Материалдар / Білім алушылардың қажеттілігін ескере отырып сабақты жоспарлаудың тиімділігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Білім алушылардың қажеттілігін ескере отырып сабақты жоспарлаудың тиімділігі

Материал туралы қысқаша түсінік
"Білім алушылардың қажеттілігін ескере отырып сабақты жоспарлаудың тиімділігі" тақырыбындағы коучинг "Жас мамандардың сабақ жоспарын білім алушының қажеттілігіне қарай құру арқылы оқытудың белсенді тәсілдерін меңгертуге баулып,білім алушымен жұмысқа деген мотивациясын арттыру" мақсатында өткізілді.Күтілетін нәтиже:  Өзінің сабақ жоспарын білім алушының қажеттілігіне қарай құрады;  Тақырыпты әртүрлі әдістер арқылы білім алушы өзі анықтауға мүмкіндік туғызады;  Әртүрлі стратегияларды қолдану арқылы білім алушы сабақтың мақсатын өзі қоюға қалыптастырады;  Сабақты жоспарлаудың белсенді әдіс-тісілдерін үйренеді;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
2063
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:____________

КОУЧИНГ – САБАҚ ЖОСПАРЫ

Мектеп

6 Хромтау гимназиясы

Күні

26.09.2017

Тақырыбы

Білім алушылардың қажеттілігін ескере отырып сабақты жоспарлаудың тиімділігі

Мұғалім

Есжанова Г.Б

Мақсаты

Жас мамандардың сабақ жоспарын білім алушының қажеттілігіне қарай құру арқылы оқытудың белсенді тәсілдерін меңгертуге баулып,білім алушымен жұмысқа деген мотивациясын арттыру

Күтілетін нәтиже

  • Өзінің сабақ жоспарын білім алушының қажеттілігіне қарай құрады;

  • Тақырыпты әртүрлі әдістер арқылы білім алушы өзі анықтауға мүмкіндік туғызады;

  • Әртүрлі стратегияларды қолдану арқылы білім алушы сабақтың мақсатын өзі қоюға қалыптастырады;

  • Сабақты жоспарлаудың белсенді әдіс-тісілдерін үйренеді;


Жоспар

Коучтың іс-әрекеті

Коучингке қатысушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

Қызығушылықты ояту






6 мин









1 мин





1 мин




6 мин




1.Ұйымдастыру кезеңі

Қайырлы күн, әріптестер!

Мен «Педагогикалық қоғамдастықтағы мұғалім көшбасшылығы» Қазақстан Республикасы педагог қызметкерлерінің біліктілігін артыру бағдарламасы бойынша теориялық бірінші кезеңін аяқтап келіп, сіздермен коучинг өткізгелі отырмын.Сіздермен бірлесе жұмыс жасап, жақсы нәтижеге жетейік.

Тренинг «Сәттілік»

Ортаға шеңбер құрып тұрамыз.Оң жағындағы әріптесінің қолын ұстап бүгінгі коучингтен не күтетінін айтып, өздерін таныстырады.Мысалы, Мен сізден білім алушының қажеттілігіне қарай жоспар құрып, тиімді стратегияларды қолданып, өзгеруге дайын деп сенетін Гулжазирамын.

Ортаға 4 топқа 4 стол дайындалады.

Менталды карта арқылы топқа бөліну.Яғни сөздерден сөйлем құру арқылы топқа бөлінеді.

Мақсатқа жеткісі келген адам оны жақсы білуі керек.

Өлшенетін нәрсе ғана өнімдірек жасалады.

Жоспарлаған адам ғана жақсы ұйымдастыра алады.

Мұхитты жүзіп өту үшін кемені өзің жасауың керек.


Сабақтың тақырыбы анықталады.


ББҮ әдісі

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім




  • Осы тақырып бойынша не білесіздер?

  • Нені білгіңіз келеді

Жеке жазады, жұпта ақылдасады, топта бірлесіп бір шешімге келеді.

Сабақтың мақсаты анықталады

Қарап отырсаңыздар айнала күнде өзгеріс. Біз оған ілесіп отыруымыз керек.

  • Қай ел жақсы дамыған?

  • Қай ел алда келе жатыр?

  • Неліктен?

  • Қай жағынан?

Жапония елінде халқының мәдениеті мен сабақты білім алушының қажеттілігіне қарай жоспарлап өткізу бұрыннан қазіргі кезге дейін өзгермей сақталған екен.

  • Біздің еліміздегі сабақ берудегі кедергі не? /Дайын білім беру/

  • Кедергіні анықтау жолында біз қалай өзгеруіміз керек? /іс-әрекетімізбен/

  • Сондықтан біз нені өзгертуіміз керек? /Әдіс-тәсілімізді/










1-слайд







2-слайд





3-слайд




Б

Б

Ү

?

?









