|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бекіту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 9, 11 –бет 304 * 2 = 608 201 * 4 = 804 101 * 8 = 808 204 * 2 = 408 606 : 2 = 303 606 : 6 = 101 404 : 2 = 202 306 : 3 = 102 «Ой қозғау» әдісі Өрнектерді есепте. Бірінші жолдағы есептеулердің мәнін өсу ретімен, екінші жолдағы есептеулердің мәнін кему ретімен жаз. Қандай мақал жазылғанын оқы.Мақалдың мағынасын түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Есептеулердің мәнін нұсқау бойынша орналастырып, мақалды құрастырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 12-бет ламинат қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есептер бойынша өрнектер жаз. Олардың мәнін тап. 1-топ Су 1 көш суғару үшін – 9л 101 көш суғару үшін - ?л Ш: 101 * 9 = 909 2- топ Бұлт 1 гүлзарды суғаруға – 304л 2 гүлзарды суғару үшін - ?л Ш: 304 * 2 = 608 3 – топ Жаңбыр 5 л – 3 ыдыс 10 л – 2 ыдыс Барлығы - ? л Ш: 5 * 3 + 10 * 2 =15 + 20 =35л ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді Дескриптор: -қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 12 –бет |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта, орында» әдісі Есепті шығар Ұзындығы -4м Ені -2м Тор - ? м 1м² - 101 л Жер телімін суғаруға-?л Ш: 4 + 2 + 4 +2 = 12 м 4м * 2м = 8м² 101 * 8 = 808 л ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -жер телімінің периметрін табады-1б - жер телімінің ауданын табады-1б -амалтаңбасын таңдайды-1б -өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №3,12-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6(а), 13-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бекіту. Жазбаша көбейту және бөлу.102• 3, 306 3 ҚМЖ 3 сынып
Бекіту. Жазбаша көбейту және бөлу.102• 3, 306 3 ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бекіту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 9, 11 –бет 304 * 2 = 608 201 * 4 = 804 101 * 8 = 808 204 * 2 = 408 606 : 2 = 303 606 : 6 = 101 404 : 2 = 202 306 : 3 = 102 «Ой қозғау» әдісі Өрнектерді есепте. Бірінші жолдағы есептеулердің мәнін өсу ретімен, екінші жолдағы есептеулердің мәнін кему ретімен жаз. Қандай мақал жазылғанын оқы.Мақалдың мағынасын түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Есептеулердің мәнін нұсқау бойынша орналастырып, мақалды құрастырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 12-бет ламинат қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есептер бойынша өрнектер жаз. Олардың мәнін тап. 1-топ Су 1 көш суғару үшін – 9л 101 көш суғару үшін - ?л Ш: 101 * 9 = 909 2- топ Бұлт 1 гүлзарды суғаруға – 304л 2 гүлзарды суғару үшін - ?л Ш: 304 * 2 = 608 3 – топ Жаңбыр 5 л – 3 ыдыс 10 л – 2 ыдыс Барлығы - ? л Ш: 5 * 3 + 10 * 2 =15 + 20 =35л ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді Дескриптор: -қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 12 –бет |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта, орында» әдісі Есепті шығар Ұзындығы -4м Ені -2м Тор - ? м 1м² - 101 л Жер телімін суғаруға-?л Ш: 4 + 2 + 4 +2 = 12 м 4м * 2м = 8м² 101 * 8 = 808 л ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -жер телімінің периметрін табады-1б - жер телімінің ауданын табады-1б -амалтаңбасын таңдайды-1б -өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №3,12-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6(а), 13-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













