Бекітемін: М. К. Жайгалиева
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
«Заттардың тасымалдануы» |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базарбай Т.С. |
|
|
Күн: 14.11.2024 |
Сыныбы : 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының диффузия жылдамдығына әсері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.1-беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының мәнін есептеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының мәнін есептейді. |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен амандасады, сыныпты түгендейді. «Менен бір мотивациялық сөз» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнату үшін мұғалім мотивациялық сөздер жазылған карточкаларды оқушыларға таратады, оқытады. б) «Flippity» онлайн платформасы бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Мұғаліммен амандасады, сынып түгенделеді. Оқушылар «Менен бір мотивациялық сөз» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады. «Flippity» онлайн платформасы бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Интерактивті тақта, ноутбук, «Flippity» онлайн платформасы |
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы.
б) «Ерекше сурет» тәсілі арқылы тақырыпты анықтайды. Қай ет тез піседі? Айырмашылығы неде?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Презента ция |
|
а |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. ІІІ Топтық жұмыс.Chat GPT ЖИ арқылы топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ. «Шардың беттік ауданы», «Эллипстің көлемге қатынасы» 2-топ. «Беттік ауданды есептеу», «Диффузия жолы» |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен оқулықтағы ақпаратты талдап, түсіндіреді. |
Дескриптор: - шардың беттік ауданын сипаттайды – 4 балл; -эллипстің көлемге қатынасын түсіндіреді – 4 балл; -жанды / жансыз денелердің беттік ауданын есептейді – 4 балл; -жанды/ жансыз - жанды/ жансыз денелердің диффузия жолын атайды – 4 балл; |
А4 парағы Маркер флипчарт
|
|
15мин |
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы ҚМЖ қосымшасында орналасқан. |
Білім алушылар ҚБ тапсырмаларын орындайды. Ой қозғау жүзеге асады. |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасының дескрипторы ҚМЖ қосымшасында орналасқан. |
Интерактивті панель, презентация Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «4 себеп» әдісі арқылы. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация
1.Мен түсіндім, себебі ... 2.Мен түсінбедім, себебі ... 3.Мен қолдана аламын, себебі ... 4.Маған тиімді болмады, себебі .../ұсыныс…….. |
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 24-25 оку Сабақты қорытындылап, оқушыларды бағалайды. |
Дәптерлеріне үй тапсырмасын жазып алады. Мұғаліммен қоштасады. |
|
Жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының диффузия жылдамдығына әсері
Беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының диффузия жылдамдығына әсері
Бекітемін: М. К. Жайгалиева
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
«Заттардың тасымалдануы» |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базарбай Т.С. |
|
|
Күн: 14.11.2024 |
Сыныбы : 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының диффузия жылдамдығына әсері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.1-беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының мәнін есептеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Беттік аудан мөлшерінің көлемге қатынасының мәнін есептейді. |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен амандасады, сыныпты түгендейді. «Менен бір мотивациялық сөз» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнату үшін мұғалім мотивациялық сөздер жазылған карточкаларды оқушыларға таратады, оқытады. б) «Flippity» онлайн платформасы бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Мұғаліммен амандасады, сынып түгенделеді. Оқушылар «Менен бір мотивациялық сөз» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады. «Flippity» онлайн платформасы бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Интерактивті тақта, ноутбук, «Flippity» онлайн платформасы |
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы.
б) «Ерекше сурет» тәсілі арқылы тақырыпты анықтайды. Қай ет тез піседі? Айырмашылығы неде?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Презента ция |
|
а |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. ІІІ Топтық жұмыс.Chat GPT ЖИ арқылы топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ. «Шардың беттік ауданы», «Эллипстің көлемге қатынасы» 2-топ. «Беттік ауданды есептеу», «Диффузия жолы» |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен оқулықтағы ақпаратты талдап, түсіндіреді. |
Дескриптор: - шардың беттік ауданын сипаттайды – 4 балл; -эллипстің көлемге қатынасын түсіндіреді – 4 балл; -жанды / жансыз денелердің беттік ауданын есептейді – 4 балл; -жанды/ жансыз - жанды/ жансыз денелердің диффузия жолын атайды – 4 балл; |
А4 парағы Маркер флипчарт
|
|
15мин |
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы ҚМЖ қосымшасында орналасқан. |
Білім алушылар ҚБ тапсырмаларын орындайды. Ой қозғау жүзеге асады. |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасының дескрипторы ҚМЖ қосымшасында орналасқан. |
Интерактивті панель, презентация Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «4 себеп» әдісі арқылы. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация
1.Мен түсіндім, себебі ... 2.Мен түсінбедім, себебі ... 3.Мен қолдана аламын, себебі ... 4.Маған тиімді болмады, себебі .../ұсыныс…….. |
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 24-25 оку Сабақты қорытындылап, оқушыларды бағалайды. |
Дәптерлеріне үй тапсырмасын жазып алады. Мұғаліммен қоштасады. |
|
Жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз














