Бекітемін
№ жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы
Қысқа мерзімді жоспар
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||
|
Бөлім: |
5.3.Сақтар |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Археологиялық ескерткіштерді сипаттайды. Ескерткіштерді сипаттай отырып, әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қаңтар – заң және тәртіп айы |
||||||
|
Апта дәйексөзі: |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу (тарихшылар, археологтар, тілшілер) Өткен білімді тексеру.
Миға шабуыл
Оқушылардың жауаптары арқылы сабақтың тақырыбына шығу, оқу мақсаттарын, сабақ мақсаттарын хабарлау. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, суреттер бойынша ребустарды шешеді, өз ойларын ортаға салады |
|
https://learningapps.org/display?v=p8p4wkox224
|
|||
|
Жаңа білім |
Тақырыпқа шолу. Тірек сөздер: әлеуметтік теңсіздік, қорған,
1-тапсырма.Топтық жұмыс. Археологтар тобы: Аяқталмаған сөйлем. Оқулық мәтінімен танысып, сақтардың қорғандарына жасалған сипаттаманы толықтырыңыз.
Тарихшылар тобы: Оқулық мәтінімен танысып, сақ қоғамындағы әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіріңіз. Кестені толтырыңыз.
Тілшілер тобы:
Мәтінмен танысып, тірек сөздерді қолдана отырып, сақтарда обалар көлемінің әр түрлі болуының себептері туралы шағын мақала әзірлеңіз. Тірек сөздер:әлеуметтік теңсіздік, қорған, патша 2-тапсырма.Жұптық жұмыс. Educaplay.com платформасы арқылы пазлдарды сәйкестендіріп, сақтардың неге патшаларға алып қорғандар тұрғызғандарын түсіндіріңіз.
|
Дескриптор, 6 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -сөйлемді толықтырады -сақ қорғандарын сипаттайды
Дескриптор, 6 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -сақ қоғамындағы әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді
Дескриптор, 6 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -тірек сөздерді пайдаланып, мақала жазады -обалар көлемінің әр түрлілігінің кемінде үш себебін көрсетеді
Дескриптор 4 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -ақпараттарды сәйкестендіреді |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор бойынша
Өзін өзі бағалау
Өзара бағалау |
Презентация слайдтары
Таратпа қағаздар
https://www.educaplay.com/learning-resources/21903813-1.html
Ежелгі Қазақстан тарихы, оқулық |
|||
|
Бекіту
|
«Сөздер банкісі» Сөздер банкісіндегі сөздер ішінен «Неліктен Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары деп аталады» деген зерттеу сұрағына байланысты сөздерді екінші шеңберге көшіріп жазыңыздар.
Патша қорғандары, патшаға табыну, отқа табыну, көшпелілер, алып оба тұрғызу, әлеуметтік теңсіздік, құдіретті билеуші, андронов мәдениеті, аң стилі, Геродот, киіз үй, саятшылық
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Дескриптор бойынша |
Ақпараттық карточка |
|||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бесшатыр және Шілікті патша қорғандары
Бесшатыр және Шілікті патша қорғандары
Бекітемін
№ жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы
Қысқа мерзімді жоспар
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||
|
Бөлім: |
5.3.Сақтар |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Археологиялық ескерткіштерді сипаттайды. Ескерткіштерді сипаттай отырып, әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қаңтар – заң және тәртіп айы |
||||||
|
Апта дәйексөзі: |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу (тарихшылар, археологтар, тілшілер) Өткен білімді тексеру.
Миға шабуыл
Оқушылардың жауаптары арқылы сабақтың тақырыбына шығу, оқу мақсаттарын, сабақ мақсаттарын хабарлау. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, суреттер бойынша ребустарды шешеді, өз ойларын ортаға салады |
|
https://learningapps.org/display?v=p8p4wkox224
|
|||
|
Жаңа білім |
Тақырыпқа шолу. Тірек сөздер: әлеуметтік теңсіздік, қорған,
1-тапсырма.Топтық жұмыс. Археологтар тобы: Аяқталмаған сөйлем. Оқулық мәтінімен танысып, сақтардың қорғандарына жасалған сипаттаманы толықтырыңыз.
Тарихшылар тобы: Оқулық мәтінімен танысып, сақ қоғамындағы әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіріңіз. Кестені толтырыңыз.
Тілшілер тобы:
Мәтінмен танысып, тірек сөздерді қолдана отырып, сақтарда обалар көлемінің әр түрлі болуының себептері туралы шағын мақала әзірлеңіз. Тірек сөздер:әлеуметтік теңсіздік, қорған, патша 2-тапсырма.Жұптық жұмыс. Educaplay.com платформасы арқылы пазлдарды сәйкестендіріп, сақтардың неге патшаларға алып қорғандар тұрғызғандарын түсіндіріңіз.
|
Дескриптор, 6 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -сөйлемді толықтырады -сақ қорғандарын сипаттайды
Дескриптор, 6 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -сақ қоғамындағы әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді
Дескриптор, 6 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -тірек сөздерді пайдаланып, мақала жазады -обалар көлемінің әр түрлілігінің кемінде үш себебін көрсетеді
Дескриптор 4 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -ақпараттарды сәйкестендіреді |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор бойынша
Өзін өзі бағалау
Өзара бағалау |
Презентация слайдтары
Таратпа қағаздар
https://www.educaplay.com/learning-resources/21903813-1.html
Ежелгі Қазақстан тарихы, оқулық |
|||
|
Бекіту
|
«Сөздер банкісі» Сөздер банкісіндегі сөздер ішінен «Неліктен Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары деп аталады» деген зерттеу сұрағына байланысты сөздерді екінші шеңберге көшіріп жазыңыздар.
Патша қорғандары, патшаға табыну, отқа табыну, көшпелілер, алып оба тұрғызу, әлеуметтік теңсіздік, құдіретті билеуші, андронов мәдениеті, аң стилі, Геродот, киіз үй, саятшылық
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Дескриптор бойынша |
Ақпараттық карточка |
|||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||
шағым қалдыра аласыз



















