Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №22 ОМ КММ Дизайн және технология
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Рысбеков А. Р.
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Белгілі бір интерьерге арналған заттарды дайындау (мысалы: көрме залына арнаған модульді жиһаз, трансформацияланатын балаларға арналған жиһаз, сәнді шамшырақ). Идеяны дамыту және талқылау. Материлды таңдау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайның дайындау үшін түрлі салалар бойнша білімдерді жалпылау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: интерьерге арналған күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін білімдерін анықтау;Көпшілігі: күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын зерттеп, тарихи интерьер мен заманауи интерьерді салыстыра білу;Кейбіреуі: интерьер бұйымдарына талдау жүргізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Интерьерге арналған күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды.Алған білім негізінде сәнді шамшырақ таңдап техникалық карта жасайды.Тарихи интерьер мен заманауи интерьерді салыстыра отырып қазақ ұлттық элементтерін пайдаланады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Интерьердің бұйымдарын дайындау барысында қазақ ұлттық элементтерін атап өтеді. Пəнге тəн арнайы лексика жəне терминология: Дизайн Интерьер Экстерьер Ландшафт Dsign Intrior xtrior Landscap Диалог/жазылым үшін қажетті сөз тіркестері:Экстерьер-көркем немесе сәулет келбеті;Дизайн- көркем сурет және сәулет өнерінің өнеркәсіп бұйымдарының….. Ландшафт-«табиғат кешені», «табиғат геожүйе». |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Сабақта оқушылар топта жұмыс жасай отырып, ашықтық пен ынтымақтастық құндылықтарын қалыптастыра отырып, патриоттық және азаматтық жауапкершілік, шығармашылық жұмысын ұйымдастыру қабілеттері құндылықтарын дарыту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пəнаралық байланыс |
Қазақ тілі – диалектика, талдауАғылшын тілі - терминология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Әртүрлі интерьердің сәндік заттар бұйымдарын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, сыныпты түгелдеу. Топ ережесімен танысу:
Психологиялық ахуал туғызу: Тапсырма: «Константинополь» дeгeн сөзден бір неше сөз құрастыру қажет. Әдіс: «Константинополь» Мақсаты: Оқушылардың белсенділігін арттыру және ойлау қабілетін дамыту. Cаралау тәсілі: Қарқын, тапсырма, бағалау, қорытынды. Дескриптор: Тез арада көп сөз табады. ҚБ: «Білім ағашы» Мақсаты: оқушылар өзін-өзі бағалайды, стикер арқылы білім ағашына жабыстырады.
Оқушыларды суреттер таңдау арқылы 2 топқа бөлемін.
1 топ-
2 топ-
Жетелеуші сұрақтар арқылы сабақ тақырыбына шығамын:
Сабақ мақсаттарын, бағалау критерийерін тақтада көрсетемін
|
А4 қағаз, керекті құрал жабдықтар
https://avatarko.ru/img/kartinka/31/ruki_svcha_30939.jpg
https://ua.nws/wp-contnt/uploads/2017/11/golodomor.jpg
Тақта, бор |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Оқушылармен сәндеуге арналған шамшырақты қарастырамыз. Оқушыларға идеяларын жетілдіру ушін әр топты АКТ мен қамтамасыз етемін. Балалар жоғарыда бөлінген 2 топта жұмыс жасайды. Тапсырма1. (Т)Әр топ шамшыраққа техникалық карта жазады. Оның ішінде:
Әдіс: «Топқа бөлу» Мақсаты: Оқушылардың жұппен жұмыс жасап үйрену, өз бетімен зерттеу жұмыстарын жүргізу және белсенділігін арттыру. Саралау тәсілі: тапсырма, қарқын, диалог және қолдау, бағалау, қорытынды. Бағалау критерийі: Алған білім негізінде сәнді шамшырақ таңдап техникалық карта жасайды.
Дескрипторлар:
Тапсырма2 (Ө)Оқушылар бұйымның реттілігін сақтай отырып шамшыраққа нобай жасайды. Нобайды жасаған кезде оның дайндаудың тиімді жолдары, қазақ ұлттық мәдениет элементтеррі, безендіру жолы, экономикалық шығыны қарастырылады.
Әдіс: Ақылдылар алаңы Мақсаты: Шығармашылық жұмысын жасау кезінде зерттеу жұмыстарын жүргізу. Саралау тәсілі: Тапсырма, дилог және қолдау, қортыныды, бағалау. Бағалау критерийі: Интерьерге арналған күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды. Дескриптор: - Нобайдың реттілігін сақтады; - қазақ ұлттық мәдениет эементтері қарастырылды. ҚБ: «Серпілген сауал». Мақсаты: Тақырыптың түсіну деңгеін арттыру. |
Ноутбук, Шамшырақтын суреттері, А4 қағаз, Карандаш, Сызғыш, Стикер
http://cdn.simplesite.com/i/f3/26/283726781894567667/i283726789567619748._szw1280h1280_.jpg
https://img5.cliparto.com/pic/xl/231269/6687988-modern-indoor-floor-lamps-and-chandeliers-set.jpg
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефексия Тақтада әр түрлі машиналардың суреттері ілініп тұрады.
Мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс береді. Нені өзгерткіңіз келеді? Сізге не ерекше қиын болды? Саған ең пайдалысы не болды? |
https://www.cars.ru/files/magazine/images/92268/f396dfd090021d8ef914de9b0ce71e72.jpg
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма, ресурс, диалог және қолдау, бағалау. Оқушылар жұмыстын қиын немесе барынша жеңіл түрлерін қабілетіне қарай таңдайды . Берілген ресурс бойынша талдап, сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар өздерінің және басқалардың жұмыстарын талдайды. Кері баланыс. |
Материалдарды қолданып жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік техникасының сақталуын міндеттеу қажет. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рысбеков Азамат Рысбекович Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Белгілі бір интерьерге арналған заттарды дайындауМатериал туралы қысқаша түсінік
Бұл материалды үлгі, көмек ретинде жас мамандарға алуға болады
Материалдың қысқаша нұсқасы Сабақ жоспары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №22 ОМ КММ Дизайн және технология
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Рысбеков А. Р.
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Белгілі бір интерьерге арналған заттарды дайындау (мысалы: көрме залына арнаған модульді жиһаз, трансформацияланатын балаларға арналған жиһаз, сәнді шамшырақ). Идеяны дамыту және талқылау. Материлды таңдау. |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайның дайындау үшін түрлі салалар бойнша білімдерді жалпылау. |
||||
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: интерьерге арналған күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін білімдерін анықтау;Көпшілігі: күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын зерттеп, тарихи интерьер мен заманауи интерьерді салыстыра білу;Кейбіреуі: интерьер бұйымдарына талдау жүргізу. |
||||
Бағалау критерийі |
Интерьерге арналған күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды.Алған білім негізінде сәнді шамшырақ таңдап техникалық карта жасайды.Тарихи интерьер мен заманауи интерьерді салыстыра отырып қазақ ұлттық элементтерін пайдаланады. |
||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Интерьердің бұйымдарын дайындау барысында қазақ ұлттық элементтерін атап өтеді. Пəнге тəн арнайы лексика жəне терминология: Дизайн Интерьер Экстерьер Ландшафт Dsign Intrior xtrior Landscap Диалог/жазылым үшін қажетті сөз тіркестері:Экстерьер-көркем немесе сәулет келбеті;Дизайн- көркем сурет және сәулет өнерінің өнеркәсіп бұйымдарының….. Ландшафт-«табиғат кешені», «табиғат геожүйе». |
||||
Құндылықтарға баулу |
Сабақта оқушылар топта жұмыс жасай отырып, ашықтық пен ынтымақтастық құндылықтарын қалыптастыра отырып, патриоттық және азаматтық жауапкершілік, шығармашылық жұмысын ұйымдастыру қабілеттері құндылықтарын дарыту. |
||||
Пəнаралық байланыс |
Қазақ тілі – диалектика, талдауАғылшын тілі - терминология |
||||
Алдыңғы білім |
Әртүрлі интерьердің сәндік заттар бұйымдарын біледі. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, сыныпты түгелдеу. Топ ережесімен танысу:
Психологиялық ахуал туғызу: Тапсырма: «Константинополь» дeгeн сөзден бір неше сөз құрастыру қажет. Әдіс: «Константинополь» Мақсаты: Оқушылардың белсенділігін арттыру және ойлау қабілетін дамыту. Cаралау тәсілі: Қарқын, тапсырма, бағалау, қорытынды. Дескриптор: Тез арада көп сөз табады. ҚБ: «Білім ағашы» Мақсаты: оқушылар өзін-өзі бағалайды, стикер арқылы білім ағашына жабыстырады.
