|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
02.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бекіту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану 3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін қолдану. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №10, 6 –бет 410 * 2 = 820 110 * 7 = 770 660 : 6 = 110 820 : 2 = 410 990 : 9 = 110 330 * 3 = 990 «Ой қозғау» әдісі Өрнектерді есепте. Олардың мәнін өсу ретімен қойып, өлең жолдарын жазған ақынды анықта Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін қолдану |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №2, 7-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Амалдарды баған түрінде жаз. Есепте . Тексер. 220 * 2 – 880 : 8 = 440 – 110 = 330 990 : 3 + 120 * 4 = 330 + 480 = 810 860 : 2 – 930 : 3 =430 – 310 = 120 640 : 2 + 220 * 2 = 320 + 440 = 760 ЕББҚ Өрнектің мәнін есептеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі туралы не білдің? |
Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның көбейтіндісін табады-1б - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның бөліндісін табады-1б -айырманың мәнін есептейді-1б -қосындының мәнін есептейді-1б -өрнектерді тексереді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Дәптер Қалам Оқулық №3 5 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта, орында» әдісі А Қәз.мәш. – 10 рет ? л 4рет Қәз.мәш. -1рет. ?л Ш: 4 * 120 = 480 480 : 10 = 48 л ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №3,7-бет дәптер қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі 930: 3 + 8* 9 > 930 : 3 + 56 310 * 3 +26 > 310 *3 + 80:4 130 * 2- 28 : 7 < 130 * 2 – 2 680 : 2 + 5= 680 : 2 + 30: 6 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұл тапсырманы есептемей ақ салыстыруға бола ма? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді-1б -өрнектерді салыстырады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №6 8-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 8-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бекіту. Жазбаша көбейту және бөлу.140 • 2, 280 : 2 математика ҚМЖ 3 сынып
Бекіту. Жазбаша көбейту және бөлу.140 • 2, 280 : 2 математика ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
02.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бекіту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану 3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін қолдану. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №10, 6 –бет 410 * 2 = 820 110 * 7 = 770 660 : 6 = 110 820 : 2 = 410 990 : 9 = 110 330 * 3 = 990 «Ой қозғау» әдісі Өрнектерді есепте. Олардың мәнін өсу ретімен қойып, өлең жолдарын жазған ақынды анықта Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмінің жаңа түрін қолдану |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №2, 7-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Амалдарды баған түрінде жаз. Есепте . Тексер. 220 * 2 – 880 : 8 = 440 – 110 = 330 990 : 3 + 120 * 4 = 330 + 480 = 810 860 : 2 – 930 : 3 =430 – 310 = 120 640 : 2 + 220 * 2 = 320 + 440 = 760 ЕББҚ Өрнектің мәнін есептеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі туралы не білдің? |
Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның көбейтіндісін табады-1б - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның бөліндісін табады-1б -айырманың мәнін есептейді-1б -қосындының мәнін есептейді-1б -өрнектерді тексереді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Дәптер Қалам Оқулық №3 5 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта, орында» әдісі А Қәз.мәш. – 10 рет ? л 4рет Қәз.мәш. -1рет. ?л Ш: 4 * 120 = 480 480 : 10 = 48 л ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №3,7-бет дәптер қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі 930: 3 + 8* 9 > 930 : 3 + 56 310 * 3 +26 > 310 *3 + 80:4 130 * 2- 28 : 7 < 130 * 2 – 2 680 : 2 + 5= 680 : 2 + 30: 6 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұл тапсырманы есептемей ақ салыстыруға бола ма? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді-1б -өрнектерді салыстырады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №6 8-бет Дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 8-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













