|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 Билерше билік айтуға үйренемін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.7.1. Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу және шешендік сөздерді мақамдап айту. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау Үй тапсырмасын тексеру «Мақал-мәтел» сайысы Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау Ой қозғау Сурет жайлы не айта аласыңдар? Тақырыпты болжау
Ф.с. ақпарат Би-көпті көрген, яғни, «көре-көре көсем болған», көнені ғана біліп қоймай, болашаққа да болжам жасай алатын адам. Би айтатын сөзін бірде астарлап, бірде мысқылдап, еттен өткізіп, сүйекке жеткізген. Қажет жерінде қара тасты қақ айырып түсетін от аауызды, орақ тілді шешен болған. Билер мен ел арасындағы қоғамдық мәні зор саяси мәселелерді шешуде хан-сұлтандардың негізгі тірегі, кеңесшісі болған. 1-тапсырма. Біліп ал! Мәтінмен жұмыс Мәтінді тізбектей оқу Есіңде сақта!
2-тапсырма Түсініп оқы. Үш бидің шешендік сөздері Тізбектей оқу Рөлге бөліп оқу «Бес тармақ» әдісі «Билер» 1. Зат есім. (1) 2. Сын есім (2) 3. Етістік (3) 4. Сөйлем ( 4 сөз болу керек) 5. Синоним «Өрмекшінің торы әдісі» әдісі Қазақ елінің атақты билерін атайық? Билерге тән басты қасиеттерді ата. Билердің батырлығы неде? - Билер кімдерге кеңесші болған? - |
Мақалды жатқа айтады. Тақырыпты болжайды. Ақпаратпен танысады. Тізбектей оқиды. Өлеңді тізбектей, рөлге бөліп оқиды. Бес жолды өлең жазады. Шеңберде сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Білім үйі»әдісі Мақалды жатқа айтады.
ҚБ: «Жарайсыңдар» ҚБ: «Жарайсыңдар» ҚБ: «Ду қолшапалақ» Дескриптор: Мәтінді тізбектей, мәнерлеп оқиды; Рөлмен оқиды. Қб «Смарт сағат» Дескриптор: Әр дұрыс қатарға 1 ұпай Қб «Жарайсың!» |
Презентация бейнежазба Оқулық
Жіп бумасы |
|
|
Соңы |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 74-бет, 4-тапсырма |
Хат жазады |
«СМС» әдісі |
постерлер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Билерше билік айтуға үйренемін
Билерше билік айтуға үйренемін
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 Билерше билік айтуға үйренемін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.7.1. Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу және шешендік сөздерді мақамдап айту. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау Үй тапсырмасын тексеру «Мақал-мәтел» сайысы Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау Ой қозғау Сурет жайлы не айта аласыңдар? Тақырыпты болжау
Ф.с. ақпарат Би-көпті көрген, яғни, «көре-көре көсем болған», көнені ғана біліп қоймай, болашаққа да болжам жасай алатын адам. Би айтатын сөзін бірде астарлап, бірде мысқылдап, еттен өткізіп, сүйекке жеткізген. Қажет жерінде қара тасты қақ айырып түсетін от аауызды, орақ тілді шешен болған. Билер мен ел арасындағы қоғамдық мәні зор саяси мәселелерді шешуде хан-сұлтандардың негізгі тірегі, кеңесшісі болған. 1-тапсырма. Біліп ал! Мәтінмен жұмыс Мәтінді тізбектей оқу Есіңде сақта!
2-тапсырма Түсініп оқы. Үш бидің шешендік сөздері Тізбектей оқу Рөлге бөліп оқу «Бес тармақ» әдісі «Билер» 1. Зат есім. (1) 2. Сын есім (2) 3. Етістік (3) 4. Сөйлем ( 4 сөз болу керек) 5. Синоним «Өрмекшінің торы әдісі» әдісі Қазақ елінің атақты билерін атайық? Билерге тән басты қасиеттерді ата. Билердің батырлығы неде? - Билер кімдерге кеңесші болған? - |
Мақалды жатқа айтады. Тақырыпты болжайды. Ақпаратпен танысады. Тізбектей оқиды. Өлеңді тізбектей, рөлге бөліп оқиды. Бес жолды өлең жазады. Шеңберде сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Білім үйі»әдісі Мақалды жатқа айтады.
ҚБ: «Жарайсыңдар» ҚБ: «Жарайсыңдар» ҚБ: «Ду қолшапалақ» Дескриптор: Мәтінді тізбектей, мәнерлеп оқиды; Рөлмен оқиды. Қб «Смарт сағат» Дескриптор: Әр дұрыс қатарға 1 ұпай Қб «Жарайсың!» |
Презентация бейнежазба Оқулық
Жіп бумасы |
|
|
Соңы |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 74-бет, 4-тапсырма |
Хат жазады |
«СМС» әдісі |
постерлер |
|
шағым қалдыра аласыз
















