«Бейнеу орта мектебі» КММ
Ашық сабақ
(8 сынып)
Тақырыбы:
Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыстар
Дайындаған: Химия пәнәнің пәні мұғалімі
А.Божанов
2017 ж
|
Cабақтың тақырыбы: |
Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыстар |
||
|
Мақсаты: |
Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулерін жаза білу,сәйкес жаттығу жұмыстарын орындай білу |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулерін жаза білу,сәйкес жаттығу жұмыстарын орындай біледі. |
||
|
Негізгі идея: |
Генетикалық байланыс генезис? |
||
|
Оқыту формасы: |
Сергіту сәті, АКТ СТО жас диалогтық оқыту,топтық жұмыс бірін-бірі бағалау ойын элементтері |
||
|
Ресурс |
Химиялық реактивтер интербелсенді тақта, маркер стикерлер слайд |
||
|
Сабақтың бөлімдері мен мақсаттары |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Күтілетін нәтиже |
|
Ұйымдастыру: Сәлемдесу,топқа бөліп,топ басшысын сайлау.Мақсаты: Оқушыларға психологиялық ахуал тудыру. Тренинг.Сергіту сәті 1мин |
Оқушылар топқа бөлініп,бір-біріне жақсы тілектер айтуды тапсырады Негіздер Тұздар Қышқылдар |
Оқушылар топқа бөлініп,бір-біріне жақсы тілектер айтады. Негіздер, Тұздар,Қышқылдар деп 3 топқа бөлінеді Шаттық шеңбер |
|
|
Үй тапсырмасы. 5мин |
Негіздер дегеніміз не? Қышқылдар дегеніміз не? Бейтараптану реакциясы дегеніміз не? Индикатордегеніміз не? |
Оқушылар сұраққа жауап береді. |
|
|
Білу 5мин |
«Болжау стратегиясы»бойынша сұрақтар қояды.Бейорганикалық қосылыстардың кластары өзара байланыс шығу. |
Оқушылар реакция теңдеулерін жазып тақырыпты ашады. Оқушылар сабақты мұқият тыңдайды.Қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. |
Ойлау белсенділігін артады,бүгінгі жаңа тақырыпқа өз ойларын қосады. |
|
Түсіну 10 ми |
Кітаппен жұмыс. Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулері. Күрделі заттардың жіктелуі |
3 топтағы оқушылар топпен ақылдаса отырып,оқулықпен жұмыс жүргізіп,таныстырылым жасайды. |
Оқушылар Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар туралы біледі. |
|
Қолдану 5мин |
Генетикалық байланысты көрсетіңдер Оксидтер NaOH,Na2O,Na,NaCL Қышқылдар CO2,C,H2CO3,K2CO3 Тұздар Ca,CaCO3,Ca(OH)2 |
1.Массасы 28гр литий суда ерігенде сутектің қ/ж көлемі. 2.Массасы 7,4гр кальций гидроксиді қанша грамм фосфор қышқылымен әрекетеседі. 3.Массасы 620гр Na2O сумен әрекетескенде сілтіміз қандай массасы ж/е мөлшері түзілетінін есептеңдер. |
Оқушылар есеп шығарады. |
|
Талдау. 5мин |
1.Cu—CuO—CuCl2—CuOH2 2AlCl3—Al(OH)3—Al2O3 3CaCO3—CaO—Ca(OH)2—CaCl2 |
Реакцияны аяқтайды |
|
|
Жинақтау. 5мин |
Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулерін жаза білу,сәйкес жаттығу жұмыстарын орындағанын қадағалайды. |
Топтағы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне талдау жасайды.Өзін-өзі бағалайды. |
Ойлану арқылы білімдерін саралайды. |
|
Бағалау Үйге тапсырма |
Мұғалім парақ қағаздарын беріп.Оқушыларға парақ қағаздарын береді 49. 5-есеп |
Топ басшылары оқушыларды бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыс
Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыс
«Бейнеу орта мектебі» КММ
Ашық сабақ
(8 сынып)
Тақырыбы:
Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыстар
Дайындаған: Химия пәнәнің пәні мұғалімі
А.Божанов
2017 ж
|
Cабақтың тақырыбы: |
Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыстар |
||
|
Мақсаты: |
Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулерін жаза білу,сәйкес жаттығу жұмыстарын орындай білу |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулерін жаза білу,сәйкес жаттығу жұмыстарын орындай біледі. |
||
|
Негізгі идея: |
Генетикалық байланыс генезис? |
||
|
Оқыту формасы: |
Сергіту сәті, АКТ СТО жас диалогтық оқыту,топтық жұмыс бірін-бірі бағалау ойын элементтері |
||
|
Ресурс |
Химиялық реактивтер интербелсенді тақта, маркер стикерлер слайд |
||
|
Сабақтың бөлімдері мен мақсаттары |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Күтілетін нәтиже |
|
Ұйымдастыру: Сәлемдесу,топқа бөліп,топ басшысын сайлау.Мақсаты: Оқушыларға психологиялық ахуал тудыру. Тренинг.Сергіту сәті 1мин |
Оқушылар топқа бөлініп,бір-біріне жақсы тілектер айтуды тапсырады Негіздер Тұздар Қышқылдар |
Оқушылар топқа бөлініп,бір-біріне жақсы тілектер айтады. Негіздер, Тұздар,Қышқылдар деп 3 топқа бөлінеді Шаттық шеңбер |
|
|
Үй тапсырмасы. 5мин |
Негіздер дегеніміз не? Қышқылдар дегеніміз не? Бейтараптану реакциясы дегеніміз не? Индикатордегеніміз не? |
Оқушылар сұраққа жауап береді. |
|
|
Білу 5мин |
«Болжау стратегиясы»бойынша сұрақтар қояды.Бейорганикалық қосылыстардың кластары өзара байланыс шығу. |
Оқушылар реакция теңдеулерін жазып тақырыпты ашады. Оқушылар сабақты мұқият тыңдайды.Қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. |
Ойлау белсенділігін артады,бүгінгі жаңа тақырыпқа өз ойларын қосады. |
|
Түсіну 10 ми |
Кітаппен жұмыс. Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулері. Күрделі заттардың жіктелуі |
3 топтағы оқушылар топпен ақылдаса отырып,оқулықпен жұмыс жүргізіп,таныстырылым жасайды. |
Оқушылар Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар туралы біледі. |
|
Қолдану 5мин |
Генетикалық байланысты көрсетіңдер Оксидтер NaOH,Na2O,Na,NaCL Қышқылдар CO2,C,H2CO3,K2CO3 Тұздар Ca,CaCO3,Ca(OH)2 |
1.Массасы 28гр литий суда ерігенде сутектің қ/ж көлемі. 2.Массасы 7,4гр кальций гидроксиді қанша грамм фосфор қышқылымен әрекетеседі. 3.Массасы 620гр Na2O сумен әрекетескенде сілтіміз қандай массасы ж/е мөлшері түзілетінін есептеңдер. |
Оқушылар есеп шығарады. |
|
Талдау. 5мин |
1.Cu—CuO—CuCl2—CuOH2 2AlCl3—Al(OH)3—Al2O3 3CaCO3—CaO—Ca(OH)2—CaCl2 |
Реакцияны аяқтайды |
|
|
Жинақтау. 5мин |
Бейорганикалық қосылыстар арасындағы генетикалық байланыстар бойынша химиялық реакция теңдеулерін жаза білу,сәйкес жаттығу жұмыстарын орындағанын қадағалайды. |
Топтағы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне талдау жасайды.Өзін-өзі бағалайды. |
Ойлану арқылы білімдерін саралайды. |
|
Бағалау Үйге тапсырма |
Мұғалім парақ қағаздарын беріп.Оқушыларға парақ қағаздарын береді 49. 5-есеп |
Топ басшылары оқушыларды бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