Оқушыларды суреттер таңдау арқылы 2 топқа бөлемін.
1 топ-
2 топ-
Жетелеуші сұрақтар арқылы сабақ тақырыбына шығамын:
Сабақ мақсаттарын, бағалау критерийерін тақтада көрсетемін
|
А4 қағаз, керекті құрал жабдықтар
https://avatarko.ru/img/kartinka/31/ruki_svcha_30939.jpg
https://ua.nws/wp-contnt/uploads/2017/11/golodomor.jpg
Тақта, бор |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Оқушылармен сәндеуге арналған шамшырақты қарастырамыз. Оқушыларға идеяларын жетілдіру ушін әр топты АКТ мен қамтамасыз етемін. Балалар жоғарыда бөлінген 2 топта жұмыс жасайды. Тапсырма1. (Т)Әр топ шамшыраққа техникалық карта жазады. Оның ішінде:
Әдіс: «Топқа бөлу» Мақсаты: Оқушылардың жұппен жұмыс жасап үйрену, өз бетімен зерттеу жұмыстарын жүргізу және белсенділігін арттыру. Саралау тәсілі: тапсырма, қарқын, диалог және қолдау, бағалау, қорытынды. Бағалау критерийі: Алған білім негізінде сәнді шамшырақ таңдап техникалық карта жасайды.
Дескрипторлар:
Тапсырма2 (Ө)Оқушылар бұйымның реттілігін сақтай отырып шамшыраққа нобай жасайды. Нобайды жасаған кезде оның дайндаудың тиімді жолдары, қазақ ұлттық мәдениет элементтеррі, безендіру жолы, экономикалық шығыны қарастырылады.
Әдіс: Ақылдылар алаңы Мақсаты: Шығармашылық жұмысын жасау кезінде зерттеу жұмыстарын жүргізу. Саралау тәсілі: Тапсырма, дилог және қолдау, қортыныды, бағалау. Бағалау критерийі: Интерьерге арналған күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды. Дескриптор: - Нобайдың реттілігін сақтады; - қазақ ұлттық мәдениет эементтері қарастырылды. ҚБ: «Серпілген сауал». Мақсаты: Тақырыптың түсіну деңгеін арттыру. |
Ноутбук, Шамшырақтын суреттері, А4 қағаз, Карандаш, Сызғыш, Стикер
http://cdn.simplesite.com/i/f3/26/283726781894567667/i283726789567619748._szw1280h1280_.jpg
https://img5.cliparto.com/pic/xl/231269/6687988-modern-indoor-floor-lamps-and-chandeliers-set.jpg
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефексия Тақтада әр түрлі машиналардың суреттері ілініп тұрады.
Мұғалім оқушылардың жұмыстарына кері байланыс береді. Нені өзгерткіңіз келеді? Сізге не ерекше қиын болды? Саған ең пайдалысы не болды? |
https://www.cars.ru/files/magazine/images/92268/f396dfd090021d8ef914de9b0ce71e72.jpg
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Тапсырма, ресурс, диалог және қолдау, бағалау. Оқушылар жұмыстын қиын немесе барынша жеңіл түрлерін қабілетіне қарай таңдайды . Берілген ресурс бойынша талдап, сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар өздерінің және басқалардың жұмыстарын талдайды. Кері баланыс. |
Материалдарды қолданып жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік техникасының сақталуын міндеттеу қажет. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы: docx 01.11.2020 741
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз, шағым қалдыра аласыз Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз! ![]() Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз! ![]() Министірлікпен келісілген курс саны 12 | |||||






