Материалдар / Бензол және оның қасиеттері.

Бензол және оның қасиеттері.

Материал туралы қысқаша түсінік
11 сынып Бензол және оның қасиеттері туралы қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Сәуір 2023
369
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Химия пәні. Сынып:11 «Ә,В» Күні: 16.09.2021жыл
Сабақтың тақырыбы: Бензол және оның гомологтарының химиялық қасиеттері. Нитрлеу реакциясы.
Оқу мақсаты: 11.1.2.16 бензолды нитрлеу және галогендеу реакциясының механизмін білу.

Сабақ мақсаты: бензолдың нитрлену және галогендеу реакциясының жүру жағдайын білу, Нитрлеу және галогендеу реакциясы нәтижесінде түзілген өнімнің маңызын білу.

Бағалау критерийлері: 1.Бензолды нитрлеу және галогендеу реакциясының теңдеулерін жазады.

2. Бензолдың нитрлену реакциясының жүру жағдайын біледі.

3. Нитрлену реакциясы нәтижесінде түзілген өнімді атайды.

4. Нитрлену реакциясы нәтижесінде түзілген өнімнің маңызын атайды.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі:3минут

Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу, психологиялық ахуал тудыру, топқа суреттер арқылы бөлу.Бағалау парағын тарату.


Оқушылар топқа бөлінеді.


ІІ.Қызығушылықты ояту:5 минут

1.Кім жылдам?
Төмендегі қосылыстардың құрылымдық формуласын жазыңдар:

а) 1,3,4- триметилбензол;

б) 1-этил-4-пропилбензол;

в) 1,2-диметил-4-пропилбензол;

г) 1-метил-3-этилбензол.

1.
2
.«Көзге көрінген айғақ »әдісі.




Оқушылар төмендегі қосылыстардың құрылымдық формуласын жазып шығады. Суретке қарап өз ойларын айту арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

ІІІ.Мағынаны тану:Жаңа сабақ 20минут

1.«ББҮ»әдісін пайдаланып,оқушыларды жаңа сабақтың мазмұнын меңгеруге бағыттау.

2. «Ойлан,бірік,бөліс»-әдісі.

1-топ.Арендердің алынуы.
2-топ.Арендердің қасиеттері.
3-топ.Арендердің қолданылуы.

Оқушыларға мәтін және суреттер беріледі.


2.Қызықты тәжірибе
Электрондық оқулықты пайдалану.

3.Сергіту сәті.

«Қара жорға биі»

ББҮ әдісін пайдалана отырып,өз ойларын жазады.

Әр топ мәтінмен танысады.
Постер арқылы өз ойларын түсініктерін жеткізеді.


2.Оқушылар тақтаға шығып реакция теңдеуін жазып шығады.

Picture 2 3.Оқушылар орындарынан
тұрып денелерін сергітеді.

ІV.Ой толғаныс :12минут

1.Төмендегі айналымдарды жүзеге асыр.

Метан—ацетилен---бензол---хлорбензол

Бензол---гексахлоран


2.«ББҮ»әдісі.

Берілген тапсырмаларын орындайды.

V.Бағалау :3минут

ҚБ. Басбармақ арқылы бағалау.


VІ.Үйге тапсырма :1минут

Оқушыларға үйге тапсырма береді.§2.14

Оқушылар берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.

VІІ.Кері байланыс парағы:1минут

2.«БББ»әдісі . Оқушыларға стикерлер

таратылады.



Кері байланыс парағын толтырады.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