4-слайд

Мағынаны тану


5 мин















2 мин








3 мин













10 мин













5 мин










1-тапсырма. Сабақтың жоспарын құру үшін қолымызда қандай негізгі құжаттар болуы керек?

Бағдарлама / оқу мақсаттары дайын/, ОМЖ,ҚМЖ


2-тапсырма.«Ассоциация» әдісі арқылы ой қозғау.

DrawObject1











6 класс

2.1 екінші бөлімнің бірінші бөлімшесі

4 оқу мақсатының реттік нөмері


Сабақтың мақсаты бұл сабақтағы оқушы жұмысының нәтижесін мұғалімнің болжауы.
- Білім алушы нені үйренеді?
-Білім алушы жұмысының қандай нәтижесін көре аламыз?
Сабақтың мақсаты білім алушыға бағытталуы керек!


  • S-specific- арнайы, нақты (нақтылық не нәрсеге қол жеткізу қажеттігін білдіреді)

  • M-measurable- өлшемді (өлшемділік мақсатқа жету дәрежесін айқындауға мүмкіндік беретін критерийлердің болуын қарастырады)

  • A-attainable- қолжетімді (қолжетімділік қолдағы бар ресурстар, мүмкіндіктер мен шектеулер ескерілген жеке тәжірибе негізінде айқындалады)

  • R-esult-oriented, relevant-- маңызды, релевантты( анағұрлым жоғары деңгейдегі мақсатқа қол жеткізуде маңызды ма?)

  • T-time-bound- белгілі бір уақыт аралығымен шектелген (мақсатты нақты жүзеге асырылу мерзімімен сәйкестендіру)


3-тапсырма. Топтық жұмыс. Джигсо әдісі

1 топ

Оқу мақсатына жеткенімізді қалай білеміз?

2 топ

Бағалау критерилері немесе күтілетін нәтижелер

3 топ

Мақсат қою үдерісіне білім алушыны қалай тартуға болады?

4 топ

Құндылықтарға баулуды сабаққа қалай кірістіреміз?


4 тапсырма.«Гауһартас» әдісі бойынша оқушылардың оқуына әсер етуі анықтау

Группа 42








1.Күтілетін нәтиже

2.Білімді жетік меңгеру үшін оқыту

3.Үй тапсырмасы

4.Мақсат қою

5.Кері байланыс

6.Мектептің мақсаты мен саясаты

7.Қабілеттері бойынша бөлу

8.Құрдастарының оқытуы

9.»Мұғалім-оқушы» өзара қарым-қатынасы

Берілген мәтінмен танысып , оның ішіндегі идеяларды маңыздылығына қарай гауһартастың бөліктеріне орналастыру керек..Маңыздылығына жоғары ұғымдарды жоғарғы бөлігіне орналастырыңыздар.Аса маңызды еместері төменгі бөліктерге орналастырылады.


5
-слайд















6-слайд














Группа 31
















Қорытынды

6 мин

Сабақ жоспары СМАРТ мақсаттар мен САБАҚ міндеттерінен тұрады

САБАҚТА болуы қажет:

  • оқушыларды сабақ мақсаттарымен таныстыру немесе оқушыларды мақсат қоюға тарту

  • оқушылардың сабақ мақсатын түсінгенін нақтылау және оған жетудің қадамдарын анықтау.

  • Мақсаттардың орындалғанына қорытынды жасау


ББҮ әдісі

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім



?


Менің жоспарым

Менің бүгін жасағаным...

Менің ертең жасайтыным...

Жақын арада жасайтыным...

Ары қарай жасайтыным...

















Мақсатқа жеткісі келген адам оны жақсы білуі керек

Өлшенетін нәрсе ғана өнімдірек жасалады

Жоспарлаған адам ғана жақсы ұйымдастыра алады.

Мұхитты жүзіп өту үшін кемені өзің жасауың керек



Менің жоспарым

Менің бүгін жасағаным...

Менің ертең жасайтыным...

Жақын арада жасайтыным...

Ары қарай жасайтыным...



Менің жоспарым

Менің бүгін жасағаным...

Менің ертең жасайтыным...

Жақын арада жасайтыным...

Ары қарай жасайтыным...









Білім алушылардың

қажеттілігін ескере

отырып сабақты

жоспарлаудың тиімділігі





Менің жоспарым

Менің бүгін жасағаным...

Менің ертең жасайтыным...

Жақын арада жасайтыным...

Ары қарай жасайтыным...



Менің жоспарым

Менің бүгін жасағаным...

Менің ертең жасайтыным...

Жақын арада жасайтыным...

Ары қарай жасайтыным...






Жоспарлаған адам ғана жақсы ұйымдастыра алады.





Мұхитты жүзіп өту үшін кемені өзің жасауың керек





Мақсатқа жеткісі келген адам

оны жақсы

білуі керек



Өлшенетін

нәрсе ғана

өнімдірек жасалады



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!