Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
29.04.2022 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:18 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Асқар Тоқмағамбетов. Бидай мен қаңбақ. (Мысал) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
. мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтай алады кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттап,мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалай алады кейіпкерге ұқсайтын таныстарына өз ақылын айта алады. |
|
|
Ойлау дағдысы |
Түсіну Бағалау |
|
|
Бағалау критерийлері |
мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Көңіл күйлерің
қалай? Оқушыларды суреттер арқылы үш топқа біріктіру Дәнді дақылдар-Бидай Шөп тектестер-қаңбақ Жазушылар -автор Балалар сендер егістікке барып көргенсіңдер ма? Қандай егістікті білесіңдер? Оқу материалын жариялау «Жұмбақ» әдісі арқылы мәтіннің тақырыбын ашу 1)Ұзын мұртты сарылар, Қойнында наны бар.(бидай). 2) Шеңбер жасап өседі, Желмен бірге көшеді.(қаңбақ) - Бұлар жайлы не білесіңдер? - Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Бидай мен қаңбақ» деп аталады |
Көңіл күйлерін білдіреді суреттер арқылы үш топқа бірігеді Жұмбақты шешіп, жаңа тақырыпты ашады. -Бидай мен қаңбақтың ұқсастығы мен айырмашылығын айтады . |
«От шашу» әдісі |
Суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 минут 10 минут |
(Ж) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен жүзеге асырылады. Оқулықпен жұмыс жүреді. А) «Бидай мен Қаңбақ» мысал мәтінін түсініп оқы. Ә) Әр топ өз сөздерін табады Б) Рөлге бөліп оқиды В) Негізгі ойды анықтайды
(Жж) 2-тапсырма «Адасқан сөздер» ойыны арқылы орындалады.Дәптермен жұмыс А) Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді. Ә)Жұмбақтар құрастырады. Ә) Мәтіннің мысалға жататынын дәлелде. Б) Қалай ойлайсың, дұрысын айтқан Бидай ма, әлде Қаңбақ па? . Қорытынды: «Ашық микрафон» әдісі
Дұрысын айтқан Бидай ма Қаңбақ па Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Мысал кейіпкерлеріне ұқсайтын таныстарына өз ақылыңды айт. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. |
- Мәтінді түсініп оқиды. - Автор туралы әңгімелейді. - Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді. -Жұмбақтар құрастырады. - Мәтіннің мысалға жататынын дәлелдейді. -Қайсысының дұрыс айтқанын жазады. |
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Кейіпкерлер мен автордың сөзін табады - Рөлге бөліп оқиды - Мәтіндегі негізгі ойды табады Дескриптор: - Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді. -Жұмбақтар құрастырады. - Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды. - мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды
|
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мысалды мәнерлеп оқу, мазмұндау. В) «Егіс даласында» тақырыбына коллаж құрастыр. |
Сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бидай мен қаңбақ
Бидай мен қаңбақ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
29.04.2022 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:18 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Асқар Тоқмағамбетов. Бидай мен қаңбақ. (Мысал) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
. мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтай алады кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттап,мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалай алады кейіпкерге ұқсайтын таныстарына өз ақылын айта алады. |
|
|
Ойлау дағдысы |
Түсіну Бағалау |
|
|
Бағалау критерийлері |
мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Көңіл күйлерің
қалай? Оқушыларды суреттер арқылы үш топқа біріктіру Дәнді дақылдар-Бидай Шөп тектестер-қаңбақ Жазушылар -автор Балалар сендер егістікке барып көргенсіңдер ма? Қандай егістікті білесіңдер? Оқу материалын жариялау «Жұмбақ» әдісі арқылы мәтіннің тақырыбын ашу 1)Ұзын мұртты сарылар, Қойнында наны бар.(бидай). 2) Шеңбер жасап өседі, Желмен бірге көшеді.(қаңбақ) - Бұлар жайлы не білесіңдер? - Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Бидай мен қаңбақ» деп аталады |
Көңіл күйлерін білдіреді суреттер арқылы үш топқа бірігеді Жұмбақты шешіп, жаңа тақырыпты ашады. -Бидай мен қаңбақтың ұқсастығы мен айырмашылығын айтады . |
«От шашу» әдісі |
Суреттер
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 минут 10 минут |
(Ж) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен жүзеге асырылады. Оқулықпен жұмыс жүреді. А) «Бидай мен Қаңбақ» мысал мәтінін түсініп оқы. Ә) Әр топ өз сөздерін табады Б) Рөлге бөліп оқиды В) Негізгі ойды анықтайды
(Жж) 2-тапсырма «Адасқан сөздер» ойыны арқылы орындалады.Дәптермен жұмыс А) Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді. Ә)Жұмбақтар құрастырады. Ә) Мәтіннің мысалға жататынын дәлелде. Б) Қалай ойлайсың, дұрысын айтқан Бидай ма, әлде Қаңбақ па? . Қорытынды: «Ашық микрафон» әдісі
Дұрысын айтқан Бидай ма Қаңбақ па Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Мысал кейіпкерлеріне ұқсайтын таныстарына өз ақылыңды айт. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. |
- Мәтінді түсініп оқиды. - Автор туралы әңгімелейді. - Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді. -Жұмбақтар құрастырады. - Мәтіннің мысалға жататынын дәлелдейді. -Қайсысының дұрыс айтқанын жазады. |
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Кейіпкерлер мен автордың сөзін табады - Рөлге бөліп оқиды - Мәтіндегі негізгі ойды табады Дескриптор: - Мәтіннен келтірілген үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін белгілейді. -Жұмбақтар құрастырады. - Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды. - мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды
|
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мысалды мәнерлеп оқу, мазмұндау. В) «Егіс даласында» тақырыбына коллаж құрастыр. |
Сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















