|
Бөлім 5.2. |
Ежелгі көшпелілер өмірі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
12.01.25 |
|
Сынып: 5 «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақстан тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§22. Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Біртұтас тәрбие бағыты |
Ұлттық мүдде:Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап:жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят:Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын орындайды |
КБ 6 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер Слайд |
|||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: https://www.youtube.com/watch?v=CleveCGn5pk
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар бейнероликтен тыңдаған мәліметтер бойынша жауап береді. |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
АКТ Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі.
Мәтін арқылы жұппен жұмыс. Апта дәйексөзі «Тәртіп-тәрбие бастауы» мағынасын түсіндіріп, оқушыларды тәртіппен тапсырманы орындауға, өзгелердің құқығын құрметтеуге шақыру. Оқушылар маусымдық жайылымның ерекшеліктерін кестеге толтырады, сурет салады.
Дескриптор:
|
Оқушылар негізгі мәліметті жазады.
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды.
|
КБ «Сұрақ-жуап»
ҚБ « Жұппен жұмыста оңай болған, қиын болған не?»
|
Оқулық, кесте
Таратпа мәтін, слайд |
|||||||||||||||
|
|
Картамен жұмыс. Бесшатыр және Шіліктінің табылған аумақтарын кескін картаға белгіле.
Дескриптор:
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. |
КБ «Ең үздік жауап» |
АКТ Слайд Кескін карта |
|||||||||||||||
|
Бекіту
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. «Сәйкестендіру» тесті
Бағалау. Үйге тапсырма беру. §22. Мазмұндау. Рефлексия. «Табыс сатысы» |
Бекіту тапсырмасын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер АКТ
күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бесшатыр және Шілікті патша қорғандары
Бесшатыр және Шілікті патша қорғандары
|
Бөлім 5.2. |
Ежелгі көшпелілер өмірі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
12.01.25 |
|
Сынып: 5 «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Қазақстан тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§22. Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары. Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Біртұтас тәрбие бағыты |
Ұлттық мүдде:Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап:жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят:Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Сұрақ-жауап» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын орындайды |
КБ 6 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер Слайд |
|||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: https://www.youtube.com/watch?v=CleveCGn5pk
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар бейнероликтен тыңдаған мәліметтер бойынша жауап береді. |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
АКТ Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі.
Мәтін арқылы жұппен жұмыс. Апта дәйексөзі «Тәртіп-тәрбие бастауы» мағынасын түсіндіріп, оқушыларды тәртіппен тапсырманы орындауға, өзгелердің құқығын құрметтеуге шақыру. Оқушылар маусымдық жайылымның ерекшеліктерін кестеге толтырады, сурет салады.
Дескриптор:
|
Оқушылар негізгі мәліметті жазады.
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды.
|
КБ «Сұрақ-жуап»
ҚБ « Жұппен жұмыста оңай болған, қиын болған не?»
|
Оқулық, кесте
Таратпа мәтін, слайд |
|||||||||||||||
|
|
Картамен жұмыс. Бесшатыр және Шіліктінің табылған аумақтарын кескін картаға белгіле.
Дескриптор:
|
Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. |
КБ «Ең үздік жауап» |
АКТ Слайд Кескін карта |
|||||||||||||||
|
Бекіту
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. «Сәйкестендіру» тесті
Бағалау. Үйге тапсырма беру. §22. Мазмұндау. Рефлексия. «Табыс сатысы» |
Бекіту тапсырмасын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер АКТ
күнделік |
шағым қалдыра аласыз















