмасы арқылы суреттерді кірістіріп орналастырамыз.. Сонымен қатар дыбыстар жазуға немесе Интернеттен арнайы дыбыстар, әуендер жүктеуге болады.

VideoPad реадкторында видеожазбаны сақтау үшін Жобаны сақтау (Сохранить проект) командасын орындаймыз.

Суреттер арқылы оқушылар өз ойларымен бөлісу арқылы тақырыпты ашады.


Сөздікпен жұмыс

«Түртіп алу» әдісі



Жұмыс дәптерге командаларды жазады



Интерактивті тақтада











https://padlet.com/jadikenova/4-9cmt1z7ukgrvwz96/wish/2854977896


4-сынып оқулығы

Сабақтың ортасы

(15 минут)

1 тапсырма

Жеке жұмыс

«Қолданып көр әдісі».

  1. «Жыл мезгілдері»

Тақырыбына Абай Құнанбайұлының табиғат туралы өлеңдерін негізге ала отырып, төрт мезгілді қамти отырып видео жасау. Видеоға дауыс, мәтін жазып видеоны өңдеңіз.

Қажет емес жерлерін қию. Видеоны бумаға сақтаңыз.

ҚБ: «Стикер» әдісі

2 тапсырманы орындайды.


Дескриптор:

-видеоға дауыс, мәтін жазады;

-виодеоны өңдейді;

-видеоны бумаға сақтайды.


«Ауа-райы» әдісі

(термометр, стикер)


(5 балл)

https://padlet.com/gulzira87475850414/7-1nvnkn0pf50g9ira/wish/2464398391




(2 минут)


Сергіту сәті

«Сымсыз телефон»

Сабаққа қатысты бір сөйлемді мұғалім бірінші отырған оқушыға сыбырлап айтады.

Бейнежазбаны өңдеу жолдары:

Кіріктіру;

Қию;

Дыбыс жазу;

Мәтін жазу;

Сақтау.

Оқушылар бір –біріне айтылған сөйлемді сыбырлап айтады. Соңғы оқушы сөйлемді дауыстап айтады.


https://padlet.com/jadikenova/4-9cmt1z7ukgrvwz96/wish/2855003860


(8 минут)





3 тапсырма

Топтық жұмыс

Топтық талдау! әдісі

1-Топ «Бейне тобы»

1.Бейнеклипті дайындау қандай қадамдардан тұрады?

Суреттегі құрылғыларды түрі бойынша ажыратыңыз: енгізу, шығару, өңдеу.


2-Топ «Сурет тобы» 1.Бейнеклиптерге бейнеәсерлер мен ауысуларды қоданудан мақсат не?

Әр түрлі ақпарат түрлерін жасауға және өңдеуге мүмкіндік беретін бағдарламаларды еске түсіріп, сәйкестендірейік.


ҚБ: «Стикер» әдісі

3 тапсырманы орындайды.


Дескриптор:

1-топ

-берілген сұраққа жауап береді.

-суреттегі құрылғыларды енгізу және шығару құрылғыларына ажырата алады.

-олардың қызметін жазады.


Дескриптор:

2-топ

-берілген сұраққа жауап береді.

-суреттегі құрылғыларды сәікесттендіреді.

-олардың қызметін жазады.

«Ауа-райы» әдісі

(термометр, стикер)


(3 балл)

https://padlet.com/jadikenova/4-9cmt1z7ukgrvwz96/wish/2855003860


Сабақтың соңы

(5 минут)















Сабақты бекіту

https://wordwall.net/

Интерактивті тапсырмалар сайты арқылы ұяшықтарда жасырылған сұрақтарды оқушылар кезекпен ашып, сұрақтарға жауап береді.


Мақсаты: Сабақты қорытындылау.


Рефлексия

Сабақтан алған әсеріңіз қандай?

Сабақты түсіндім, әлі де үйренерім көп.

Мен бәрін түсіндім, сабақ өте қызықты болды.

Сабақ қызықсыз өтті ешнәрсе түсінбедім.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін padlet платформасында кері байланыс жасайды.


Үй тапсырмасы

Тақырыпты оқу. Термин сөздерді жаттау.


Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау.

«Ауа-райы» әдісі

(термометр, стикер)


(2 балл)






https://wordwall.net/ru/resource/67096120

интерактивті тапсырмалар сайты





https://padlet.com/jadikenova/4-9cmt1z7ukgrvwz96/wish/285499451





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!