Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Бейнелеу өнерінің жанрлары.
|
Бөлім |
Кіріспе, жалпы бейнелеу өнері бөлімі. |
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы. |
|
Күні |
16.09.2024ж |
|
Үйірме атауы |
Бояулар сыры |
|
Мақсаты |
Оқушыларға бейнелеу өнерінің жанрлары туралы түсінік беру. Әр жанрдың ерекшеліктерін талдау және мысалдар арқылы түсіндіру. Оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту және практикалық жұмыс арқылы бекіту. |
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар бейнелеу өнерінің
негізгі жанрларын атайды. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
1.Ұйымдастыру
|
Топ басшысы топ оқушылары туралы ақпарат береді. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
|
2.Психологиялық ахуал қалыптыстыру: "Көркем образ" ойыны: Оқушылар өздерін белгілі бір сурет жанрының кейіпкері ретінде таныстырады (мысалы, портрет жанрында – "Мен суреттегі ханшайыммын", пейзажда – "Мен таңғы табиғат көрінісімін" т. б.). Мақсаты: Оқушылардың ойын ойнау арқылы ортасын теңестіру. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
3. Жаңа тақырып. Мақсаты: Бейнелеудегі жанрлар туралы түсінік беру. Бейнелеу өнерінің жанрлары дегеніміз не?
Негізгі
жанрлар: Әр жанр бойынша суреттерді көрсету және талдау:
|
Мұғалімнің берген ақпаратын өздеріне жазып алады. |
Бейнелеу өнерінің жанрлары туралы слайдтар |
|
5 минут |
4.Сергіту сәті "Суретші бол" ойыны |
Оқушылар белгілі бір жанрды таңдап, оны дене қимылымен немесе эмоциямен көрсетуге тырысады. Қалған оқушылар оның қай жанрды сипаттап тұрғанын табады. |
|
|
Практикалық бөлім 35 минут |
5.Тәжірибе алаңы Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану. "Менің сүйікті жанрым" тапсырмасы. Мұғалім оқушыларға бағыт-бағдар беріп, техника бойынша кеңес береді. |
Оқушылар өздеріне ұнайтын жанрды таңдайды. Таңдалған жанрда шағын сурет салады (портрет, пейзаж, натюрморт және т. б.). Жұмыстар аяқталған соң, әр оқушы өз суретін таныстырады. |
А4, А3 қағаздар. Гуашь, акварель, пастель, түрлі-түсті қарындаштар. Сурет альбомдары YouTube бейнероликтері: "Бейнелеу өнерінің жанрлары" "Сурет салу техникасы" |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
6.Кері байланыс. "Бағдаршам" әдісі Оқушылар
түстер арқылы өз пікірін
білдіреді: |
Мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейнелеу өнерінің жанрлары
Бейнелеу өнерінің жанрлары
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Бейнелеу өнерінің жанрлары.
|
Бөлім |
Кіріспе, жалпы бейнелеу өнері бөлімі. |
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы. |
|
Күні |
16.09.2024ж |
|
Үйірме атауы |
Бояулар сыры |
|
Мақсаты |
Оқушыларға бейнелеу өнерінің жанрлары туралы түсінік беру. Әр жанрдың ерекшеліктерін талдау және мысалдар арқылы түсіндіру. Оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту және практикалық жұмыс арқылы бекіту. |
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар бейнелеу өнерінің
негізгі жанрларын атайды. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
1.Ұйымдастыру
|
Топ басшысы топ оқушылары туралы ақпарат береді. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
|
2.Психологиялық ахуал қалыптыстыру: "Көркем образ" ойыны: Оқушылар өздерін белгілі бір сурет жанрының кейіпкері ретінде таныстырады (мысалы, портрет жанрында – "Мен суреттегі ханшайыммын", пейзажда – "Мен таңғы табиғат көрінісімін" т. б.). Мақсаты: Оқушылардың ойын ойнау арқылы ортасын теңестіру. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
3. Жаңа тақырып. Мақсаты: Бейнелеудегі жанрлар туралы түсінік беру. Бейнелеу өнерінің жанрлары дегеніміз не?
Негізгі
жанрлар: Әр жанр бойынша суреттерді көрсету және талдау:
|
Мұғалімнің берген ақпаратын өздеріне жазып алады. |
Бейнелеу өнерінің жанрлары туралы слайдтар |
|
5 минут |
4.Сергіту сәті "Суретші бол" ойыны |
Оқушылар белгілі бір жанрды таңдап, оны дене қимылымен немесе эмоциямен көрсетуге тырысады. Қалған оқушылар оның қай жанрды сипаттап тұрғанын табады. |
|
|
Практикалық бөлім 35 минут |
5.Тәжірибе алаңы Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану. "Менің сүйікті жанрым" тапсырмасы. Мұғалім оқушыларға бағыт-бағдар беріп, техника бойынша кеңес береді. |
Оқушылар өздеріне ұнайтын жанрды таңдайды. Таңдалған жанрда шағын сурет салады (портрет, пейзаж, натюрморт және т. б.). Жұмыстар аяқталған соң, әр оқушы өз суретін таныстырады. |
А4, А3 қағаздар. Гуашь, акварель, пастель, түрлі-түсті қарындаштар. Сурет альбомдары YouTube бейнероликтері: "Бейнелеу өнерінің жанрлары" "Сурет салу техникасы" |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
6.Кері байланыс. "Бағдаршам" әдісі Оқушылар
түстер арқылы өз пікірін
білдіреді: |
Мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
шағым қалдыра аласыз













