Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Бейнелеудегі түстер және оның түрлері.
|
Бөлім |
Кіріспе, жалпы бейнелеу өнері бөлімі. |
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы. |
|
Күні |
26.09.2024ж |
|
Үйірме атауы |
Бояулар сыры |
|
Мақсаты |
-Түстердің негізгі түрлері мен олардың үйлесімділігі туралы түсінік беру. - Оқушылардың түстерді қолдану дағдыларын дамыту және шығармашылық қабілеттерін жетілдіру. |
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар түстердің негізгі
түрлерін ажырата алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
1.Ұйымдастыру
|
Топ басшысы топ оқушылары туралы ақпарат береді. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
|
2.Психологиялық ахуал қалыптыстыру: Мақсаты: Оқушылардың ойын ойнау арқылы ортасын теңестіру. "Түстерді сезіну" ойыны: Мұғалім оқушыларға әртүрлі түстерді атайды. |
Оқушылар осы түстерді қандай эмоция немесе затпен байланыстыратынын айтады (мысалы, қызыл – от, көк – аспан). |
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
3. Жаңа тақырып. Мақсаты: Бейнелеудегі графикалық жанр туралы түсінік беру. Түс дегеніміз не?
Түстердің негізгі түрлері:
Түстердің жылулық сипаттамасы:
|
Мұғалімнің берген ақпаратын өздеріне жазып алады. |
Түстер палитрасы. Түс дөңгелегі (И. Иттеннің түс теориясы). Түстер үйлесімділігі туралы слайдтар. |
|
5 минут |
4.Сергіту сәті "Түстер сөйлейді" ойыны:
|
|
|
|
Практикалық бөлім 35 минут |
5.Тәжірибе алаңы Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану. "Менің көңіл-күйімнің түсі" тапсырмасы Мұғалім оқушыларға түстер үйлесімділігі туралы кеңес береді. |
Оқушылар өздерінің қазіргі көңіл-күйін бейнелейтін түсті таңдайды. Сол түсті пайдалана отырып, сурет салады (табиғат көрінісі, абстракция, портрет немесе басқа шығармашылық жұмыс). Жұмыстар аяқталған соң, әр оқушы өз туындысын таныстырып, не себепті осы түстерді таңдағанын түсіндіреді. |
Акварель, гуашь, түрлі-түсті қарындаштар. Ақ қағаз (А4, А3 формат). Түстер палитрасы. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
6.Кері байланыс. ? "Түстер әлемі" рефлексиясы:
|
Оқушылар мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейнелеудегі түстер және оның түрлері.
Бейнелеудегі түстер және оның түрлері.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Бейнелеудегі түстер және оның түрлері.
|
Бөлім |
Кіріспе, жалпы бейнелеу өнері бөлімі. |
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы. |
|
Күні |
26.09.2024ж |
|
Үйірме атауы |
Бояулар сыры |
|
Мақсаты |
-Түстердің негізгі түрлері мен олардың үйлесімділігі туралы түсінік беру. - Оқушылардың түстерді қолдану дағдыларын дамыту және шығармашылық қабілеттерін жетілдіру. |
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар түстердің негізгі
түрлерін ажырата алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут |
1.Ұйымдастыру
|
Топ басшысы топ оқушылары туралы ақпарат береді. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
|
2.Психологиялық ахуал қалыптыстыру: Мақсаты: Оқушылардың ойын ойнау арқылы ортасын теңестіру. "Түстерді сезіну" ойыны: Мұғалім оқушыларға әртүрлі түстерді атайды. |
Оқушылар осы түстерді қандай эмоция немесе затпен байланыстыратынын айтады (мысалы, қызыл – от, көк – аспан). |
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
3. Жаңа тақырып. Мақсаты: Бейнелеудегі графикалық жанр туралы түсінік беру. Түс дегеніміз не?
Түстердің негізгі түрлері:
Түстердің жылулық сипаттамасы:
|
Мұғалімнің берген ақпаратын өздеріне жазып алады. |
Түстер палитрасы. Түс дөңгелегі (И. Иттеннің түс теориясы). Түстер үйлесімділігі туралы слайдтар. |
|
5 минут |
4.Сергіту сәті "Түстер сөйлейді" ойыны:
|
|
|
|
Практикалық бөлім 35 минут |
5.Тәжірибе алаңы Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша білу, түсіну деңгейлерін тәжірибеде қолдану. "Менің көңіл-күйімнің түсі" тапсырмасы Мұғалім оқушыларға түстер үйлесімділігі туралы кеңес береді. |
Оқушылар өздерінің қазіргі көңіл-күйін бейнелейтін түсті таңдайды. Сол түсті пайдалана отырып, сурет салады (табиғат көрінісі, абстракция, портрет немесе басқа шығармашылық жұмыс). Жұмыстар аяқталған соң, әр оқушы өз туындысын таныстырып, не себепті осы түстерді таңдағанын түсіндіреді. |
Акварель, гуашь, түрлі-түсті қарындаштар. Ақ қағаз (А4, А3 формат). Түстер палитрасы. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
6.Кері байланыс. ? "Түстер әлемі" рефлексиясы:
|
Оқушылар мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













