|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бесік жыры. Тіркес екпіні. Ой екпіні |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.4.1 -мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 6.4.2.1 - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
||||||
|
|
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. |
Мұғалімнің кері байланысы |
|
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту 1-тапсырма. «Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі |
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. 1.Бесік жыры қай кезде айтылады? 2.Бесік жыры қай кезде айтылады? |
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты бекіту |
2-тапсырма «Бірге тыңдаймыз» әдісі 2а-тапсырма. ЖЖ 2а-тапсырма. ТЖ Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар «Кластер» әдісі Грамматикалық тақырып: Ой екпіні. Тіркес екпіні. «Тыңдайтын үштік» әдісі 4-тапсырма. «Түртіп алу» әдісі Ж |
Үнтаспадан 5-аудиомәтінді тыңдау Тақырыбы: «Зеренің әлдиі» Сұрақтарға жауап бер және жауаптарға сұрақ құрастырыңдар. 1.Абай тұратын үйдің іші қалай суреттеледі? 2.Абай неге әжесімен оңаша қалуды ұнатады? 3.Жыр айтып отырған әжесінің келбетінен Абай нені аңғарады? Оқушылар «Мәтін не туралы?» деген сұраққа топтастыру жасау арқылы жауап береді Оқушылар ережелерді оқып, 3 адамнан тұратын шағын топ іщінде талқылайды. Берілген тіркестерді дауыстап оқып, айтылуына назар аударыңдар Мұғалім оқыған сөйлемдер ішінен тіркес екпіні түсетін сөздерджі теріп жазады. 1.Той үстінде танымал жұлдыздар ән салды. 2. Асқар көк ала итті босатып қоя берді. 3.Жаңа фильм тұсаукесеріне біздің мектептен қырық шақты оқушы барды. 4.Арай қас пен көздің арасында үйге кеп қалды. 5. Ертең сағат 11-де ата-аналар жиналысы болады. |
Дескриптор; - жетекші сұрақтарға жауап береді. -дайын жауаптарға сұрақтар құрастырады; Дескриптор: -негізгі ойды анықтайды Дескриптор: Тіркес және ой екпіні сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану
|
|
|||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Гүлдер» арқылы сабақты қорытындылайды. Үйге: 5-тапсырма, 32-бет |
Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үлестіріледі, олар сабақ қорытындысы бойынша жасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Ең үлкен гүл шоғы кімде болар екен? |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бесік жыры. Тіркес екпіні. Ой екпіні
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бесік жыры. Тіркес екпіні. Ой екпіні |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.4.1 -мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 6.4.2.1 - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
||||||
|
|
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. |
Мұғалімнің кері байланысы |
|
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту 1-тапсырма. «Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі |
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. 1.Бесік жыры қай кезде айтылады? 2.Бесік жыры қай кезде айтылады? |
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты бекіту |
2-тапсырма «Бірге тыңдаймыз» әдісі 2а-тапсырма. ЖЖ 2а-тапсырма. ТЖ Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар «Кластер» әдісі Грамматикалық тақырып: Ой екпіні. Тіркес екпіні. «Тыңдайтын үштік» әдісі 4-тапсырма. «Түртіп алу» әдісі Ж |
Үнтаспадан 5-аудиомәтінді тыңдау Тақырыбы: «Зеренің әлдиі» Сұрақтарға жауап бер және жауаптарға сұрақ құрастырыңдар. 1.Абай тұратын үйдің іші қалай суреттеледі? 2.Абай неге әжесімен оңаша қалуды ұнатады? 3.Жыр айтып отырған әжесінің келбетінен Абай нені аңғарады? Оқушылар «Мәтін не туралы?» деген сұраққа топтастыру жасау арқылы жауап береді Оқушылар ережелерді оқып, 3 адамнан тұратын шағын топ іщінде талқылайды. Берілген тіркестерді дауыстап оқып, айтылуына назар аударыңдар Мұғалім оқыған сөйлемдер ішінен тіркес екпіні түсетін сөздерджі теріп жазады. 1.Той үстінде танымал жұлдыздар ән салды. 2. Асқар көк ала итті босатып қоя берді. 3.Жаңа фильм тұсаукесеріне біздің мектептен қырық шақты оқушы барды. 4.Арай қас пен көздің арасында үйге кеп қалды. 5. Ертең сағат 11-де ата-аналар жиналысы болады. |
Дескриптор; - жетекші сұрақтарға жауап береді. -дайын жауаптарға сұрақтар құрастырады; Дескриптор: -негізгі ойды анықтайды Дескриптор: Тіркес және ой екпіні сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану
|
|
|||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Гүлдер» арқылы сабақты қорытындылайды. Үйге: 5-тапсырма, 32-бет |
Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үлестіріледі, олар сабақ қорытындысы бойынша жасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Ең үлкен гүл шоғы кімде болар екен? |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













