Бейнені өңдеу (2 сабақ)

Тақырып бойынша 12 материал табылды

Бейнені өңдеу (2 сабақ)

Материал туралы қысқаша түсінік
Бейнені өңдеу (2 сабақ)
Материалдың қысқаша нұсқасы

___________________________________________

ілім беру ұйымның атауы)

Қысқа мерзімді абақ) жоспары

Бейнені өңдеу (2 сабақ)

Бөлім:

Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар")

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)


Күні:


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бейнені өңдеу (2 сабақ)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау

Сабақтың мақсаты

Бейне редакторды қолданып бейнеклиптерді жасауды үйрену

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың барысы

0-9мин

Ұймдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесі.

"Қуаныш шеңбері" әдісі арқылы сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера қалыптасады. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасып, бүкіл сыныптың көңіл-күйін көтереді.

Үй тапсырмасын тексеру

Өткен тақырыпты қайталау.

- Бейнежазбаларды өңдеу кезінде эффектілер мен ауысуларды не үшін пайдалану керек?

- Бейнежазбаға дыбысты немесе әуендерді қалай қосуға болады?

- Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыз?

- Оның мақсаттары қандай? Біз не істейміз?

- Біздің алдымызда қандай міндеттер тұр?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады.

Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады.








Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды


Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау






Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды:

«Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!»

Оқулық, презентация












Сабақтың ортасы

10-40

Жаңа тақырыпты меңгеру. Фигуралардың көмегімен оқушыларды 3 топқа бөлу.

I-үшбұрыштар тобы.

II-шеңберлер тобы.

III-төртбұрыштар тобы.

"Джигсо" Әдісі:

Әр топқа тапсырма беріледі: шағын мәтінді оқып, оны қалай, қандай тәсілдермен есте сақтау және қайталау керектігін ойластырып, мәтіннің мәнін түсінуге бағытталған сұрақтар жасаңыз. Оқушылар тірек сөздерді жаза алады, сызбаларды немесе кластерлерді сыза алады. Мәтінмен жұмыс істегеннен кейін топтар әрқайсысында барлық төрт топтың өкілдері болатындай етіп қайта бөлінеді. Содан кейін өз сұрақтарын кезек-кезек жазбалар мен графикалық материалдарды қолдана отырып түсіндіреді.

Білімді бекіту

Сергіту сәті. Көз жаттығулары

Оқушылар топтарға бөлінеді.





Сұрақтар беріледі.

Әр топ өз сұрақтарын кезек-кезек жазбалар мен графикалық материалдарды қолдана отырып түсіндіред











Дескриптор:

- сөздерді қрйып жазады









- дұрыс немесе дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды












- есепті шешеді







- интерактивті тапсырманы орындайды



- практикалық жұмысты орындайды


Мақтау











Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау
















Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды:

«Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!»








Оқулық




Жұмыс парағы


















https://wordwall.net/ru/resource/85168852


Сабақтын соңы

41-45 мин

Үй жұмысы:

Бейнероликті дайындау қандай қадамдардан тұрады?

Бейнероликте бейне эффектілер мен ауысулар қандай мақсатта қолданылады?

Сабақ қорытындысы. Рефлексия.

Үй тапсырмасын жазады





Өз жұмысын бағалайды

Стикермен жұмыс



Informatica_didactics


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.01.2025
149
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі