Мұғалімнің аты-жөні: Маханбетярова А
Пәні: Робототехника Сыныбы:
Сабақтың өту мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Білім беру роботын құрастыру.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар робот бойынша өз ойларын жинақтайды, өздерінің идеяларын пайдаланады.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалогтік әдіс
Оқудың нәтижесі: Робот жайлы түсінігі нақтыланады
Негізгі дерек көздер (пайдаланылған әдебиеттер), көрнекіліктер) : АКТ робототехника негіздері оқу әдістемелік құралдары және веб сайттар.
|
№ |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Ресурстар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығын тексеру |
Сәлемдеседі, кезекшілер кезекшілігін атқарады Оқушы сыныпты топтарға бөледі. |
2 мин |
|
|
2 |
Есте сақтау. Бөлшектердің аттары. |
Орындарында отырып көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
5минут |
Оқулық |
|
3 |
Түсіну. Кіріспе айтып, түсіндіріледі, қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау керектігіміз айтылып, интерактивті тақтада видеоролик көрсетіледі. |
Роботты қалай құрастыруын айтып береді. |
10 минут |
Слайд, видеоролик |
|
4 |
Қолдану Оқушылар топтарға бөлініп, роботты құрастырады. |
Сұрақтарға жауап береді, түрлерін, идеяларын айтып, өз түсініктерімен жеткізеді |
10 минут |
компьютер |
|
5 |
Талдау. Жасалған жұмыстарына топтар талдау жасап, толықтырады Қорытынды Алдағы уақытта тағы қандай робот құрастырғыларың келеді? |
Сабақты баяндаған оқушыға топтан сұрақтар қойылады тапсырманы топпен орындайды өз идеялыран айтады |
14 минут |
Оқулық компьютер |
|
6 |
Бағалау. Жасалған жұмыстарын анықтай отырып бағалау, критериалды бағалау |
Топтар Өз-өздерін бағалайды |
2 минут |
|
|
7 |
Үйге тапсырма: Роботтар бойынша ақпараттар жинақтап келу |
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу. |
2 минут |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру роботын құрастыру
Білім беру роботын құрастыру
Мұғалімнің аты-жөні: Маханбетярова А
Пәні: Робототехника Сыныбы:
Сабақтың өту мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Білім беру роботын құрастыру.
Сабақтың мақсаты: Оқушылар робот бойынша өз ойларын жинақтайды, өздерінің идеяларын пайдаланады.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс, диалогтік әдіс
Оқудың нәтижесі: Робот жайлы түсінігі нақтыланады
Негізгі дерек көздер (пайдаланылған әдебиеттер), көрнекіліктер) : АКТ робототехника негіздері оқу әдістемелік құралдары және веб сайттар.
|
№ |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Ресурстар |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығын тексеру |
Сәлемдеседі, кезекшілер кезекшілігін атқарады Оқушы сыныпты топтарға бөледі. |
2 мин |
|
|
2 |
Есте сақтау. Бөлшектердің аттары. |
Орындарында отырып көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
5минут |
Оқулық |
|
3 |
Түсіну. Кіріспе айтып, түсіндіріледі, қауіпсіздік ережелерін қалай сақтау керектігіміз айтылып, интерактивті тақтада видеоролик көрсетіледі. |
Роботты қалай құрастыруын айтып береді. |
10 минут |
Слайд, видеоролик |
|
4 |
Қолдану Оқушылар топтарға бөлініп, роботты құрастырады. |
Сұрақтарға жауап береді, түрлерін, идеяларын айтып, өз түсініктерімен жеткізеді |
10 минут |
компьютер |
|
5 |
Талдау. Жасалған жұмыстарына топтар талдау жасап, толықтырады Қорытынды Алдағы уақытта тағы қандай робот құрастырғыларың келеді? |
Сабақты баяндаған оқушыға топтан сұрақтар қойылады тапсырманы топпен орындайды өз идеялыран айтады |
14 минут |
Оқулық компьютер |
|
6 |
Бағалау. Жасалған жұмыстарын анықтай отырып бағалау, критериалды бағалау |
Топтар Өз-өздерін бағалайды |
2 минут |
|
|
7 |
Үйге тапсырма: Роботтар бойынша ақпараттар жинақтап келу |
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу. |
2 минут |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз













