Бөлім
|
Су – тіршілік көзі
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Бекіту
150-сабақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.5.1.1 2-3 амалмен
орындалатын есепті кесте, сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба,
қысқаша жазба түрінде модельдеу
3.5.1.2 есептерді
шығаруда бір заттың массасы, саны, жалпы массасы/ бір затқа
жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны/ ұзындық, ені, аудан
шамалары арасындағы тәуелділікті
пайдалану
|
Сабақтың
мақсаты
|
Есептерді шығару және модельдеуді
үйрену
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
№
6, 52–бет
706 – 71 * 2 =564
37 * 3 +150 * 2 = 411
630 : (401 – 398) = 210
167 + 58 * 3 = 341
900 – 349 + 54 = 605
378 + 452 + 49 = 879
(820 + 170) : 3 = 330
(370 + 180) : 5 =110
(390 +290) : 4 =170
«Ой қозғау» әдісі
Жәшіктердің массасы туралы деректерді пайдалана отырып есеп
құрастыр
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Есептерді шығарку және модельдеуді
үйрену
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Есеп құрастырады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Оқулық
№1,
53-бет
|
Сабақ
тың
ортасы
11
мин
|
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Есепті шығар
А ғылшын тілі -69
бала
Математика - ? 3 есе кем
Үйірмелер - ? қанша болса
,сонша
Ш: 69 : 3 = 23
69 + 23 = 92
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау
көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Есепті шығаруда бірінші
ненеі анықтау қажет?
|
Есепті шығарады
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
- қысқаша шартын құрып,
сұрағын анықтайды-1б
-амалтаңбасын
таңдап,өрнек құрады-1б
-өрнектің мәнін
есептейді-1б
-жауабын
жазады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
№2(а)
53–бет
Дәптер
қалам
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Кесте бойынша есеп
құрастыр
Есепті
шығар
1 жейде – 1м 10см 5
дана
Юбка – 70см 6
дана
Жалпы шығын - ?
см
Ш: 110 см * 5 =
550см
70 см * 6 = 420
см
550 см + 420 см = 970
см
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не үйрендің?
|
Есепті
шығарады
Сұраққа жауап береді
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-қысқаша шартын жазады-1б
-сұрағын анықтайды-1б
-амал таңбасын таңдап, өрнек
құрады-1б
-өрнектің мәнін
есептейді-1б
-жауабын жазады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
№4,
52-бет
дәптер
қалам
|
10 мин
|
3
–тапсырма
Жеке
жұмыс
«Анықта»әдісі
Есепте
112 см * 5
=560
322 м *3 =
966
985 кг : 5 =
197
189 мм : 9
=21
14 см 7 мм : 7 =
21
2 ц 68 кг : 4
=67
6 см 6мм * 2
=33
2ц 5кг * 3
=615
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не үйрендің?
|
Өрнектердің мәнін
есептейді
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:
-өрнектердің мәнін
есептейді-1б
-өлшем бірліктерін
түрлендіреді-1б
|
Оқулық
№5,
54-бет
Дәптер
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
№6, 54-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|