"Берілген сипаттары бар элементтерді іздеу" 9 сынып информатика

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Берілген сипаттары бар элементтерді іздеу" 9 сынып информатика

Материал туралы қысқаша түсінік
"Берілген сипаттары бар элементтерді іздеу" 9 сынып информатика пәнінен ашық сабаққа арналған қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтың аты-жөні

Далибаев Қ.Ж.

Күні

7.02.2022ж

Сынып 9

Қатысушылар саны

10

Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Белгіленген сипаттары бар элементті іздеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.3.3.1- бірөлшемді массивтерді пайдаланып Python

программалау тілінде программаларды жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Массив элементтерін қасиеттері бойынша іздеуді анықтау;

Көптеген оқушылар:

Python программалау тілінде массивтен қасиеттері бойынша

деректерді іздеу;

Кейбір оқушылар:

Берілген қасиеттері бойынша массив элементтерін іздеу

жобасын қолданудың қажеттілігін тұжырымдау.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3. Тақ сандар мен жұп сандар арқылы 2 топқа бөлу

4. БҮҮ стратегиясын пайдалану

5. Үй тапсырмасын тексеру

  • Массив дегеніміз не?

  • Массивтер неше өлшемді болады?

  • Тізім дегеніміз не?

  • Python программалау тілінің ерекшелігі қандай?

  • Тізім атауы не үшін қолданылады?

  • Тізім аналогы неболып табылады?

  • Тізімде әдістер не үшін қолданылады?


Қалыптастырушы бағалау:

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.




















Әр жауаптан кейін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалау


Компьютер, экран

Quizizz платформасы

Сабақтың ортасы

Компьютермен жұмыс.

Python-да арифметикалық өрнектерді орындау ережелері:

  • Өрнекте жақша болған жағдайда жақша ішіндегі амал бірінші орындалады.

  • Егер өрнекте бірнеше жақша болса, онда амалдарды орындау ішкі жақшадан басталады

1 тапсырма:

Питон бағдарламасына сандарды және программа кодын енгізіп нәтижесін шығару:


Дискриптор:

  • Python бағдарламасын іске қосады.

  • Python бағдарламасында прорамма кодын енгізеді

  • Нәтижесін шығарады.



342+128+596*646/18*689-10000/3000

Жауабы. 14738023.555555554



8947+20689-9448+501/289

Жауабы. 20189.73356401384



100+1100-3*5000/38+486-900

Ж. 391.2631578947369



2 тапсырма:

а) a=2

if a<5:

a=a+15

print (a)




б) print (‘input a’)

a=input ()

print (‘input b’)

b=input ()

if a==b:

print (‘a is equal to b’,a,’*’,b)



с) for a in range (1,11):

print (a, “x 4 = ”, a * 4)



д) тапсырма: For циклі көмегімен 1-ден n-ге дейінгі сандар тізбегінен тек тақ сандар мен жұп сандарды табады.

n = int (input (‘n = “))

for j in range (1, n, 2):

print (j, end = ‘ ‘)





Мұғалімді тыңдайды








Компьютерде жұмыс жасайды

























































































































Сабақтың соңы

1. Python программалау тілінде масиивтің жазылуы

а) arr *

в) array

с) aray

д) arry

2. INTEGER операторы қандай типке жатады?

а) нақты

в) бүтін *

с) логикалық

д) мәтіндік тәрізді тип

3) Python программалау тілінде экранға тізімдерді шығару қалай жүзеге асырылады?

а) print(arr)

в) len(arr) *

с) real

д) bollean

4) ARRAY операторы қандай типке жатады?

а) жазбалар

в) файл

с) массив *

д) жиындар

5) Массив барлық жұп элементтерінің қосындысы

а) S1*

в) S2

с) B6

д) E8


Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

Өзіңе таныс күнделікті қолданыста кездесетін

мысалдардың арасынан массив элементтерін

іздеу қызметіне 1 қарапайым және 1 визуалды

жобаға тапсырма құрастыр. Құрастырған

тапсырмаларыңның шешу жолын жаз.

























Shape3 Shape2 Shape1

3

2

1









Shape12 Shape11 Shape10 Shape9 Shape8 Shape7 Shape6 Shape5 Shape4

12

11

10

9

8

7

6

5

4



















































БҮҮ стратегиясы

Білемін

Үйрендім

Үйренгім келеді
























БҮҮ стратегиясы

Білемін

Үйрендім

Үйренгім келеді






















1 тапсырма

А деңгейі













Б деңгейі









С деңгейі







Д деңгейі

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.02.2022
1255
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі