|
|
Қазақстан Республикасының білім және ғылым минситрлігі №10 жалпы білім беретін мектебі |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2- бөлім Киім.Сән. Талғам |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Кульмагамбетова Гульжазира Сериккалиевна |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
8-10 |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бесікке салу |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 2. 1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама) көтерілген мәселені түсіндіру;
5. 3. 5. 1 оқылым және
тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып,
жинақы мәтін
жазу.
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама) көтерілген мәселені түсіндіреді;
-оқылым және тыңдалым
материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы
мәтін жазады; |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және патриотизм: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеп, сабаққа назарын аудару. Үй тапсырмасын сұрау
Ой қозғау
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ ЖИ 1,2,3 топқа бөлу. |
Назарларын сабаққа аударады, сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау Мадақтау 1-10 балл . |
Оқулық Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар. Мәтіндегі тірек сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар.
5-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқылым мәтініндегі «Бесік жырында» балаға айтылатын тілек сөздерді «Тұжырымдамалық кестеге» жазыңдар. Батыр, шебер, шешен болу үшін не істеу керек?
Туыстық атаулар: Топтық жұмыс. Әр топ тыңдалым мәтініне сүйене отырып, берілген сұрақтар арқылы жинақы мәтіннің мазмұнын жоспарлайды, жазады. Сұрақтар: 1. Бұл дәстүр қалай аталады? 2. Кімдер қатысады? 3. Рәсімнің мақсаты неде? 4. Бесікке салу кезінде не айтылады немесе не тілінеді? 5. Бұл дәстүрдің қазіргі өмірдегі маңызы қандай? ЕББҚ тапсырмасы Мәтінге қарап, сөйлемді толықтыр. Шілдехана - .... Бесік- |
Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Мәтіндегі тірек сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Оқылым мәтініндегі «Бесік жырында» балаға айтылатын тілек сөздерді «Тұжырымдамалық кестеге» жазады. Батыр, шебер, шешен болу үшін не істеу керектігін нақтылайды
|
Дескриптор: ✔ Мәтінді түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты ажыратады; ✔ Мәтіндегі тірек сөздерді дұрыс анықтайды; ✔ Әрбір тірек сөзге дыбыстық талдау жасайды (дыбыс саны, буын саны, дауысты/дауыссыз дыбыстар түрі); ✔ Сауатты, нақты, жүйелі жауап береді. Дескриптор: ✔ Мәтіндегі тілек сөздерді дұрыс табады; ✔ Қасиеттер мен қажетті әрекеттерді логикалық байланыстырады; ✔ Кестені толық, жүйелі толтырады; ✔ Жауаптарын нақты мысалмен дәлелдейді. Дескриптор: ✔Тыңдалымнан туыстық атауларды дұрыс анықтайды; ✔Мәтін мазмұнын нақты жоспарлайды; ✔Сұрақтарға сүйеніп, жинақы мәтін құрастырады; ✔Мәтінде байланыс пен логика сақталады; ✔Орфографиялық, пунктуациялық нормаларды сақтайды. -мәтінге қарап, сөйлемді толықтырады. |
Оқулық Жұмыс дәптері Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
Кері байланыс береді |
Ауызша мадақтау |
слайд |
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бесікке салу. 5 сынып қазақ тілі ҚМЖ
Бесікке салу. 5 сынып қазақ тілі ҚМЖ
|
|
Қазақстан Республикасының білім және ғылым минситрлігі №10 жалпы білім беретін мектебі |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2- бөлім Киім.Сән. Талғам |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Кульмагамбетова Гульжазира Сериккалиевна |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
8-10 |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бесікке салу |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 2. 1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама) көтерілген мәселені түсіндіру;
5. 3. 5. 1 оқылым және
тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып,
жинақы мәтін
жазу.
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (ән мәтіні, хабарлама) көтерілген мәселені түсіндіреді;
-оқылым және тыңдалым
материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы
мәтін жазады; |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және патриотизм: орындалатын тапсырмалар арқылы өскелең ұрпақты отанын құрметтеуге, патриоттыққа тәрбиелеу. Апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеп, сабаққа назарын аудару. Үй тапсырмасын сұрау
Ой қозғау
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ ЖИ 1,2,3 топқа бөлу. |
Назарларын сабаққа аударады, сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау Мадақтау 1-10 балл . |
Оқулық Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар. Мәтіндегі тірек сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар.
5-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқылым мәтініндегі «Бесік жырында» балаға айтылатын тілек сөздерді «Тұжырымдамалық кестеге» жазыңдар. Батыр, шебер, шешен болу үшін не істеу керек?
Туыстық атаулар: Топтық жұмыс. Әр топ тыңдалым мәтініне сүйене отырып, берілген сұрақтар арқылы жинақы мәтіннің мазмұнын жоспарлайды, жазады. Сұрақтар: 1. Бұл дәстүр қалай аталады? 2. Кімдер қатысады? 3. Рәсімнің мақсаты неде? 4. Бесікке салу кезінде не айтылады немесе не тілінеді? 5. Бұл дәстүрдің қазіргі өмірдегі маңызы қандай? ЕББҚ тапсырмасы Мәтінге қарап, сөйлемді толықтыр. Шілдехана - .... Бесік- |
Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Мәтіндегі тірек сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Оқылым мәтініндегі «Бесік жырында» балаға айтылатын тілек сөздерді «Тұжырымдамалық кестеге» жазады. Батыр, шебер, шешен болу үшін не істеу керектігін нақтылайды
|
Дескриптор: ✔ Мәтінді түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты ажыратады; ✔ Мәтіндегі тірек сөздерді дұрыс анықтайды; ✔ Әрбір тірек сөзге дыбыстық талдау жасайды (дыбыс саны, буын саны, дауысты/дауыссыз дыбыстар түрі); ✔ Сауатты, нақты, жүйелі жауап береді. Дескриптор: ✔ Мәтіндегі тілек сөздерді дұрыс табады; ✔ Қасиеттер мен қажетті әрекеттерді логикалық байланыстырады; ✔ Кестені толық, жүйелі толтырады; ✔ Жауаптарын нақты мысалмен дәлелдейді. Дескриптор: ✔Тыңдалымнан туыстық атауларды дұрыс анықтайды; ✔Мәтін мазмұнын нақты жоспарлайды; ✔Сұрақтарға сүйеніп, жинақы мәтін құрастырады; ✔Мәтінде байланыс пен логика сақталады; ✔Орфографиялық, пунктуациялық нормаларды сақтайды. -мәтінге қарап, сөйлемді толықтырады. |
Оқулық Жұмыс дәптері Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
Кері байланыс береді |
Ауызша мадақтау |
слайд |
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















