|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. Тілдік жүйе және норма |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Білім беру – қоғамдық құбылыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.3 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: тыңдалым мәтінінің мазмұнын түсіну, мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыру, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||
|
Жоспар |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1. Қазақ даласында алғашқы әлемдік ғылымды оқытатын мектептер қай жерлерде ашылды? 2. Бұл мектептерді қазіргі мектептермен салыстыруға бола ма? 3. Қазақтан шыққан қандай педагогтерді білесіңдер? Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы? Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
1-топ. Мәтінді бірнеше мағыналық бөліктерге бөліңдер және әр бөлікке атау беріңдер. 2-топ. Негізгі ойды анықтап, көтерілген мәселеге баға беріңдер. 3-топ. «Кубизм» әдісін пайдалана отырып, кестені толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. «Ең алғашқы университет» аудиомәтінін (12. mp3.) тыңдап, мазмұнын есте сақтаңдар. Мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстырыңдар. Тыңдалым мәтіні. (оқулықтың 231-бетінде)
Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Негізгі ақпаратты іріктей отырып, тыңдаған мәтінді өз сөздеріңмен қағазға түсіріңдер. Тілдік норманың сақталуын ескеріңдер. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы және айтылған ойға байланысты өз пікірлерін білдіреді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Үш топқа бөлініп, берілген тапсырмаларды орындайды; Мәтінмен оқып, танысады; Мәтінді бірнеше мағыналық бөліктерге бөледі, әр бөлікке атау береді; Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, көтерілген мәселеге баға береді; «Кубизм» әдісін пайдалана отырып, кестені толтырады. «Ең алғашқы университет» аудиомәтінін (12. mp3.) тыңдап, мазмұнын есте сақтайды. Мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстырады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Негізгі ақпаратты іріктей отырып, тыңдаған мәтінді өз сөздеріңмен қағазға түсіріңдер. Тілдік норманың сақталуын ескеріңдер. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Н.Жолбарыс)
(massaget.kz)
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Білім беру – қоғамдық құбылыс" 10- сынып ҚҒБ қысқа мерзімді сабақ жоспары.
"Білім беру – қоғамдық құбылыс" 10- сынып ҚҒБ қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. Тілдік жүйе және норма |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Білім беру – қоғамдық құбылыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.3 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: тыңдалым мәтінінің мазмұнын түсіну, мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыру, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|||||
|
Жоспар |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
1. Қазақ даласында алғашқы әлемдік ғылымды оқытатын мектептер қай жерлерде ашылды? 2. Бұл мектептерді қазіргі мектептермен салыстыруға бола ма? 3. Қазақтан шыққан қандай педагогтерді білесіңдер? Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы? Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
1-топ. Мәтінді бірнеше мағыналық бөліктерге бөліңдер және әр бөлікке атау беріңдер. 2-топ. Негізгі ойды анықтап, көтерілген мәселеге баға беріңдер. 3-топ. «Кубизм» әдісін пайдалана отырып, кестені толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. «Ең алғашқы университет» аудиомәтінін (12. mp3.) тыңдап, мазмұнын есте сақтаңдар. Мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстырыңдар. Тыңдалым мәтіні. (оқулықтың 231-бетінде)
Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Негізгі ақпаратты іріктей отырып, тыңдаған мәтінді өз сөздеріңмен қағазға түсіріңдер. Тілдік норманың сақталуын ескеріңдер. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы және айтылған ойға байланысты өз пікірлерін білдіреді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Үш топқа бөлініп, берілген тапсырмаларды орындайды; Мәтінмен оқып, танысады; Мәтінді бірнеше мағыналық бөліктерге бөледі, әр бөлікке атау береді; Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, көтерілген мәселеге баға береді; «Кубизм» әдісін пайдалана отырып, кестені толтырады. «Ең алғашқы университет» аудиомәтінін (12. mp3.) тыңдап, мазмұнын есте сақтайды. Мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстырады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Негізгі ақпаратты іріктей отырып, тыңдаған мәтінді өз сөздеріңмен қағазға түсіріңдер. Тілдік норманың сақталуын ескеріңдер. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Н.Жолбарыс)
(massaget.kz)
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
||||
шағым қалдыра аласыз




















