№ 29 сабақ. Сабақтың тақырыбы: Графикалық жұмыс № 6 берілген екі көрініс бойынша үшінші көрінісін тұрғызу | Мектеп: «Ұлықбек атындағы жалпы орта мектеп» |
Күні: |
|
| Мұғалімнің аты-жөні: Шарифжан Нурметов. |
Сынып: 9
| « А » | « Б » | Қатысқан оқушылар саны: | « А » сынып |
|
|
|
| Қатыспаған оқушылар саны: | « Б » сынып |
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Екі көрініс арқылы үшінші көріністі тұрғызу білімдерін жаттығулар арқылы жетілдіру, кеңістік туралы ұғымын кеңейтіп, қызығушылықтарын арттыру, оқушыларды тиянақтылыққа, ойларын қолдана білуге тәрбиелеу.берілгеннәрсенің екі проекциясы арқылы үшінші проекцияларын орындау арқылы білімдері бекітіледі. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Берілген екі көрініс бойынша үшінші көрінісін сызбада ажыратады және олардың сызбасын орындай алады. |
| Оқушылардың басым бөлігі:Өз бетінше жұмыс жасайды, мәліметтерді түсінеді және болжайды |
| Кейбір оқушылар:Тақырыпқа байланысты зерттеу жұмысын жүргізеді .мағынасын ажыратады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Өз ойын нақты айта алады. Олардың ерекшеліктерін ажырата алады.Берілген тапсырманы ізденіспен тиянақты орындайды; |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестер. Модель (фр. modele, лат. modulus – өлшем) – белгілі бір зерттелетін нысанның ой түсінігі арқылы немесе материалдық түрде жасалған шартты үлгісі (бейнесі, сұлбасы, сипаттамасы, т.б.). Модель мен түп нұсқаны бір-бірінен абсолютті түрде айыруға.. |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:Талқылауға арналған тармақтар: Тақырыпқа байланысты жаттығуларды орындау; |
| Талдауға арналған тармақтар:Модель мен түп нұсқаны бір-бірінен айыруға болама.Жазылым бойыншаМодель, түп нұсқаны |
Алдыңғы білім | Бұл бөлім, алдындағы барлық меңгерілген бөлімдермен байланысты. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу.Құрал-жабдықтарын тексеріп шығу."Ой-бәйге" сұрақтары (үй тапсырмасы бойынша сұрақтар)Өткен материалдағы білімді еске түсіру үшін, диалог арқылы сұрақ- жауап сәтін өткізу «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасы сұралады.Ой қозғау « Жигсо» әдісі бойынша жаңа сабаққа дайындық жасау әрекеттері,Мағынаны ашу: «Спираль» әдісі Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіруде дайын материалдар тарату Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру.Өз ойларын, пікірлерін ашық айту | Cызу аспаптары мен жабдықтары А4 пішіміндегі қағаз, қарындаштар, сызғыш, өшіргіш, шеңберсызар және тағы басқа. |
Сабақтың ортасы
| Жаңа сабақты түсіндіру және қосымша деректер қолдану.Практиқалық жұмыс. Берілген екі проекциасы арқылы үшінші проекциасын табу.оқушыларға эскизді қалай орындау керектігін түсіндіру. Бірінші проекцияларды жіңішке сызықтармен сызып шығады. Берілген екі көрініс бойынша үшінші көрінісін тұрғызуға байланысты өзгерістер енгізіңіз. | кеспе қағаздар. |
Сабақтың соңы
| Оқушыларға келесі сұрақтарды қоюға боладыСаған не оңай болды?Қолыңнан не жақсы келді?Не қиын болды? Неге олай ойлайсың?Сабақты бекіту. «Бес саусақ» әдісі.Үйге тапсырма. екі көрініс бойынша үшінші көрінісін тұрғызуБағалау.Рефлексия. Кері байланыс (Оқушылар сабақтан алған өз әсерін, берілген екі көрініс бойынша үшінші көрінісін тұрғызуын жазып іледі )Жетістік баспалдағына шығу.
| |
Қосымша ақпарат |
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Үлестірмелі карточка. |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | 1.сұрақ қою арқылы;2.бақылау арқылы;3.бағалау критерийі арқылы; |
Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТҚұндылықтарменбайланыс | Геометрия, бейнелеу өнері, математика, орыс тілі, ағылшын тілі пәндерімен байланысТехникалық талаптар сақталады;15 мин артық АКҚ пайдаланылмайды; |
Рефлексия9 «А» | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)1:2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2:Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?1: 2: |
Рефлексия9 «Б» | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)1:2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2:Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?1: 2: |