|
Л.Р.Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
«Бейнелеу сауаттылығы» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мұражайға саяхат» (виртуалды немесе нақты) «Бейнелеу өнері» ұғымымен және оны зерттеудің маңыздылығымен танысу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 Қазақ ұлттық және әлемдік мәдениет өнерінің түрлі туындыларымен танысу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті залында қандай заттармен танысады Сурет салады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Мұражайда болғандарың бар ма? Мұражай – ескерткіштерді, өнер туындыларын, мәдени құндылықтарды, мұраларды сақтап, жинақтап, ғылымитанымдық қызмет атқаратын мекеме. Мұражайдың түрлері: тарихи мұражай, көркемөнер мұражайы, техникалық, мемориалдық мұражайлар. Бүгін біз ҚР Ұлттық мұражайына виртуалды саяхат жасаймыз. Бейнекөрініс ұсынылады Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Интервью» әдісі Қазақтың дәстүрлі мәдениеті залында қандай заттармен таныс болдың? -Қазақ халқының ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы не білдің? -Этнография залында не көрдің? Киіз үй неден тұрады? -ҚР Мемлекеттік рәміздеріне арналған залдан не көрдің? Мемлекеттік рәміздер жайлы не білдің? Дескриптор: - мәдениет залындазы заттарды атайды - ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы әңгімелейді -киіз үйдің құрылысын атайды - ҚР Мемлекеттік рәміздерін атайды |
Сұраққа жауап береді
Бейнекөрініс тамашалайды
1. мәдениет залындазы заттарды атайды 2. ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы әңгімелейді 3.киіз үйдің құрылысын атайды 4. ҚР Мемлекеттік рәміздерін атайды |
Мадақтау Жұлдызша мен бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=wieNJjHP7ic Микрофон |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Нейрогимнастикалық жаттығу «Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 8 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мұражайда ерекше ойыңда сақталып қалған не? Суретін салып көр. Дескриптор: - сурет салады -түстерді лайықты таңдайды -қорытынды жасайды
|
1. сурет салады 2.түстерді лайықты таңдайды 3.қорытынды жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау» |
Сурет дәптер Түрлі – түсті қарындаштар |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиын болды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
|
|
|
|
Л.Р.Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
«Бейнелеу сауаттылығы» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Кемпірқосақ»- гуашпен сурет салу. «Кескіндеме»ұғымымен танысу. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді қолдана отырып, көркем материалдар мен құралдарды қолдану және тәжірибе жасау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түсті сәйкес затымен атайды Гуашпен кемпірқосақтың суретін салады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Балалар сендер қандай түстерді білесіңдер? Атаңдар Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Қай түсті қай затпен сәйкестендіруге болады?Ата Дескриптор: - әр түсті сәйкес затымен атайды |
Сұраққа жауап береді
1. Әр түсті сәйкес затымен атайды |
Мадақтау Жұлдызша мен бағалау |
Әртүрлі жемістер дің суреті |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Нейрогимнастикалық жаттығу «Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 8 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Бейнебаян ұсыну Гуашпен кемпірқосақтың суретін салып көр Дескриптор: - сурет салады -түстерді лайықты таңдайды -қорытынды жасайды
|
Бейнекөрініс тамашалайды 1. сурет салады 2.түстерді лайықты таңдайды 3.қорытынды жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау» |
https://www.youtube.com/watch?v=ZhWEZIeOH2Q Сурет дәптер Түрлі – түсті қарындаштар |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиын болды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейнелеу өнері 1 сын ҚМЖ қыркүйек
Бейнелеу өнері 1 сын ҚМЖ қыркүйек
|
Л.Р.Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
«Бейнелеу сауаттылығы» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мұражайға саяхат» (виртуалды немесе нақты) «Бейнелеу өнері» ұғымымен және оны зерттеудің маңыздылығымен танысу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 Қазақ ұлттық және әлемдік мәдениет өнерінің түрлі туындыларымен танысу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақтың дәстүрлі мәдениеті залында қандай заттармен танысады Сурет салады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Мұражайда болғандарың бар ма? Мұражай – ескерткіштерді, өнер туындыларын, мәдени құндылықтарды, мұраларды сақтап, жинақтап, ғылымитанымдық қызмет атқаратын мекеме. Мұражайдың түрлері: тарихи мұражай, көркемөнер мұражайы, техникалық, мемориалдық мұражайлар. Бүгін біз ҚР Ұлттық мұражайына виртуалды саяхат жасаймыз. Бейнекөрініс ұсынылады Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Интервью» әдісі Қазақтың дәстүрлі мәдениеті залында қандай заттармен таныс болдың? -Қазақ халқының ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы не білдің? -Этнография залында не көрдің? Киіз үй неден тұрады? -ҚР Мемлекеттік рәміздеріне арналған залдан не көрдің? Мемлекеттік рәміздер жайлы не білдің? Дескриптор: - мәдениет залындазы заттарды атайды - ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы әңгімелейді -киіз үйдің құрылысын атайды - ҚР Мемлекеттік рәміздерін атайды |
Сұраққа жауап береді
Бейнекөрініс тамашалайды
1. мәдениет залындазы заттарды атайды 2. ұлттық киімдері, зергерлік бұйымдары жайлы әңгімелейді 3.киіз үйдің құрылысын атайды 4. ҚР Мемлекеттік рәміздерін атайды |
Мадақтау Жұлдызша мен бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=wieNJjHP7ic Микрофон |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Нейрогимнастикалық жаттығу «Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 8 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мұражайда ерекше ойыңда сақталып қалған не? Суретін салып көр. Дескриптор: - сурет салады -түстерді лайықты таңдайды -қорытынды жасайды
|
1. сурет салады 2.түстерді лайықты таңдайды 3.қорытынды жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау» |
Сурет дәптер Түрлі – түсті қарындаштар |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиын болды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
|
|
|
|
Л.Р.Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
«Бейнелеу сауаттылығы» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Кемпірқосақ»- гуашпен сурет салу. «Кескіндеме»ұғымымен танысу. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 Қарапайым әдістер мен тәсілдерді қолдана отырып, көркем материалдар мен құралдарды қолдану және тәжірибе жасау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түсті сәйкес затымен атайды Гуашпен кемпірқосақтың суретін салады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Балалар сендер қандай түстерді білесіңдер? Атаңдар Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Қай түсті қай затпен сәйкестендіруге болады?Ата Дескриптор: - әр түсті сәйкес затымен атайды |
Сұраққа жауап береді
1. Әр түсті сәйкес затымен атайды |
Мадақтау Жұлдызша мен бағалау |
Әртүрлі жемістер дің суреті |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Нейрогимнастикалық жаттығу «Қоян және ешкі»
|
Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 8 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Бейнебаян ұсыну Гуашпен кемпірқосақтың суретін салып көр Дескриптор: - сурет салады -түстерді лайықты таңдайды -қорытынды жасайды
|
Бейнекөрініс тамашалайды 1. сурет салады 2.түстерді лайықты таңдайды 3.қорытынды жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау» |
https://www.youtube.com/watch?v=ZhWEZIeOH2Q Сурет дәптер Түрлі – түсті қарындаштар |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиын болды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













