|
Сабақ тақырыбы: « Бухгалтерлік есеп қағидаттары» |
Ақтөбе қаласы ҚазГЗУ колледжі |
|||||||||||||||||
|
Уақыты: 06.02.2020 |
Мұғалімнің аты - жөні: Сұлтамұратов Бақытхан Әділбекұлы |
|||||||||||||||||
|
201 - топ |
Қатысқан студенттер саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бухгалтерлік есеп түрлері аясын түсіне алады; Тақырып аясында түрлі талдаулар жасау дағдысын қалыптастырады; Бухгалтерлік есеп түрлері тақырыбын ашуда жазу дағдысын қалыптастырады. |
|||||||||||||||||
|
Тілдік міндеттер |
Сабақ барысында тақырып бойынша дәлелін көрсететін жағдай ұсынады (сөйлеу және тыңдау дағдылары) Пәнге қатысты лексика мен терминология Дебет, актив, пассив, несие, екі жақты жазу Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Мен баланс түрлері бойынша түсінуім керек, себебі… Мен ... деп ойлаймын, себебі… Мен келісемін (-пеймін), себебі… Бұл айырмашылықтар Қазақстанға пайдалы/ зиян, себебі… |
|||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс - әрекеттер |
Дерек көздері |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. «Қызығушылығын ояту» кезеңі ДИНАМИКАЛЫҚ ШЕҢБЕРІ Студенттер шеңбер жасап тұрып, тілектерін айтады. ӘЖЕМНІҢ САНДЫҒЫ Студенттерді топқа бөлу әдісі Сары, қызыл, жасыл түстер бойынша. Топқа бөліну кезінде қолданған термиенге түсініктеме береді. SMART мақсат пен міндеттер келісім шарты (George T. Doran). (Бас бармақ) - S pecific (спецификалық, нақты) - M easurable (өлшенетін) қойылған мәселелерді бағалау - A ttainable (қол жетімді) оқушы үшін де айқын. - R ealistic (орыңдалатын) қойылған міндеттерді сапалы орындап шығу. - T imed (белгілі бір уақыт аралығымен шектелген). Келісеміз ..... «ТАРСИЯ» ӘДІСІ Сабақ тақырыбын анықтау мақсатында «Тарсия» әдісі қолданылады. Қиындылар, терминдер арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. Студенттер бейне баянды көреді. Жалпы талқылау жүргізіледі. |
https://www.youtube.com/watch?v=U8ZZzaq5uvc Бухгалтерлік есеп қарапайым тілмен: 1сабақ Екі жақты жазу. |
||||||||||||||||
|
Ортасы
Сабақтың соңы
Рефлексия |
ІІ. «Мағынаны тану» кезеңі. Мәтінмен жұмыс Топтарға тапсырма беріледі. Талқылау барысында негізгі мақсат түрлі анализ жасау арқылы тақырыптың құндылығын анықтау. (анализ және синтез) SWOT
PEST
FORSAID
Студенттер кластер құрастырады, тақтаға шығып қорғайды. Факторлар, шешімдер, қорытындылар, ұсыныстар ұсынады. «ТАҢДА ДА ТАСТА» ӘДІСІ. (Выбирай и бросай.)
Тапсырма беріледі жауап жазып, бір – біріне лақтырады 25 секунд. Қасына түскен қағазды алып жазылған дерекпен келісемін, келіспеймін. «ФЛЕЙЕР» ӘДІСІ Бухгалтерлік есеп екі жақты жазуы бойынша бланк толтыру. «ЕРЕКШЕ ХАТ» ӘДІСІ Студенттер хат алады, хатта терминдер берілген
ІІІ. «Білімді бекіту» кезеңі «ЕРКІН МИКРАФОН» ӘДІСІ Бірінші топтың студенті, екінші топқа ..... Топтар бір-біріне сұрақ қояды
БАҒАЛАУ
ПАРАҒЫ БІЛІК ТЕҢІЗІНЕ КЕМЕ ЖІБЕРУ
Үй тапсырмасы. ДЖАП талдау |
Сэмюэл Ф.Хантингтон. http://studentdream.n arod.ru/huntington.htm
http://ecsocman.hse.ru/data/769/731/1223/ TsIVILIZA TsIJ_PRO_ET_CONT RA.pdf
Әдістер қоймасы. Талдықорған қаласы; 2017
Жаңартылған білім беру жүйесіне әдіс-тәсілдер; ЦПМ |
||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
БЕЙНЕСАБАҚ: "БУХГАЛТЕРЛІК ЕСЕП ҚАҒИДАТТАРЫ"
БЕЙНЕСАБАҚ: "БУХГАЛТЕРЛІК ЕСЕП ҚАҒИДАТТАРЫ"
|
Сабақ тақырыбы: « Бухгалтерлік есеп қағидаттары» |
Ақтөбе қаласы ҚазГЗУ колледжі |
|||||||||||||||||
|
Уақыты: 06.02.2020 |
Мұғалімнің аты - жөні: Сұлтамұратов Бақытхан Әділбекұлы |
|||||||||||||||||
|
201 - топ |
Қатысқан студенттер саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бухгалтерлік есеп түрлері аясын түсіне алады; Тақырып аясында түрлі талдаулар жасау дағдысын қалыптастырады; Бухгалтерлік есеп түрлері тақырыбын ашуда жазу дағдысын қалыптастырады. |
|||||||||||||||||
|
Тілдік міндеттер |
Сабақ барысында тақырып бойынша дәлелін көрсететін жағдай ұсынады (сөйлеу және тыңдау дағдылары) Пәнге қатысты лексика мен терминология Дебет, актив, пассив, несие, екі жақты жазу Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Мен баланс түрлері бойынша түсінуім керек, себебі… Мен ... деп ойлаймын, себебі… Мен келісемін (-пеймін), себебі… Бұл айырмашылықтар Қазақстанға пайдалы/ зиян, себебі… |
|||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс - әрекеттер |
Дерек көздері |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. «Қызығушылығын ояту» кезеңі ДИНАМИКАЛЫҚ ШЕҢБЕРІ Студенттер шеңбер жасап тұрып, тілектерін айтады. ӘЖЕМНІҢ САНДЫҒЫ Студенттерді топқа бөлу әдісі Сары, қызыл, жасыл түстер бойынша. Топқа бөліну кезінде қолданған термиенге түсініктеме береді. SMART мақсат пен міндеттер келісім шарты (George T. Doran). (Бас бармақ) - S pecific (спецификалық, нақты) - M easurable (өлшенетін) қойылған мәселелерді бағалау - A ttainable (қол жетімді) оқушы үшін де айқын. - R ealistic (орыңдалатын) қойылған міндеттерді сапалы орындап шығу. - T imed (белгілі бір уақыт аралығымен шектелген). Келісеміз ..... «ТАРСИЯ» ӘДІСІ Сабақ тақырыбын анықтау мақсатында «Тарсия» әдісі қолданылады. Қиындылар, терминдер арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. Студенттер бейне баянды көреді. Жалпы талқылау жүргізіледі. |
https://www.youtube.com/watch?v=U8ZZzaq5uvc Бухгалтерлік есеп қарапайым тілмен: 1сабақ Екі жақты жазу. |
||||||||||||||||
|
Ортасы
Сабақтың соңы
Рефлексия |
ІІ. «Мағынаны тану» кезеңі. Мәтінмен жұмыс Топтарға тапсырма беріледі. Талқылау барысында негізгі мақсат түрлі анализ жасау арқылы тақырыптың құндылығын анықтау. (анализ және синтез) SWOT
PEST
FORSAID
Студенттер кластер құрастырады, тақтаға шығып қорғайды. Факторлар, шешімдер, қорытындылар, ұсыныстар ұсынады. «ТАҢДА ДА ТАСТА» ӘДІСІ. (Выбирай и бросай.)
Тапсырма беріледі жауап жазып, бір – біріне лақтырады 25 секунд. Қасына түскен қағазды алып жазылған дерекпен келісемін, келіспеймін. «ФЛЕЙЕР» ӘДІСІ Бухгалтерлік есеп екі жақты жазуы бойынша бланк толтыру. «ЕРЕКШЕ ХАТ» ӘДІСІ Студенттер хат алады, хатта терминдер берілген
ІІІ. «Білімді бекіту» кезеңі «ЕРКІН МИКРАФОН» ӘДІСІ Бірінші топтың студенті, екінші топқа ..... Топтар бір-біріне сұрақ қояды
БАҒАЛАУ
ПАРАҒЫ БІЛІК ТЕҢІЗІНЕ КЕМЕ ЖІБЕРУ
Үй тапсырмасы. ДЖАП талдау |
Сэмюэл Ф.Хантингтон. http://studentdream.n arod.ru/huntington.htm
http://ecsocman.hse.ru/data/769/731/1223/ TsIVILIZA TsIJ_PRO_ET_CONT RA.pdf
Әдістер қоймасы. Талдықорған қаласы; 2017
Жаңартылған білім беру жүйесіне әдіс-тәсілдер; ЦПМ |
||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














