_______________________________________
білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу
|
Бөлім: |
Python (пайтон) программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бабаханова Таңшолпан |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
9 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1 бір өлшемді массивтер пайдаланып Python (пайтон) программалау тілінде программаларды жасау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-бір өлшемді массивтерді (тізімдерді) пайдаланып, берілген сипаттары бар элементті іздеуді жүзеге асыратын қарапайым Python программасын құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік :бір өлшемді массивтерді пайдаланып Python тілінде элементтерді іздеу тапсырмаларын орындау барысында еңбекқорлықты, жауапкершілікті және бір-біріне қолдау көрсетуді үйренед |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсаты: Оқушы назарын сабаққа аудару Өткенді қайталау: https://wordwall.net/ru/resource/68449172
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар сұрақтарға жауап береді ЕББҚ оқушы мұғалім қолдауымен тапсырмаларды орындайды, ауызша кері байланыс жасайды |
10 баллдық жүйе арқылы бағалау Мақсаты: оқушыны сабаққа ынталандыру |
Оқулық Презентация Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/68449172 |
||
|
Жаңа сабақ Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелері: Өрнекте жақша болған жағдайда жақша ішіндегі амал бірінші орындалады. Егер өрнекте бірнеше жақша болса, онда амалдарды орындау ішкі жақшадан басталады |
Жаңа ақпаратты тыңдайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ. Ауызша қолдау |
Оқулық Презентация Интерактивті тақта |
|||
|
7 мин |
1) Тапсырма: Базарда сатылымда 10 ат тұр. Аттардың сатылу бағасын өздерің белгілеңдер. Аттардың бағасы бойынша бірөлшемді натурал сандар массивін құрыңдар. Осы массив бойынша қандай тапсырмаларды құрастырған болар едіңдер? Бірөлшемді массив бойынша іздеуге арналған бірнеше тапсырманы құрастырып, ұсыныңдар. |
Тізімде көрсетілген сандарды санайды
|
Дескриптор -Бірөлшемді массивтерді құрып, ұсынады 1 балл; |
Компьютер Оқулық |
||
|
15 мин |
2) Тапсырма. Есептер шығару 1) Еселік сандар 2) Көршілер 3) Файлдан оқу 4) Іздеу |
Есептер шығарады
|
Дескриптор -еселік сандарды анықтайды 1балл; -сандардың қосындысын табады 1 балл; -массив элементтерінің қосындысын табады 1 балл; -қосындыны шығыс файлына жазады 1 балл; - Массив элементтерінің индекстерін анықтайды 1балл; -нәтижені экранға шығарады 1 балл; |
Компьютер Оқулық |
||
|
3 мин |
3)Сұрақтарға жауап беріңдер: 1. Сызықтық тексеру дегеніміз не? |
Тұжырымдарды дұрыс анықтайды |
Дескриптор: -тұжырымдарға дұрыс жауап береді 1 балл; |
Презентация Интерактивті тақта |
||
|
2 мин |
Бекіту https://wordwall.net/resource/67007658 |
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді 1 балл; |
|||
|
Үйге тапсырма 1 мин Сабақтың соңы 2 мин |
Үйге тапсырма: Өз отбасыңдағы адамдардың есімдерін тізімге сақтап, сосын оларды экранға шығаратын программа жазып кел. Рефлексия |
Маған барлығы түсінікті Маған сәл қиындау Мен ештеңе түсінбедім |
Жазып алады Ауызша мадақтау |
Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу
Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу
_______________________________________
білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу
|
Бөлім: |
Python (пайтон) программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бабаханова Таңшолпан |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
9 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1 бір өлшемді массивтер пайдаланып Python (пайтон) программалау тілінде программаларды жасау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-бір өлшемді массивтерді (тізімдерді) пайдаланып, берілген сипаттары бар элементті іздеуді жүзеге асыратын қарапайым Python программасын құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік :бір өлшемді массивтерді пайдаланып Python тілінде элементтерді іздеу тапсырмаларын орындау барысында еңбекқорлықты, жауапкершілікті және бір-біріне қолдау көрсетуді үйренед |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсаты: Оқушы назарын сабаққа аудару Өткенді қайталау: https://wordwall.net/ru/resource/68449172
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар сұрақтарға жауап береді ЕББҚ оқушы мұғалім қолдауымен тапсырмаларды орындайды, ауызша кері байланыс жасайды |
10 баллдық жүйе арқылы бағалау Мақсаты: оқушыны сабаққа ынталандыру |
Оқулық Презентация Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/68449172 |
||
|
Жаңа сабақ Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелері: Өрнекте жақша болған жағдайда жақша ішіндегі амал бірінші орындалады. Егер өрнекте бірнеше жақша болса, онда амалдарды орындау ішкі жақшадан басталады |
Жаңа ақпаратты тыңдайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ. Ауызша қолдау |
Оқулық Презентация Интерактивті тақта |
|||
|
7 мин |
1) Тапсырма: Базарда сатылымда 10 ат тұр. Аттардың сатылу бағасын өздерің белгілеңдер. Аттардың бағасы бойынша бірөлшемді натурал сандар массивін құрыңдар. Осы массив бойынша қандай тапсырмаларды құрастырған болар едіңдер? Бірөлшемді массив бойынша іздеуге арналған бірнеше тапсырманы құрастырып, ұсыныңдар. |
Тізімде көрсетілген сандарды санайды
|
Дескриптор -Бірөлшемді массивтерді құрып, ұсынады 1 балл; |
Компьютер Оқулық |
||
|
15 мин |
2) Тапсырма. Есептер шығару 1) Еселік сандар 2) Көршілер 3) Файлдан оқу 4) Іздеу |
Есептер шығарады
|
Дескриптор -еселік сандарды анықтайды 1балл; -сандардың қосындысын табады 1 балл; -массив элементтерінің қосындысын табады 1 балл; -қосындыны шығыс файлына жазады 1 балл; - Массив элементтерінің индекстерін анықтайды 1балл; -нәтижені экранға шығарады 1 балл; |
Компьютер Оқулық |
||
|
3 мин |
3)Сұрақтарға жауап беріңдер: 1. Сызықтық тексеру дегеніміз не? |
Тұжырымдарды дұрыс анықтайды |
Дескриптор: -тұжырымдарға дұрыс жауап береді 1 балл; |
Презентация Интерактивті тақта |
||
|
2 мин |
Бекіту https://wordwall.net/resource/67007658 |
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді 1 балл; |
|||
|
Үйге тапсырма 1 мин Сабақтың соңы 2 мин |
Үйге тапсырма: Өз отбасыңдағы адамдардың есімдерін тізімге сақтап, сосын оларды экранға шығаратын программа жазып кел. Рефлексия |
Маған барлығы түсінікті Маған сәл қиындау Мен ештеңе түсінбедім |
Жазып алады Ауызша мадақтау |
Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз


















