|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Бесік жыры. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу 2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Халық ауыз әдебиеті түрлерімен танысады. Бесік жырын үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Төрт құбылыс» Балалар шеңбермен тұрады. Жүргізуші: «Су», - десе қолдарын алдына созады, «ауа» десе жоғары көтереді, «от» дегенде екі қолын айналдырады, «жер» дегенде қолдарын түсіреді. Кім шатасса, ойыннан шығады. Үй тапсырмасын сұрау 6-тапсырма Мәтін соңындағы атасының сөзін оқы. Байғазы сөзіне анықтама жаз.
Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Саған халық ауыз әдебиетінің қай түрі таныс.
2-тапсырма Тыңдалым және оқылым. ФС тапсырма Жырды тыңда. Мәнерлеп,тізбектей оқиды. Сөздік жұмыс Байғұтан-иттің аты ЕБҚ Анаң қандай бесік жырын айтады?
ЕҚБ Бесік жырын әуенімен бірге айтып көр.Анаңнан,әжеңнен естігеніңді айтуға тырыс Жұптық жұмыс 3-тапсырма Теріп жаз Анасы өлеңде сәбиге қандай жақсы сөздер арнаған?
Білгенің жөн
Сергіту сәті. Жазира Байырбекованың «Бесік жыры» әнін әуенге қосылып айтады 4-тапсырма Төмендегі сөз тіркестерінің мағынасын түсініп есіңде сақта. Бесікке салады,бесікке бөлейді,бесікті тербетеді. Бала туылғанда «бесікке салу» дәстүрін жасайды. Ең алғаш бесікке сәбиді жасы үлкен,өсіп-өнген әжеге жасатады. Бесікке бөлеу-күнделікті сәбидің анасы бесікке бөлейді. Бесікте жатқан сәбидің ұйқысы тыныш,таза болады. Бесікті тербетеді-сәбиді ұйықтағанша бесік жырын айтып,бесікте тербетеді 5-тапсырма Сызбаны толтыр Халық ауыз әдебиетінің түрлерін ата. Бесік жыры,мақал мәтел,аңыз,ертегі,батырлар жыры,т.б. Үй тапсырмасы 6-тапсырма Бесік жырынан ұнаған шумақтарыңды жаттап ал.
ҚЖ: Бесік сөзіне бес жолды өлең құра Бесік Ағаш, жаңа, Тербеледі, ұйықтатады, бөлейді. Бесік - ата-баба мұрасы. Төсек.
|
Ойын ойнайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Өз білетінімен бөліседі
Жаңа ұғыммен танысады
Өлеңді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Суретпен жұмыс жасайды
Бесік жырын айтады
Жаңа сөздермен танысады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Байғазы сөзіне анықтама жазады-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Өз ойын білдіреді-1б
Дескриптор Бесік жырын түсініп,тізбектей, мәнермен оқиды -1б
Жарайсың!
Дескриптор: Анасы өлеңде сәбиге қандай жақсы сөздер арнағанын теріп жазып алады-1б
Дескриптор: Сөз тіркестерінің мағынасын түсініп алады-1б
Дескриптор: Халық ауыз әдебиетінің түрлерін атайды-1б
Дескриптор: Бесік жырынан ұнаған шумақтарыңды жаттап алады-1б
Дескриптор: Бесік сөзіне бес жолды өлең құрайды-1б
«Білім заряды»әдісі
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Акутенова Шынар БакытжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Бесік жыры 2-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Бесік жыры 2-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары материалдары ішінде дайын, Алматыкітап баспасы бойынша
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















